• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

cross selling - zmiana regulaminu jednego z produktów

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
rafixo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2015 22:04
Witam,

mam kredyt hipoteczny i parę produktów wykupionych w ramach tzw. cross selling obniżających marżę kredytu. Ostatnio dostałem od banku informację że regulamin jednego z produktów zostanie zmieniony i mam prawo zgłosić sprzeciw, a tym samym zamknąć go. Czy bank ma prawo podwyższyć mi marżę kredytu hipotecznego, jeżeli się sprzeciwię?
Cytuj
rafixo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2015 22:14
tutaj treść info od banku: https://www.deutschebank.pl/file-10059776.bdoc
Cytuj
Kwant

Niezarejestrowani

7.9.2015 13:55
Jasne, że ma, jesli nie skorzystasz z produktów dodatkowych. Na tym polega właśnie cross-selling.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

7.9.2015 14:15
Masz kredyt hipo w DB i obniżkę za korzystanie z KK?

W warunkach promocji jest zapis mówiący o tym, że masz obowiązek utrzymywania KK przez cały okres kredytowania.
Poniżej cytat:

"Warunek dotyczący posiadania Karty kredytowej uznaje się za niewypełniony, jeśli odpowiednio:
Klient nie posiada aktywnej Karty kredytowej w okresie wymaganym dla wybranego Pakietu, licząc okres od Daty Wypłaty Produktu Hipotecznego, co najmniej w jednym miesiącu kwartału kalendarzowego poprzedzającego kontrolę."
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
rafixo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2015 20:22
Wszystko ok, podpisując umowę kredytową oraz kupując dodatkowe produkty w ramach cross-selling dokładnie przeczytałem regulaminy i zaakceptowałem je. Teraz bank wykorzystując swoją "finansową przewagę" nade mną może wymusić każdą zmianę regulaminu bezkarnie? Nie mogę zgłosić sprzeciwu, bo podwyższy mi ratę kredytu hipotecznego, a jak zrezygnuję z kredytu to będę musiał zapłacić prowizję przygotowawczą (kilkadziesiąt tysięcy)? Przecież to jest rozbój w biały dzień. Ja chcę tylko i wyłącznie płacić i korzystać z produktów na zasadach które zaakceptowałem.
Cytuj
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 7:16
Też mi się to wydaje niepoważne i zagmatwane.
Czy bank naprawdę może w ten sposób postąpić? To nieetyczne.
Może zgłosić to u Rzecznika Praw Konsumenta?
Czy dałby radę coś zrobić?
Ja w kazdym razie wiem już, który z banków powinienem omijać szerokim łukiem, skoro są tam uskuteczniane takie praktyki. Może powinien Pan to jakoś bardziej rozpowszechnić?
Cytuj
Romuś

Niezarejestrowani

9.9.2015 9:28
Ale co w tym nieetycznego, sa zasady, trzeba ich przestrzegac.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.9.2015 9:36
rafixo napisał
Wszystko ok, podpisując umowę kredytową oraz kupując dodatkowe produkty w ramach cross-selling dokładnie przeczytałem regulaminy i zaakceptowałem je. Teraz bank wykorzystując swoją "finansową przewagę" nade mną może wymusić każdą zmianę regulaminu bezkarnie? Nie mogę zgłosić sprzeciwu, bo podwyższy mi ratę kredytu hipotecznego, a jak zrezygnuję z kredytu to będę musiał zapłacić prowizję przygotowawczą (kilkadziesiąt tysięcy)? Przecież to jest rozbój w biały dzień. Ja chcę tylko i wyłącznie płacić i korzystać z produktów na zasadach które zaakceptowałem.


co tak naprawdę zmienia się w zakresie korzystania z KK? nie będzie ani drożej ani gorzej...

i jakie kilkadziesiąt tysięcy prowizji?

ps
wystarczyło zaciągnąć kredyt BEZ x-sellu (produktów dodatkowych), są banki, w których nie trzeba brać żadnych dodatkowych produktów lub jedynie bezpłatne konto

ps2
jeżeli nie jesteś zadowolona z kredytu to również możesz go refinansować (zwykle jest taka opcja), więc po co te lamenty?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź