• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co zrobić, żeby nie tracić odsetek?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Karolyna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 20:27
Czytałam gdzieś, że można założyć takie konto, na które będą wpływać odsetki z zysku z oprocentowania, jak to się nazywa? Nie umiem znaleźć tego w Google bo nie wiem jak mam sformułować to o co mi chodzi.
Cytuj
papriczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 9:42
Chyba Indywidualne Konta Emerytalne dają taką możliwość, ewentualnie inny produkt zabezpieczenia emerytalnego, tera dokładnie nie pamiętam
Cytuj
świstak

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 17:35
Tak, dokładnie, dzięki IKE nie tracimy odsetek, ale te pieniądze można wypłacic dopiero gdy ukończy się 60 lat no i w ciągu roku kwota wpływu jest ograniczona do 11 tysięcy, jednak myślę, że to jest i tak dobre rozwiązanie, bo na tym podatku dużo się traci jakby tak podliczyć wszystko, szczególnie jeśli ma się duże oszczędności.
Cytuj
Redzajna

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 19:16
Dobra sprawa z tym, jak się zajmie tym w miarę wcześnie, to można odłożyć bardzo dużo, moja siostra ma 20 lat i koniecznie kazała mi się na ten temat czegoś dowiedzieć, bo słyszała o tym i chce założyć a nie ma czasu przeglądać internetu. w sumie dobrze myśli, sama chyba też się tym zainteresuję
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 11:55
@Karolyna - Przyznam, że dosyć chaotycznie napisałaś "konto, na które będą wpływać odsetki z zysku z oprocentowania". Może chodzi po prostu o konto oszczędnościowe? Albo o lokaty - odsetki mogą być kapitalizowane czyli doliczane do kapitału lokaty dzięki czemu generowane będą coraz wyższe odsetki, ale odsetki mogą być także przelewane na rachunek osobisty. Natomiast nawiązując do pytania z tytułu wątku, czyli "Co zrobić, żeby nie tracić odsetek?" - na koncie oszczędnościowym nie tracisz nigdy naliczonych odsetek, jeśli chodzi o lokaty, to nie tracisz o ile nie zerwiesz lokaty.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2014 12:20
Nie słyszałam jeszcze o takiej możliwości. Teraz jak przychodzi mi na konto zysk to od razu odtrącają mi podatek więc wychodzę na zero, o ile mówimy o tym samym zagadnieniu:)
Cytuj
KEL-czanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 19:47
Ale podatek odtrącają od zysku więc nie wychodzi całkiem na zero, może chodzi o gromadzenie tego podatku Belki czyli o to co ktoś wyżej proponował - IKE ?
Wypowiedź została zmieniona przez: KEL-czanka 21.8.2014 19:47
Cytuj
kajabroja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 13:19
justa napisał
Nie słyszałam jeszcze o takiej możliwości. Teraz jak przychodzi mi na konto zysk to od razu odtrącają mi podatek więc wychodzę na zero, o ile mówimy o tym samym zagadnieniu:)


Wiem o co CI chodzi u mnie jest to samo ale autorka postu chyba pisze o czymś innym.
Podaj nam więcej informacji wtedy ktoś będzie mógł Ci pomóc.
Cytuj
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.11.2014 19:10
Ja o takim koncie nie słyszałam, albo coś autorka wątku pominęła? Pierwsze słyszę o czymś takim ale może wcześniej nic nie słyszałam więc chętnie bym się dowiedziała coś więcej
Cytuj
mateudusz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.11.2014 18:34
Przydałoby się aby jakiś ekspert z forum wypowiedział się na ten temat. Też nie wiem o co chodzi z tym rozwiązaniem, a sam jestem przed 30 stką i jeżeli jest to atrakcyjne sam bym skorzystał.
Cytuj
Odpowiedź