• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Bank zablokuje konto?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Janek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.2.2015 14:28
Kaja Metrowska napisał
Mogą sprawdzić :) Niestety ale przed urzędem skarbowym bardzo ciężko jest się ukryć jeśli robimy przelewy przez internet. Jedyna bezpieczna opcja to z ręki do ręki.
Niestety tajemnicy bankowej nie ma. Słyszeliście na pewno o sytuacji banku HSBC? Nawet do niego się w końcu dorwali.
A co tam bylo nie tak? Państwo moze nam zajrzeć gdzie chce, jak ma jakieś podejrzenia. Zwłaszcza, ze teraz mało co jest obracane gotówka, wszystko to pieniądz elektroniczny, wiec zasadniczo to jest żaden problem.
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.2.2015 12:22
Banki w zasadzie nie moga blokowac, to inne organy panstwowe to robia. Jesli mamy spore długi to robi to komornik.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 12:13
Zgadzam się że zaglądają gdzie chcą ale dla mnie to nie jest jakiś niesamowity problem.
Uważam że nie mam niczego do ukrycia wiec jeśli to ma pomoc wytropić ewentualnych przestępców czemu nie?
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.3.2015 13:42
A ja mam z tym problem, bo to już przesada. Niby jesteśmy wolni, a tak naprawdę okazuje się, że cały czas ktoś nas kontroluje. Źle się czuję z taką świadomością, bo zaczyna mi to nieco przypominać sytuację z "Roku 1984". Może mam tak tylko po poprzednim ustroju, ale obawiam się, że są to niepokojące symptomy.
No i co w sytuacji, jeśli zablokują nam konto bezprawnie czy przez pomyłkę? A nawet jeśli ktoś ma długi i na konto wejdzie mu komornik, to co taka osoba ma zrobić? Inna sprawa, gdyby komornik podebrał sobie te 80% czy ile ona tam może, ale do reszty dłużnik miałby dostęp. Bo z tego co słyszałem, to jak konto jest zablokowane, to jest tak jakby zamrożone. Ani komornik z niego nie ściąga, ani dłużnik nie może się dostać, nawet po to, żeby zgromadzonymi środkami opłacić zobowiązania. Paranoja jakaś.
Cytuj
jozek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 8:28
Przestępców... Wlasnie to jest pytanie, gdzie sa granice. Wydaje mi się, że nasze środki w komercyjnym banku jednak powinny byc nasze. I nikt nie powinien w to wnikac, ile mam i skad. Niestety systuacja jest inna. I ludzie maja tylko zludne poczucie tego, ze nikt nam w konto nie zaglada
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.3.2015 12:07
Ja również jestem zdania,że powinna obowiązywać tajemnica. Wpłacasz pieniadze do banku to powinny być tam bezpieczne. Do jakiegoś momentu takie zaufanie posiadały banki szwajcarskie. Obecnie już tak nie ma dobrze.
Swoją drogą to moja znajoma miała pewną nieciekawą sytuację jakiś czas temu .Zgubiła swój portfel z kartami , dowodem. Wszystko zastrzegła. Potem go znalazła, zapomniała powiadomić o tym odpowiednie organy i oczywiście był problem. Wezwana została policja jak koleżanka zapłaciła kartą :)
Cytuj
Kocuj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 16:10
PKO chyba nie wydaje twoich pieniędzy np. komornikowi tylko grzecznie cię powiadamiają o takiej sytuacji.
Słyszałem taką informacje od mojego znajomego nie wiem jedynie czy nie pomyliłem banków.
Cytuj
kysan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.3.2015 19:42
Kocuj napisał
PKO chyba nie wydaje twoich pieniędzy np. komornikowi tylko grzecznie cię powiadamiają o takiej sytuacji.
Słyszałem taką informacje od mojego znajomego nie wiem jedynie czy nie pomyliłem banków.

Toby dobrze świadczyło o takim banku, ale nie wiem, czy na pewno byłoby to legalne. Z tego co się orientuje, to komornik może zablokować konto dłużnika, bo pozwalają mu na to uprawnienia. No i pewnie czasami jest to uzasadnione społecznie. Tyle tylko, że moim zdaniem ktoś powinien to dużo lepiej kontrolować, żeby nie dochodziło do takich pomyłek.
Cytuj
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2015 8:16
kysan napisał
Kocuj napisał
PKO chyba nie wydaje twoich pieniędzy np. komornikowi tylko grzecznie cię powiadamiają o takiej sytuacji.
Słyszałem taką informacje od mojego znajomego nie wiem jedynie czy nie pomyliłem banków.

Toby dobrze świadczyło o takim banku, ale nie wiem, czy na pewno byłoby to legalne. Z tego co się orientuje, to komornik może zablokować konto dłużnika, bo pozwalają mu na to uprawnienia. No i pewnie czasami jest to uzasadnione społecznie. Tyle tylko, że moim zdaniem ktoś powinien to dużo lepiej kontrolować, żeby nie dochodziło do takich pomyłek.
Są cale procedury okreslajace kiedy i jaka kwote moze zajca komornik z konta. Zobacz tu np. http://www.comperia.pl/artykuly/o_kontach_osobistych/19096-kiedy-komornik-moze-wejsc-na-konto.html
Cytuj
Kocuj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.3.2015 12:57
Z tego artykułu wynika że blokowane są przeważnie wszystkie konta w danym banku, czy ktoś spotkał się z drugą opcją?
Blokowania konkretnego konta i mógł by dokładniej opisać sytuacje?
Cytuj
Odpowiedź