• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Co mogę zrobić w mojej sytuacji?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 10:11
Dzień dobry, znajduje się w nieciekawej sytuacji, gdyż straciłem pracę. Pracowałem na umowie zlecenie i szef po prostu kazał mi jutro nie przychodzić do pracy. Problem w tym, że mam na głowie kredyt, raty po prawie 400 złotych, do tego niedługo muszę zapłacić kolejną (do 28 sierpnia), a szef powiedział, że firma ma kłopoty i wypłatę za to, co w tym miesiącu przepracowałem dostanę dopiero we wrześniu. Szukam intensywnie nowej pracy, ale nie jest to łatwe, bo mieszkam w małym mieście, zresztą nawet jak coś znajdę, to wypłata będzie dopiero za miesiąc. Nie wiem, co robić.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 10:51
patryk napisał
Dzień dobry, znajduje się w nieciekawej sytuacji, gdyż straciłem pracę. Pracowałem na umowie zlecenie i szef po prostu kazał mi jutro nie przychodzić do pracy. Problem w tym, że mam na głowie kredyt, raty po prawie 400 złotych, do tego niedługo muszę zapłacić kolejną (do 28 sierpnia), a szef powiedział, że firma ma kłopoty i wypłatę za to, co w tym miesiącu przepracowałem dostanę dopiero we wrześniu. Szukam intensywnie nowej pracy, ale nie jest to łatwe, bo mieszkam w małym mieście, zresztą nawet jak coś znajdę, to wypłata będzie dopiero za miesiąc. Nie wiem, co robić.


Sprawdź czy nie masz możliwości wzięcia tzw. wakacji kredytowych (możliwość zawieszenia raty). Jeśli nie to bezzwłocznie skontaktuj się z bankiem, przedstaw swoją sytuację i staraj się podpisać z bankiem restrukturyzację kredytu (odroczenie / zawieszenie rat). Zachowaj pogodę ducha.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 12:26
Nie czekaj dłużej, pisz do banku o zawieszenie spłaty - wiele Banków wyraża zgodę na czasowe zawieszenie kredytu - max na 3 m-ce. Ale zrób to szybko, dopóki nie masz zaległości. Jeśli powstanie zaległość, bank uzależnia podpisanie umowy restrukturyzacyjnej od jej uregulowania.
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Werka

Niezarejestrowani

20.8.2015 12:28
Właśnie takie sa efekty zatrudniania na umowy cywilno prawne. Masakra jakaś.
Cytuj
japan

Niezarejestrowani

20.8.2015 12:42
I jeszcze do tego wypłata wstrzymana, i wez tu człowieku żyj godnie. Pracujesz to i tak mozesz miec w każdej chwili problemy.
Cytuj
kredyciak

Niezarejestrowani

20.8.2015 12:49
Trzeba sobie radzic samemu, trzymac reke na pulsie, nie zauwazyles, ze cos sie dzieje i mozesz dostac wilczy bilet w kazdej chwili? Mając kredyt trzeba uwazac...
Cytuj
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 12:49
Dziękuję za rady, czy do banku mam wysłać pismo czy wystarczy e-mail?
A może lepiej iść osobiście do placówki? Mam teraz dużo czasu, więc mógłbym iść.
Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość jakiejś restrukturyzacji. Z wakacjami kredytowymi coś mi się obiło o uszy, ale myślałem, że dotyczy to tylko nielicznych kredytów i powinno być w umowie opisane, a w mojej tego nie było.
Cytuj
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 12:56
patryk napisał
Dziękuję za rady, czy do banku mam wysłać pismo czy wystarczy e-mail?
A może lepiej iść osobiście do placówki? Mam teraz dużo czasu, więc mógłbym iść.
Nawet nie wiedziałem, że jest taka możliwość jakiejś restrukturyzacji. Z wakacjami kredytowymi coś mi się obiło o uszy, ale myślałem, że dotyczy to tylko nielicznych kredytów i powinno być w umowie opisane, a w mojej tego nie było.


Jako zawodowy mediator polecam zanieść pismo osobiście do placówki i proszę koniecznie poprosić o pieczęć z datą, nazwą placówki i pieczątką imienną na kopi.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Wicia

Niezarejestrowani

20.8.2015 13:21
Zawsze lepiej załatwiac takie sprawy osobiscie, bank tez inaczej popatrzy na takiego klienta.
Cytuj
patryk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 17:33
Krzysztof Rzymski napisał

Jako zawodowy mediator polecam zanieść pismo osobiście do placówki i proszę koniecznie poprosić o pieczęć z datą, nazwą placówki i pieczątką imienną na kopi.


Dobrze, w takim razie jutro pójdę do placówki, a dziś sobie przygotuję jakieś odpowiednie pismo.
Dziękuje bardzo panom za pomoc, uspokoiliście mnie trochę i może rzeczywiście jakoś mi się uda z tego wywinąć.
Żeby choć o miesiąc mi przesunęli termin, to już będzie dobrze.
Cytuj
Odpowiedź