• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

500+ a zajęcie komornicze

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cz33arek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 11:55
A jesli komornik zwróci sie z zapytaniem do banku, to czy bank ma obowiązek udzielić odpowiedzi?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 13:16
Zapytaniem o co? Komornik wysyła do banku zajęcie i jeżeli kasa na koncie jest to bank ją przeleje.
Komornika nie interesuje co za pieniądze są na koncie...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Cz33arek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 13:45
Robert Sierant napisał
Zapytaniem o co? Komornik wysyła do banku zajęcie i jeżeli kasa na koncie jest to bank ją przeleje.
Komornika nie interesuje co za pieniądze są na koncie...
Z zapytaniem, czy taka a taka osoba, o takim peselu ma u nich konto.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.4.2016 14:08
Oczywiście, bank ma taki obowiązek.
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Cz33arek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 8:54
Robert Sierant napisał
Oczywiście, bank ma taki obowiązek.
Rozumiem, czyli tak na prawde jak komornnik sie uweźmie to zada zapytania wszedzie, w kazdym banku... Nie zebym mial takie problemy, w sumie nawet podoba mi sie, ze dluznicy musza splacac dlugi, a nie ukrywac pieniadze.
Cytuj
gaweł_P

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 9:42
Cz33arek napisał
Robert Sierant napisał
Oczywiście, bank ma taki obowiązek.
Rozumiem, czyli tak na prawde jak komornnik sie uweźmie to zada zapytania wszedzie, w kazdym banku... Nie zebym mial takie problemy, w sumie nawet podoba mi sie, ze dluznicy musza splacac dlugi, a nie ukrywac pieniadze.
Powinno być prawo chroniące w tej sytuacji dzieci - jakieś specjalne konta dla nich na te 500+.Przecież to pomoc dzieciom a nie ich rodzicom zadłużonym.Przecież są dłużnicy alimentacyjni.
Cytuj
Bajtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2016 10:43
gaweł_P napisał
Cz33arek napisał
Robert Sierant napisał
Oczywiście, bank ma taki obowiązek.
Rozumiem, czyli tak na prawde jak komornnik sie uweźmie to zada zapytania wszedzie, w kazdym banku... Nie zebym mial takie problemy, w sumie nawet podoba mi sie, ze dluznicy musza splacac dlugi, a nie ukrywac pieniadze.
Powinno być prawo chroniące w tej sytuacji dzieci - jakieś specjalne konta dla nich na te 500+.Przecież to pomoc dzieciom a nie ich rodzicom zadłużonym.Przecież są dłużnicy alimentacyjni.
Są kwoty wolne od zajęć. ALe faktycznie kwestia tych pieniedzy powinna być uregulowana, ja to od poczatku sądze, ze to powinny być bony do wykorzystania albo na jedzenie, albo na ubrania, ubranka, książi, zabawki, ale zeby nie mozna bylo kupowac alkoholu itd. To byloby dobre rozwiązanie.
Cytuj
DanielBraniecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 12:22
grzes33 napisał
Krzysztof Rzymski napisał
By komornik nie zajął tych pieniędzy są 2 wyjścia:
Pieniądze pobierane w gotówce lub złożenie do komornika wniosek o zwolnienie kwoty. Z mocy prawa środki te są zwolnione z zajęć komorniczych ale ... komornik nie ma kontroli ani władania kontem.
z 500+ można pobierac w gotowce, czy trzeba przelewem?
No skoro masz miec nr konta, to raczej na konto :D
Cytuj
łata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 15:55
Gdzieś czytałem, że można brać te pieniądze do ręki, żeby uniknąć egzekucji komorniczej. Wiem też, w kodeksie postępowania cywilnego są wymienione formy pomocy finansowej, które nie podlegają egzekucji. Chyba ma być teraz nowelizacja i ma być wpisane świadczenie 500+.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2016 16:10
łata napisał
Gdzieś czytałem, że można brać te pieniądze do ręki, żeby uniknąć egzekucji komorniczej. Wiem też, w kodeksie postępowania cywilnego są wymienione formy pomocy finansowej, które nie podlegają egzekucji. Chyba ma być teraz nowelizacja i ma być wpisane świadczenie 500+.

500+ jest w grupie zwolnionych z egzekucji jednak komornik zajmując konto nie ma wiedzy, i nie musi jej posiadać , skąd wpłynęły środki na konto. Jeśli dłużnik udowodni i poinformuje skutecznie komornika skąd pochodzą środki to tenże komornik nie zajmie 500+
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Odpowiedź