• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Ubezpieczenie upraw rolnych?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 8:53
Nie orientuję się w temacie za bardzo ale mój teść kazał mi się dowiedzieć - podobno tak samo jak w przypadku ubezpieczenia samochodu, jest coś takiego jak obowiązkowe ubezpieczenie upraw rolnych. Gdzie najlepiej wziąć takie ubezpieczenie i na co zwrócić uwagę?
Cytuj
piotrek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:16
Rola to kompletnie nie moja dziedzina, ale Google powiedziało mi że takie ubezpieczenia są oferowane przez Concordię. Ja nie wiem co takie ubezpieczenie powinno obejmowac, być może pożar czy coś takiego... w lato często występują pożary na łąkach i polach...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 15:18
Raczej obligatoryjnych nie ma. Jesli są to jakies ubezpieczenia, które można wybrać w razie klęski czy coś.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:11
Obowiązek ubezpieczenia upraw rolnych? Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam. Wydawało mi sie ze tego typu ubezpieczenie jest dobrowolne i rolnicy jak chcą to je wykupują.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 20:06
Pierwsze słysze żeby uprawy rolne trzeba było obowiązkowo ubezpieczyć. Musze o to zapytać mojego dziadka bo sam ma gospodarstwo od paru ładnych lat. Nie jest jakoś super duże ale zawsze to coś.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.8.2014 12:39
To dziwne, że jest taki wymóg. Wydawało mi się do tej pory, że możesz ubezpieczyć, żebyś czuł się pewniej ale nie musisz.
Dziwi mnie to, że jest to obowiązkowe. Niestety nie mam pojęcia jaka firma może ubezpieczać uprawy.
Cytuj
Jessica

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 17:58
Obowiązek ubezpieczenia upraw rolnych jest wtedy, gdy dostaje sie na te uprawy dopłatę z budżetu państwa. Wtedy rolnik musi ubezpieczyc uprawy przynajmniej od jednej rzeczy, jak np. pożar. Ale wydaje mi się, że takie ubezpieczenie to dobra rzecz. Tam gdzie jeżdżę na wakacje sąsiadami quadami na pole wjechali i praktycznie połowa pola była rozjeżdżona. Dostał wtedy pieniądze z ubezpieczenia i odszkodowanie od tych co jeździli chyba, tak kojarzę.
Cytuj
buena39

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.8.2014 13:53
Chyba właśnie Concordia oferuje ubezpieczenie z finansowaniem ze skarbu państwa, więc ich oferta chyba jest dobra. Nie mam nic wspólnego z rolą, ale moi teściowie owszem i coś mi się kojarzy że właśnie o tej firmie ostatnio mówili.
Cytuj
kaktusik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 11:12
mój dziadek ubezpiecza swoje pola w PZU ale przypuszczam, że prawdopodobnie o Concordii i innych firmach ubezpieczeniowych nic nie wie, więc nie wiem też czy jest to najlepsze ubezpieczenie ale warto sprawdzić ich ofertę bo przecież PZU to jest bardzo dobra firma.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 11:51
Nie jest to obowiązkowe ale jeżeli rzeczywiście masz dużą uprawę i w razie czego miałbyś duże straty to warto się ubezpieczyć. Nic Ci nie polecę bo się na tym nie znam ale może warto podpytać znajomych rolników gdzie oni się ubezpieczają.
Cytuj
Odpowiedź