• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy można mieć więcej niż jedno konto oszczędnościowe?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 20:30
Konta oszczędnościowe niestety nie mają możliwości segregowania oszczędności w stylu "na wyprawkę", "na nowy samochód" itd, czy można mieć zatem kilka kont oszczędnościowych w jednym banku? Lubię mieć wszystko posegregowane i chciałabym mieć też porządek w oszczędnościach.
Cytuj
papriczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 9:40
Myślę że posiadanie więcej niż jednego konta to nie problem. w ING wchodząc w bankowość online można wybierać między posiadanymi rachunkami z resztą w ING są też w ofercie konta oszczędnościowe przeznaczone dla klientów którzy już tego rodzaju konto posiadają.
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 10:55
mozesz mieć subkonta ale też jest okreslona ich ilość, możesz mieć np też różne konta ja mam konto zakupowe i tam karte z limitem 3000 zł na miesiąc na zakupy, konto firmowe i konto osobiste z kasą np na jakieś wydatki większe typu jakieś meble czy coś innego, no i konto oszczednosciowe gdzie jest zabezpieczenie w razie choroby lub pobytu w szpitalu.
Cytuj
Jessica

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 17:48
W większości banków z tego co widziałam można mieć więcej kont, chociaż spotkałam się też z warunkiem posiadania tylko jednego konta tego rodzaju. W sumie fajnie by bylo, gdyby istniała możliwość podziału pieniędzy na koncie oszczędnościowym, trzeba to opatentować
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:29
Fantomka napisał
mozesz mieć subkonta ale też jest okreslona ich ilość, możesz mieć np też różne konta ja mam konto zakupowe i tam karte z limitem 3000 zł na miesiąc na zakupy, konto firmowe i konto osobiste z kasą np na jakieś wydatki większe typu jakieś meble czy coś innego, no i konto oszczednosciowe gdzie jest zabezpieczenie w razie choroby lub pobytu w szpitalu.
Jak dla mnie brzmi strasznie skomplikowanie, ale napewno jest dobrą opcja dla ludzi zorganizowanych. A na jakiej zasadzie to działa,trzeba wypłacać pieniądze w banku w przypadku tych subkont? bo karta czy bankomat chyba nie dają możliwości wyboru
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:52
W moim banku chyba można mieć tylko jedno oszczędnościowe ale mogę się mylić. Choć w sumie to nie taki głupi pomysł,żeby mieć kilka kont i w każdym odkładać na coś innego. Też lubię wiedzieć na co odkładam i ile.
Cytuj
baterflaj

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:30
no to na prawdę fajna sprawa. Niektóre banki nie pozwalają na założenie więcej niż jednego konta ale w sumie to nie mam pojęcia dlaczego. Jednak chyba teraz z większości banków istnieje taka możliwość.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 9:50
Niektóre banki umożliwiają na kontach osobistych ustanawianie określonych celów. Przykład pierwszy z brzegu to Dream Saver w ING Banku Śląskim, w którym można ustalić cel oszczędzania, przygotować sobie plan oszczędnościowy, śledzić poziom realizacji celu itp.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
kostka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.8.2014 11:24
Marzena Kazbieruk napisał
Niektóre banki umożliwiają na kontach osobistych ustanawianie określonych celów. Przykład pierwszy z brzegu to Dream Saver w ING Banku Śląskim, w którym można ustalić cel oszczędzania, przygotować sobie plan oszczędnościowy, śledzić poziom realizacji celu itp.


No tak ale to nie to samo co osobno konto oszczędnościowe, gdzie jakby nie mamy dostępu do tych pieniędzy. Tutaj są one na naszej karcie więc je widzimy i możemy z nich korzystać. Dla mnie to problematyczne. No chyba że nie można z nich korzystać?
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 13:31
Marzena Kazbieruk napisał
Niektóre banki umożliwiają na kontach osobistych ustanawianie określonych celów. Przykład pierwszy z brzegu to Dream Saver w ING Banku Śląskim, w którym można ustalić cel oszczędzania, przygotować sobie plan oszczędnościowy, śledzić poziom realizacji celu itp.


Wiem o czym Pani mówi. Ja właśnie zmieniłam bank i jestem zadowolona bo właśnie mogę ustanawiać sobie cele. Ile na to potrzebuję kiedy chcę kupić i tak dalej.
Później wybieram kwotę jaką chce odkładać i automatycznie mi się odkłada:)
Cytuj
Odpowiedź