• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Przeniesienie konta

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 9:31
Zdecydowaliśmy zmienić konto osobiste. Kogo należy poinformować? tutaj A państwa bank za Was to załatwia czy trudzicie sie sami?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
roczen

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 12:10
Ilona Maciejuk napisał
Zdecydowaliśmy zmienić konto osobiste. Kogo należy poinformować? tutaj A państwa bank za Was to załatwia czy trudzicie sie sami?

Pamiętam,że jakiś czas temu przenosiłem konto. Szczerze? To troche było z tym załatwiania ponieawż musiałem wypełnić kilka formularzy.Niestety ale bank,do którego przenosiłem konto wcale mi nie pomógł. Może dlatego,że w sumie również się nie pytałem?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:39
banki mają specjalne formularze dla przenoszących konta, można tam wpisać zlecenia stałe, polecenia zapłaty itp...tak, aby klientowi było wygodnie przy przenoszeniu konta

niestety niewielu z tej możliwości korzysta, gdybyśmy byli bardziej mobilni wtedy koszty związane z kontami bankowymi byłyby niższe...

ludziom te kilka lub kilkanaście złotych miesięcznie nie robi różnicy, a w skali roku lub lat czasem jest to naprawdę poważna kwota

dlatego zachęcam: jak w banku robi się drogo to warto szukać tańszej alternatywy
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 16:02
Ludzie się nie przenoszą, nie dlatego ze o tym nie wiedza. powód jest bardziej trywialny - lenistwo :D Odkladaja takie decyzje na później. I tak tkwią posiadając rachunek z opłata 15 zł miesięcznie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.1.2015 17:33
Aleksandra napisał
Ludzie się nie przenoszą, nie dlatego ze o tym nie wiedza. powód jest bardziej trywialny - lenistwo :D Odkladaja takie decyzje na później. I tak tkwią posiadając rachunek z opłata 15 zł miesięcznie.
mam niestety takie same spostrzezenia. Marudzimy, że za drogo, ale sie nie przenosimy.
Cytuj
pitarek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 6:10
Może nie chodzi tutaj o lenistwo ale o totalny brak czasu .Sam prowadzę działalność i szczerze? To czasami nie mam nawet czasu aby wybrać się do sklepu .
Na szczęście mam od kilku lat dwa konta, na których nie podnoszą opłat.Jedno w banku pocztowym, drugie w mbanku.
Do tej pory jeszcze całkowicie darmowy był Alior Bank ale słyszałem,że jakiś czas temu podniósł cenę konta.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 9:19
a co powiesz o emerytach, którzy dostają niskie uposażenie, ale za konto płacą po kilkanaście złotych miesięcznie, w większości przypadków mogliby znaleźć sobie tańsze lub nawet darmowe

oni mają czas, ale zamiast coś zrobić wolą siedzieć i narzekać, często się z takimi przypadkami spotykam, analizuję wyciąg bankowy, a jak proponuję zmianę konta to słyszę np. "mam to konto od -nastu lat, p. Zosia w okienku jest taka miła"
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Kaja Metrowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 16:27
To jest jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed zmianą konta, zmianą banku - konieczność poinformowania w pracy, w US, znajomych, rodziny itd.
Taka postawa trochę mnie kosztuje, ponieważ odkąd skończyłam studia opłaty za prowadzenie rachunku poszły w górę - 10 zł m-c ;/
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 16:36
Kaja Metrowska napisał
To jest jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed zmianą konta, zmianą banku - konieczność poinformowania w pracy, w US, znajomych, rodziny itd.
Taka postawa trochę mnie kosztuje, ponieważ odkąd skończyłam studia opłaty za prowadzenie rachunku poszły w górę - 10 zł m-c ;/
Oni wszystko za Ciebie zalatwia tzn. w pracy, a bliskim wyslij maile i po klopocie :).
Cytuj
Iwona

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2015 16:53
To sie dobrze komus radzi, ale samemu jak trzeba wziąć i pojsc to juz jest problem.
Cytuj
Odpowiedź