• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

milion złotych pod hipoteke

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kacperek84

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 18:54
witam,
potrzebuję podpowiedzi i pokierowania mnie w dobrą stronę odnośnie do znalezienia kredytu w kwocie miliona złotych.
sprawa wygląda tak że mój znajomy jest Holendrem na stałe mieszkającym w Holandii i wybudował dom wolnostojący 380 m2. obok stoi dom na sprzedaż i jest on zainteresowany kupnem tej posiadłości. kwota za tę posiadłość to 1 milion złotych.
ponieważ nie dysponuje on taką kwotą postanowił spróbować uzyskać kredyt w Polsce pod hipotekę obu tych posiadłości.
moje pytania to ; czy jako że jest on obcokrajowcem niezameldowanym w Polsce , uzyska on taki kredyt po hipoteke?
- gdzie najlepiej (w jakim banku) szukać takiego kredytu aby było bezpiecznie i z odpowiednio niskim oprocentowaniem?
bardzo proszę o naprowadzenie mnie od czego powinniśmy zacząć poszukiwania takiego banku?
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 21:02
kacperek84 napisał
witam,
potrzebuję podpowiedzi i pokierowania mnie w dobrą stronę odnośnie do znalezienia kredytu w kwocie miliona złotych.
sprawa wygląda tak że mój znajomy jest Holendrem na stałe mieszkającym w Holandii i wybudował dom wolnostojący 380 m2. obok stoi dom na sprzedaż i jest on zainteresowany kupnem tej posiadłości. kwota za tę posiadłość to 1 milion złotych.
ponieważ nie dysponuje on taką kwotą postanowił spróbować uzyskać kredyt w Polsce pod hipotekę obu tych posiadłości.
moje pytania to ; czy jako że jest on obcokrajowcem niezameldowanym w Polsce , uzyska on taki kredyt po hipoteke?
- gdzie najlepiej (w jakim banku) szukać takiego kredytu aby było bezpiecznie i z odpowiednio niskim oprocentowaniem?
bardzo proszę o naprowadzenie mnie od czego powinniśmy zacząć poszukiwania takiego banku?
nie jestem ekspertem ale rozumiem że jako członek UE nie musi mieć żadnego dokumentu uprawniającego go do bycia w PL, jeśli jest w Polsce od dość dawna to być może ma szanse ale musi mieć uzyskiwany odpowiedni dochód, historię kredytową pozytywną w polsce lub w holandii i wtedy można się zastanawiać
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

11.2.2016 22:58
a jaki jest związek tego Holendra z Polską? pracuje tutaj, zarabia, płaci podatki?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ramzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 12:27
Moja znajoma Angielka wzięła kredyt hipoteczny w Polsce pod zakup domu ,ale była rezydentem .Wydaje mi się ,że wtedy jest łatwiej takowy uzyskać .Miała też krótszy czas kredytowania w porównaniu z obywatelem polskim.Pamiętam też ,że musiała mieć wszystkie dokumenty przetłumaczone na Polski.Może ktoś Ci konkretny bank podpowie ?
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

12.2.2016 13:25
Jaka jest wartość drugiej nieruchomości, z jakiego tytułu uzyskuje dochody ?
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
kacperek84

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.2.2016 20:40
póki co w polsce opłaca on tylko prad gaz wode i śmieci. w tej chwili zbieramy stosowne dokumenty i za około 2 tygodnie złożymy je do starostwa aby oddac budynek do użytku. zaraz po odbiorze w budynku tym "ruszy" pensjonat. bedzie to firma zarejestrowana na niego jako holendra. wartośc drugiego budynku to owy milion złotych (tyle chce właściciel) natomiast wiemy juz ze bank i tak wysle swojego eksperta do zbadania wartości obu budynków i mogą dać ok 70-80 % tej wartości na jaką oszacuje ja ich ekspert.
Cytuj
Marcin IwanejkoDoradca finansowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 337 razy

Wyślij wiadomość

29.2.2016 2:16
Mozna sprobować zrobić to pożyczką hipoteczną na ok 60 % wartości nierychomości.
Cytuj
Marcin Iwanejko
marcin.iwanejko@santander.pl
510 00 98 82
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

6.3.2016 12:37
Pożyczki hipoteczne mogą być w niektórych bankach do 80%. Można też spróbować kredytem inwestycyjnym jeśli dom ma być pensjonatem.
Nie wiem, czy są wyjątki, ale najczęściej banki wymagają karty pobytu lub obywatelstwa Polskiego. Dochody z zagranicy zazwyczaj nie są problemem jeśli są z krajów UE.

Możliwości uzyskania finansowania mogą być różne, ale będą zależały od wielu czynników. Czasami "diabeł tkwi w szczegółach", które potrafią zdecydować o tym, czy klient może otrzymać kredyt czy nie i w jakim banku.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
Odpowiedź