• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

aktywni płaca mniej

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

12.1.2015 8:52
Państwa bank wymaga aktywnego korzystania z konta? Przelewy? Korzystanie z karty? A może korzystają Państwo ze swojego konta na tyle, żeby jeszcze na tym zarobić. Zapraszamy tutaj.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 7:20
Ilona Maciejuk napisał
Państwa bank wymaga aktywnego korzystania z konta? Przelewy? Korzystanie z karty? A może korzystają Państwo ze swojego konta na tyle, żeby jeszcze na tym zarobić. Zapraszamy tutaj.

Oczywiście,że tak jest ! Sam muszę obecnie przy moim koncie wykonać przynajmniej 3 płatności kartą w miesiacu inaczej mam opłatę za kartę ( 5 zł).
Co ciekawe jak zakładałem było to konto bez żadnych opłat. Opłata pojawiła się po jakimś czasie. Człowiek nie wczytał sie w regulamin i dopiero po kilku miesiącach zobaczyłem,ze co miesiąc zabierają mi z konta 5 zł...
Cytuj
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.1.2015 15:54
Cyfer napisał
Ilona Maciejuk napisał
Państwa bank wymaga aktywnego korzystania z konta? Przelewy? Korzystanie z karty? A może korzystają Państwo ze swojego konta na tyle, żeby jeszcze na tym zarobić. Zapraszamy tutaj.

Oczywiście,że tak jest ! Sam muszę obecnie przy moim koncie wykonać przynajmniej 3 płatności kartą w miesiacu inaczej mam opłatę za kartę ( 5 zł).
Co ciekawe jak zakładałem było to konto bez żadnych opłat. Opłata pojawiła się po jakimś czasie. Człowiek nie wczytał sie w regulamin i dopiero po kilku miesiącach zobaczyłem,ze co miesiąc zabierają mi z konta 5 zł...
Nie przysłali informacji o zmianacg, bylo trzeba zrezygnowac z produktu i zlaozyc gdzies nowy. To z tego co sie slyszy czesta praktyka niestety.
Cytuj
Bialek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 10:29
Zwykle przysyłają informacje o zmianach. Tyle tylko,że te najważniejsze zmiany związane z opłatami na koncie niestety ale podane są jak najmniejszym druczkiem gdzieś w połowie pliku pdf na kilkanaście stron.
Czy wczytujecie się w takie regulaminy ? ;)
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.1.2015 10:30
najczęściej banki piszą co w TOiP zostało zmienione, nie trzeba czytać całego dokumentu

poza tym jeżeli za drogo to zmień bank
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 6:55
No właśnie łatwo jest to napisać. Tylko,zę tak naprawdę to nie jest tak prosto zmienić bank. Często zamykanie trwa miesiac. Trzeba wybrać się do placówki banku.
Sama jak dają mi ofertę konta bez opłat to chciałabym aby było to przynajmniej przez ten rok. A nie założę a po 3 miesiącach okazuje sie,że ściągają mi z konta 10 zł miesięcznie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 9:19
o zmianach banki informują z wyprzedzeniem np. o tym, ze w BZWBK będą karty płatne od 1.02 informowali już w listopadzie...

procedura jest następująca:
- zakładasz nowe konto i czekasz aż bank prześle nową kartę do bankomatu,
- przelewasz na nie 100 zł, 50 zł wypłacasz z bankomatu (w ten sposób testujesz czy karta jest ok), pozostałe 50 zł przelewasz do innego banku, aby się oswoić z systemem transakcyjnym,
- jak ww. działa to zlecasz przelew wynagrodzenia na nowe konto,
- po pierwszym wpływie przelewasz saldo ze starego konta na nowe,
- zastrzegasz kartę ze starego banku (aby bank za nia nie naliczał opłat) i zamykasz konto...

im bardziej będziemy mobilni tym lepszą ofertę banki bedą miały, bo jak zobaczą, że po podniesieniu opłat nie stracili klientów to w przyszłości mogą znowu zmieniać warunki na gorsze...
Wypowiedź została zmieniona przez: Robert Sierant 27.1.2015 9:19
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
john

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 9:34
A to racja, bank podnosi oplaty, bo wie ze i tak wiekszosc zostanie na starych warunkach.
Cytuj
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.1.2015 16:11
Ludzie z lenistwa nie przenosza kont, podobnie jest z operatorami telefonii. Nawet jesli taryfa zmieni sie na gorsze to malo kto zawraca sobie glowe i sie przenosi. Wiem, bo samemu trudno mi sie zawsze zdecydowac i cokolwiek zrobic w tym kierunku.
Cytuj
pracek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.1.2015 7:59
Robert Sierant bardzo dobry poradnik jednak tak jak pisze kolega powyżej ludzie są bardzo leniwi. Nie chce im się.
Czasami nawet nie wczytają się w powiadomienie banku o opłatach i orientują się o nich dopiero jakieś pól roku później jak sprawdzają sobie historię wypłat.
Zgadzam się oczywiście w 100% o tym co piszesz. Jeśli ludzie przenosiliby sobie konta to banki rzadziej podwyższałyby opłaty.
Cytuj
Odpowiedź