• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy Polsce może grozić wariant Cypryjski?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 10:39
Pewnie każdy z Was słyszał o sytuacji na Cyprze kiedy to zabrali ludziom oszczędności. OBecnie niektórzy zastanawiają się , który kraj będzie następny .Wczoraj rozmawiałem ze znajomym,który twierdził,że nie trzyma pieniędzy w banku ponieważ boi się takiego właśnie ryzyka.Co o tym sądzicie? Czy taka sytuacja jest możliwa?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 11:01
Interesujące pytanie, którego szerszy kontekst znajduje się tutaj: http://stefczykradzi.pl/156-reset-systemu

Wariantu cypryjskiego w Polsce nie można wykluczyć, choć bardziej obstawiam wysoką inflację, która sprawi, że oszczędności staną się w kilka lat niewiele warte.
Cytuj
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 12:24
Tomasz Paryz napisał
Interesujące pytanie, którego szerszy kontekst znajduje się tutaj: http://stefczykradzi.pl/156-reset-systemu

Wariantu cypryjskiego w Polsce nie można wykluczyć, choć bardziej obstawiam wysoką inflację, która sprawi, że oszczędności staną się w kilka lat niewiele warte.
Skoro obecnie mamy deflację, to mysli Pan ze niebawem czeka nas szybujaca inflacja? A to ciekawe...
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.6.2015 13:07
Janek napisał
Tomasz Paryz napisał
Interesujące pytanie, którego szerszy kontekst znajduje się tutaj: http://stefczykradzi.pl/156-reset-systemu

Wariantu cypryjskiego w Polsce nie można wykluczyć, choć bardziej obstawiam wysoką inflację, która sprawi, że oszczędności staną się w kilka lat niewiele warte.
Skoro obecnie mamy deflację, to mysli Pan ze niebawem czeka nas szybujaca inflacja? A to ciekawe...


A Pan uważa, że stan deflacji będzie trwał w nieskończoność? I co znaczy dla Pana niebawem? Ceny miesiąc do miesiąca już rosną.
Cytuj
dorin1a

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 8:15
Ceny rosną od wielu lat. Ja nie słyszałam o tym Cyprze, albo po prostu nie zwróciłam uwagi o co tam chodziło. Naprawdę zabrali ludziom oszczędności? Od tak? Ale banki czy Rząd? Nie było konsekwencji?
No teraz to mnie zaniepokoiliście. Może sama zabiorę oszczędności z banku? Nie miałam pojęcia, że w cywilizowanym kraju można coś komuś bezprawnie zabrać.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

17.6.2015 9:08
Bez przesady, tam saka sytuacja narastała przez lata. Nie było tak, ze z dnia na dzien pozabierali ludziom kase.
Cytuj
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 11:05
Gość napisał
Bez przesady, tam saka sytuacja narastała przez lata. Nie było tak, ze z dnia na dzien pozabierali ludziom kase.


Tak ale problem jest w tym,że nikt się tego tam nie spodziewał i po prostu w pewnym momencie ludzie nie byli w stanie wyjąć pieniędzy z konta. Jakby wiedzieli to zaczęłyby się oczywiście masowe ucieczki.

Sam jednak jestem zdania,ze w Polsce taki wariant jest w zasadzie nie do przyjęcia i raczej nie mamy się czego obawiać. Bardziej obawiałbym się powrotu inflacji niż tego,że coś się stanie z naszymi pieniędzmi.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.6.2015 12:22
Ludzie, którzy nie oglądali wiadomości i nie słuchali radia od roku może i nie:) Kryzys nigdy nie następuje zupełnie nagle. Zawsze sa przesłanki, niestety klienci banków myślą, ze ich pieniądze są bezpieczne w pełni. A nie są.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:09
To takie straszenie jest ciagle. W sumie jakby radia i tv nie ogladac to ile czlowiek bylby zdrowszy, nawet gdyby jakies krachy nadchodziły. Dowiadywalibyśmy się gdyby już faktycznie cos sie działo.
Cytuj
estimo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 13:08
Czyli rozumiem,że jakby w państwie było za mało pieniędzy to mogą nam zatrzymać kase na koncie oraz wziąć sobie z niego swój ,,należny" podatek?
Czy to aby nie jest bezprawne? Skoro odkładamy pieniądze w banku to chcemy aby były w bezpiecznym miejscu i aby nic się z nimi nie stało. I tak płacimy państwu masę kasy w przeróżnych podatkach.
Cytuj
Odpowiedź