• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Depozyty w parabankach

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 8:57
Robert Sierant napisał
w jaki sposób państwo ma walczyć z pazernością oraz głupotą i brakiem logiki?

zakazać wszystkiego co nie jest depozytem bankowym najlepiej w polskim banku (niewiele ich zostało)?

jak to sobie wyobrażacie?

miałem kilku klientów, którzy zdecydowali się na Amber G., pokazywałem im ostrzeżenia na stronie KNF, przedstawiałem niejasności w umowach i regulaminach + to, że całość się kupy nie trzyma?

i co? tylko się nasłuchałem, że ja mam 7% a AG daje 14% i moja oferta jest do bani, oni wolą "zarabiać prawdziwe pieniądze" a nie bawić się w drobiazgi

ile można przekonywać dorosłego człowieka (który nie jest ubezwłasnowolniony), aby się w coś takiego nie pakował? jakich użyć argumentów? może ktoś ma jakiś pomysł?

ps
jak wybuchła afera to przestali ode mnie odbierać telefon...
No wlasnie, ludzie nie myślą ogicznie. To jest na zasadzie hazardu moim zdaniem. Myślą, żę się uda. A potem jest lament. Ma Pan racje, ze jakiekolwiek normy prawne tego nie zwalczą. Albo czlowiek jest rozsądny, albo nie jest, i chociażby miał złamać prawo to zrobi to co sobie umyśli.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 10:52
Pazerność. Ok. Ale skoro ktoś, kto niby sie na tym zna, przedstawił im atrakcyjną w ich oczach i bezpieczną ofertę to zechcieli skorzystać.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.3.2015 15:26
grzes33 napisał
Pazerność. Ok. Ale skoro ktoś, kto niby sie na tym zna, przedstawił im atrakcyjną w ich oczach i bezpieczną ofertę to zechcieli skorzystać.


Jeśli bierzesz kredyt albo lokujesz swoje pieniądze, powinieneś zaczerpnąć porady u niezależnego doradcy albo dwóch
a najlepiej to trzech :P
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.3.2015 12:21
To jest racja, zamiast ryzykowac dobrze spytac kogos, albo jesli sie troche orientujemy poswiecic troche czasu i zrobic dobry research.
Cytuj
Adrianna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.3.2015 8:41
Ja jak widzę,że coś nie jest bankiem. ewentualnie skokiem to wcale mnie to nie interesuje.Co chwilę pojawiają się w mojej skrzynce oferty. Wprawdzie głównie firm pożyczkowych ale raz na jakis czas pojawia się oferta dziwnej lokaty.
Amber Gold był bardzo dobrze skonsruowany. Szczerze powiedziawszy sama przez jakiś czas zastanawiałam się czy nie wpłacić tam pieniędzy. Oferowali oprocentowanie 10-12% rocznie.
Potem doszłam do wniosku,ze skoro opierają sie na złocie. To nie lepiej jakbym sama kupiła sobie sztabkę i tak zarabiała na tym? Złoto rośnie, sztabka będzie w moich rękach.
Cytuj
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:02
,,nie mają gwarancji BFG" Szerze mówiąc po tym zdaniu nie czytałem dalej
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

23.3.2015 12:33
Swiadomosc finansowa ludzi jest wciaz na mikrym poziomie, moze to jest wlasnie powod. Nie desperacja, ale niewiedza?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.3.2015 15:43
Rozumiem pozyczac w parabnku, ale depozyty? Niby na jakich zasadach, jak w amber gold liczyc na wielki zysk?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

26.3.2015 9:48
Tak jak pozyczając obiecuja zlote gory, tak i przy depozytach obiecuja 10 proc. na 3-miesiace. A ludzie to biora i zamiast zarabiac traca, bo jest ryzyko, o ktorym moze nawet nie wiedza, bo nie czytaja.
Cytuj
Kadża

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.3.2015 12:44
No właśnie jak?
Bazowali na złocie. Czy w takim razie na logikę nie lepiej było samemu kupić sobie złotej sztabki i tak liczyć na zarobek ? Byłoby to moim zdaniem o wiele lepsze rozwiązanie.
Z drugiej strony weźcie pod uwagę,że często w Amber Gold inwestowali wcale nie tacy głupi ludzie.Wielokrotnie te depozyty wynosiły po kilkaset tysięcy złotych... Po prostu obietnica zysku przyćmiła im głowę.
Cytuj
Odpowiedź