• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Lokata krótkoterminowa czy lokata długoterminowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.2.2015 12:18
Witam. Jakie lokaty są Waszym zdaniem bardziej opłacalne? Krótkoterminowe czy może na dłuższy okres? W co radzicie zainwestować?
Słyszałem również,ze wiele zalet ma również inwestowanie w wierzytelności ( na przykład Banco Poste Italiane z gwarancją Ministerstwa Skarbu Włoch) - ponoć gwarantuje to dość dobry zysk już po 3 miesiacach.
Cytuj
Tereza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.3.2015 10:03
Inwestowanie w wierzytelności? No jeszcze o czymś takim nie słyszałam. Czy to jest bezpieczne? I jak się za to zabrać ?
Jestem zdania ,ze bardziej opłacalne będą krótkie lokaty:
1. oprocentowanie takich jest zwykle wyższe
2. masz częstszą kapitalizację
Tak więc zysk będzie wyższy.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.3.2015 10:52
Inwestowanie w wierzytelności to inwestowanie na rynku windykacji. Podobno umiarkowane ryzyko, a rynek kwitnie. Moze i to jest jakies rozwiazanie :)
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 10:41
A ja jestem zdania,że jeśli znajdziecie lokatę 4% rocznie na rok albo więcej to warto jest jednak ulokować swoje pieniądze.
Oprocentowanie lokat spada, rząd obniża swoje stopy procentowe tak więc można liczyć na to, że najprawdopodobniej lokaty będą coraz niższe.
Podobnie jest zresztą w UK czy Niemczech gdzie nie możemy obecnie liczyć na więcej niż 1%.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:51
Kadża napisał
A ja jestem zdania,że jeśli znajdziecie lokatę 4% rocznie na rok albo więcej to warto jest jednak ulokować swoje pieniądze.
Oprocentowanie lokat spada, rząd obniża swoje stopy procentowe tak więc można liczyć na to, że najprawdopodobniej lokaty będą coraz niższe.
Podobnie jest zresztą w UK czy Niemczech gdzie nie możemy obecnie liczyć na więcej niż 1%.
Wszyscy liczą, że jednak wzrośnie. Dlatego tez nie chca angazowac srodków na niski procent na dluzszy czas.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 11:53
Tak, ale jak doświadczenie pokazuje, wciąż spada i na wzrosty sie nie zanosi. Moze wiec lepiej asekuracyjnie inwestować dopóki jest jeszcze przyzwoicie.
Cytuj
ann

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 12:53
Długoterminowe sa troche lepiej oprocnetowane. to takie do roku beda jeszcze okej. Eksperci twierdza, ze przez rok na pewno oprocentowanie nie wzrosnie.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 13:24
Myślę że na razie warto jest się wstrzymać z długoterminowymi i za rok może dwa zainteresować się nimi. Do tego czasu raczej krótkoterminowe.
Cytuj
monk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:13
Naprawde liczycie na to,że lokaty wzrosną? Żebyście się nie przeliczyli. Spadają od kilku lat. Obserwuje się w Polsce trend zachodni. Niedlugo dojdzie do poziomu w UK oraz Niemczech gdzie oprocentowanie lokat jest praktycznie zerowe . Jestem zdania,że jeśli lokata rzeczywiście jest dobrze oprocentowana ( a obecne dobre oprocentowanie to 3,5% w górę) tonie ma się nad czym zastanawiać ale wpłacać na nią pieniadze.
Swoją drogą to jest tutaj temat o tym jaką promocję za ząłożenie loakty oferuje Comperia. 4% plus 10 zł.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 9:33
Jeśli zastanawiają się Państwo nad korzyściami lokat długoterminowych zakładanych obecnie. Zachęcam do zapoznania się z artykułem Podpowiadamy czy warto obecnie czekać na podwyżkę stóp procentowych.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź