• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata na Start w Getinie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Melania0

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 21:29
A to na lokatach zmienia się oprocentowanie? ja byłam świecie przekonana że banki jak oferują nam jakąś ciekawą ofertę na lokate to oprocentowanie na niej jest stałe np 5 % a nie że co miesiac jest inne. Od czego taka zmiana jest zależna?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 9:39
Melania0 napisał
A to na lokatach zmienia się oprocentowanie? ja byłam świecie przekonana że banki jak oferują nam jakąś ciekawą ofertę na lokate to oprocentowanie na niej jest stałe np 5 % a nie że co miesiac jest inne. Od czego taka zmiana jest zależna?
Warto wybierając depozyt upewnić się czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne.
Jeżeli obowiązuje zmienna stopa procentowa oprocentowanie oczywiście w trakcie trwania lokaty może ulec zmianie zarówno na naszą korzyść, jak i na korzyść banku. Oprocentowanie może się zmienić po zmianie tabeli opłat i prowizji banku, zazwyczaj jest to zależne od zmiany stóp procentowych ogłoszonych przez Radę Polityki Pieniężnej. Są to produkty o tyle korzystne jeśli w trakcie trwania lokaty stopy procentowe depozytów zostaną podniesione. Jeśli w terminie naszej lokaty spodziewamy się obniżek stóp procentowych depozytów, wówczas zakładanie lokaty o zmiennym oprocentowaniu może się okazać wyborem niekorzystnym.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
zenobia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 10:57
To wszystkie lokaty mają oprocentowanie zmienne ,nie ma co liczyć na zysk. Przecież jak wpłacałam pieniądze na lokatę to nikt mnie o tym nie informował ,dostałam tylko wytyczne jakie oprocentowanie na rok i na tym się skończyło .Co prawda w takiej małej miejscowości jak ja mieszkam nie mam do wyboru wielu banków ,ale te podstawowe wiadomości powinni chyba mi przekazać .
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

3.6.2014 14:37
Nie wszystkie. Jak decydujesz się na ofertę to masz określone czy jest ze stałą czy zmienną stopą, teraz zazwyczaj proponują ze stałą, wiec nie ma się co martwic.
Cytuj
Daisy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 15:30
Ale jak człowiek jest nieświadomy i chciałaby w jakiś sposób zarobić to próbuje iść do banku który ma najlepsza reklame w telewizji i nie sprawdza czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne a później wychodzą niespodzianki. Moja sąsiadka jest właśnie taką osobą.
Cytuj
greta44

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2014 17:24
Większość osób tak robi widząc reklamę to udaje się do tego banku .A niestety nie wszyscy dokładnie rozumią przepisy i oprocentowanie .Ja byłam w takim samej sytuacji jak poszłam dowiedzieć się to tak mi w banku wytłumaczyli że nic nie rozumiałam .I większość ludzi wpłaca nie będąc świadomi ile na lokacie zarobią .
Cytuj
zuzannaanna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 6:48
Znacie bank w którym lokata nie ma zmiennego oprocentowania? Jak jest z kontami oszczędnościowymi? Też mają zmienne oprocentowanie? Ja znalazłam ciekawą propozycję właśnie konta oszczędnościowego i chciałabym tam wpłacić swoje oszczędności nie wiem tylko czy oprocentowanie będzie stałe.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

5.6.2014 9:38
zuzannaanna napisał
Znacie bank w którym lokata nie ma zmiennego oprocentowania? Jak jest z kontami oszczędnościowymi? Też mają zmienne oprocentowanie? Ja znalazłam ciekawą propozycję właśnie konta oszczędnościowego i chciałabym tam wpłacić swoje oszczędności nie wiem tylko czy oprocentowanie będzie stałe.
Proszę przeczytać regulamin produktu, takie informacje znajdują się nawet w ofertach, wymienione jest czy oprocentowanie jest stale czy zmienne. Na rynku znaleźć możemy rożne produkty. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości pytajmy doradcy.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 17:54
Rzeczywiście oferta fajna. Gdybym miała wolne środki też pewnie bym zainwestowała bo po przeczytaniu oferty wszystko brzmi super. Jestem ciekawa czy po upływie tego czasu rzeczywiście zarobisz na tym tyle ile obiecywali.
Cytuj
mamarta

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.8.2014 12:25
No właśnie dwa miesiące jest fajne oprocentowanie, a później marne. Mnie zastanawia jak to będzie wyglądało w przeliczeniu. Czy nie lepiej opłacałoby się włożyć taką samą kwotę na stały procent. Liczył to ktoś?
Cytuj
Odpowiedź