• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

kredyt konsumpcyjny na zakup mieszkania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
ulek-h

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.11.2015 8:06
Zastanawiam się, czy jest szansa otrzymać kredyt konsumpcyjny na 20 lat?
Tak sobie myślę, że mógłbym wziąć taki kredyt na 100 000 złotych i kupić jakieś mieszkanie do remontu. Rata nie byłaby duża, bo jakieś 500 zł jak podejrzewam, oprocentowanie na pewno większe niż przy hipotece, ale przynajmniej stałe (tak mi się wydaje). Tylko czy miałbym zdolność do takiego kredytu zarabiając na rękę 2800 złotych na umowie o pracę, czas nieokreślony?
Cytuj
Grejs

Niezarejestrowani

17.11.2015 8:22
Raczej nie ma takiej opcji, maks 10 lat i to tez w zaleznosci od kwoty. Ale mozesz wziąć pozyczkę hipoteczną, to już wtedy można na długi okres.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.11.2015 9:23
konsumpcyjny? zupełnie bez sensu, oprocentowanie min. 2x wyższe niż przy hipo, znacznie krótszy okres kredytowania

na zakup nieruchomości bierze się kredyt hipoteczny (pożyczka jest pod posiadaną już nieruchomość)

za mało danych, aby policzyć zdolność kredytową
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grejs

Niezarejestrowani

17.11.2015 11:03
Robert Sierant napisał
konsumpcyjny? zupełnie bez sensu, oprocentowanie min. 2x wyższe niż przy hipo, znacznie krótszy okres kredytowania

na zakup nieruchomości bierze się kredyt hipoteczny (pożyczka jest pod posiadaną już nieruchomość)

za mało danych, aby policzyć zdolność kredytową
No tak z tą pożyczką, ale wydedukowałam, że jakaś nieruchomość już jest.
Cytuj
ulek-h

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.11.2015 11:24
Nie, nie mam mieszkania i dlatego chciałbym wziąć kredyt na zakup.
Szkoda, że się nie da, ja niestety nie dostanę kredytu hipotecznego, bo nie posiadam wkładu własnego.
Myślałem, że w ten sposób udałoby się to ominąć.
Nawet z oprocentowaniem na poziomie 10-15% nie byłoby tak źle, chyba?
Do zwrotu by było 115000 tysięcy, czyli na 20 lat rata wyszłaby 480 złotych. Na 10 lat 960 zł.
Hm, a o kredytach hipotecznych mówi się, że oddaje się dwa razy tyle, co się pożyczyło, jak to możliwe?
Cytuj
Grejs

Niezarejestrowani

17.11.2015 11:39
ulek-h napisał
Nie, nie mam mieszkania i dlatego chciałbym wziąć kredyt na zakup.
Szkoda, że się nie da, ja niestety nie dostanę kredytu hipotecznego, bo nie posiadam wkładu własnego.
Myślałem, że w ten sposób udałoby się to ominąć.
Nawet z oprocentowaniem na poziomie 10-15% nie byłoby tak źle, chyba?
Do zwrotu by było 115000 tysięcy, czyli na 20 lat rata wyszłaby 480 złotych. Na 10 lat 960 zł.
Hm, a o kredytach hipotecznych mówi się, że oddaje się dwa razy tyle, co się pożyczyło, jak to możliwe?
A moze do programu MDm się łapiesz, to pokryje CI wkłąd wlasny
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

17.11.2015 11:43
nie ma kredytów gotówkowych na 15-20 lat, w jednym banku można dostać na 10, pozostałe max 7-8 lat

max oprocentowanie 10%
ale do tego prowizja 5-30%
czasem ubezpieczenia

uzbieraj wkład własny, każda inna opcja jest masakrycznie gorsza, do tego pamiętaj o kosztach związanych z zakupem mieszkania:
PCC, notariusz, opłaty sądowe, ew. prowizja dla biura
no i kasa na remont też z nieba nie spadnie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Artur PawlakDinero-Finanse

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 248 razy

Wyślij wiadomość

18.11.2015 16:13
ulek-h napisał
Nie, nie mam mieszkania i dlatego chciałbym wziąć kredyt na zakup.
Szkoda, że się nie da, ja niestety nie dostanę kredytu hipotecznego, bo nie posiadam wkładu własnego.
Myślałem, że w ten sposób udałoby się to ominąć.
Nawet z oprocentowaniem na poziomie 10-15% nie byłoby tak źle, chyba?
Do zwrotu by było 115000 tysięcy, czyli na 20 lat rata wyszłaby 480 złotych. Na 10 lat 960 zł.
Hm, a o kredytach hipotecznych mówi się, że oddaje się dwa razy tyle, co się pożyczyło, jak to możliwe?


Kredyt gotówkowy otrzymasz na max 10 lat (Alior, Meritum, BPH, Pocztowy, PLUS Bank) i rata będzie na poziomie 1300 zł (przy założeniu oprocentowanie nominalne 8%, prowizja banku 8% i brak ubezpieczenia) dlatego proponuję najpierw uzbierać na wkład własny a dopiero później pomyśleć o kredycie i to hipotecznym a nie zwykłym, gotówkowym, który będzie dla Ciebie jedynie obciążeniem. Ta inwestycja (przynajmniej na tą chwilę) nie ma racji bytu. Myśl rozważnie i analizuj po kilka razy zanim popełnisz błąd, który może Cię wiele kosztować w przyszłości.
Cytuj
Artur Pawlak

Szukasz kredytu?
tel. 601855592
biuro@dinero-finanse.pl
www.dinero-finanse.pl
mateuszeks

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.6.2022 2:15
Jeżeli mieszkasz w Norwegii, to zawinwestuj w kredyt oferowany przez firmę Motty. Specjalizują się oni bowiem w kredytach udzielanych Polakom w norwegii.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

14.6.2022 10:24
Im dłuższy okres tym większe koszty kredytu. Zresztą w większości banków zwykły kredyt jest na max 120 miesięcy. Dodatkowo przy Twoim dochodzie myślę, że potrzebny byłby współkredytobiorca aby nieco poprawić zdolność do 100 tyś. Jeśli mogę zapytać w jakim banku masz konto? Jeśli w moim to sprawdzę czy masz taką ofertę na sam dowód. Czasami klienci mogą w ciągu 5 minut mieć już 100 tyś na koncie.
Cytuj
Odpowiedź