• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Zamiast MDM będzie 500 zł na dziecko?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 9:55
Przeczytałem dziś, że mają zlikwidować dofinansowania w ramach MDM, zeby była kasa 500 zł na dziecko. Czy to prawda? Co to tak na prawdę oznacza?
Cytuj
anastazja

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 10:45
grzes33 napisał
Przeczytałem dziś, że mają zlikwidować dofinansowania w ramach MDM, zeby była kasa 500 zł na dziecko. Czy to prawda? Co to tak na prawdę oznacza?


Nie słyszałam o tym aby mieli zlikwidować Mieszkanie dla Młodych. Wręcz je rozszerzają bo obecnie jest możliwość kupna mieszkania wtórnego w programie tak wiec nie jest tak źle.

Program 500 zł na dziecko pewnie wejdzie chociaż sama jestem mu przeciwna. Żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Uważam,że o wiele lepszym posunieciem byłoby zwiększenie kwoty wolnej od podatku niż zwiększanie podatków i jednocześnie dodatkowe świadczenia socjalne. Ludzie są mądrzy oraz sprytni oraz gdyby nie musieliby płacić tak wysokich podatków to potrafiliby sami zarobić na dziecko. Taka pomoc nie jest wcale potrzebna.
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 10:50
anastazja napisał
grzes33 napisał
Przeczytałem dziś, że mają zlikwidować dofinansowania w ramach MDM, zeby była kasa 500 zł na dziecko. Czy to prawda? Co to tak na prawdę oznacza?


Nie słyszałam o tym aby mieli zlikwidować Mieszkanie dla Młodych. Wręcz je rozszerzają bo obecnie jest możliwość kupna mieszkania wtórnego w programie tak wiec nie jest tak źle.

Program 500 zł na dziecko pewnie wejdzie chociaż sama jestem mu przeciwna. Żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Uważam,że o wiele lepszym posunieciem byłoby zwiększenie kwoty wolnej od podatku niż zwiększanie podatków i jednocześnie dodatkowe świadczenia socjalne. Ludzie są mądrzy oraz sprytni oraz gdyby nie musieliby płacić tak wysokich podatków to potrafiliby sami zarobić na dziecko. Taka pomoc nie jest wcale potrzebna.
No już w ogole dyskusyjną sprawą jest te 500 zł na dziecko, ale niestety ludzie się na to nabrali, a oni teraz kombinują skąd wziąć pieniadze. Ja się obawiam, żeby jednak mdm sie utrzymał do tego 2018 roku, bo mam zamiar skorzystać, zresztą mój brat również.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 11:26
Na dziś nie ma takiego zagrożenia.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 11:28
Krzysztof Rzymski napisał
Na dziś nie ma takiego zagrożenia.
Mysli Pan, ze to wyssane z palca plotki?
Cytuj
pozyczkasa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.1.2016 12:06
też nie słyszałem o takim zabiegu. Program MDM dalej będzie a 500zł na dziecko nie jest najlepszym wyjściem. Banki już podniosły marżę na kredytach hipotecznych co za tym idzie to raty kredytów będą wyższe. Sumarycznie niewiele zyskamy ponieważ za nidługo pewnie dojdą kolejne podwyżki.
Cytuj
http://kredyt-portal.pl
Karina

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 9:43
Wiele mediów to opisywało wczoraj, ale czy tak będzie.... Czas pokaże.
Cytuj
Werka

Niezarejestrowani

15.1.2016 10:27
Wszystko zrobią, żeby ludzie dostali tę kiełbasę wyborczą, po 500 zł.
Cytuj
Jędrula

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.1.2016 11:31
Ja mam nadzieję, że nie zlikwidują mdm, też chciałem skorzystać w przyszłym roku...
A jeszcze na te 500 złotych... brak mi słów.
I tak już weszło w życie to, że za urodzenie dziecka przez rok dostaje się po 1000 złotych miesięcznie.
Nic, tylko dzieci robić...
Może to jest jakiś sposób na życie? Po co się zaharowywać?
Cytuj
Pionek

Niezarejestrowani

15.1.2016 12:28
Jędrula napisał
Ja mam nadzieję, że nie zlikwidują mdm, też chciałem skorzystać w przyszłym roku...
A jeszcze na te 500 złotych... brak mi słów.
I tak już weszło w życie to, że za urodzenie dziecka przez rok dostaje się po 1000 złotych miesięcznie.
Nic, tylko dzieci robić...
Może to jest jakiś sposób na życie? Po co się zaharowywać?
To trochę populistyczne wnioski, ale to prawda, że polityka za bardzo miesza się z zyciem ludzi i wychodzą takie kwiatki. Tez mam zamiar jeszcze skorzystac z mdm, skoro miał byc do 2018 roku. A nie chce podchodzic teraz, od razu, bo przydałby się wkład własny.
Cytuj
Odpowiedź