• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Umowa o dzieło a szansa na kredyt hipoteczny?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
tomaszriddle

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 7:42
Moje pytanie jest na razie nieco teoretyczne, ale chciałbym wiedzieć, czy w przyszłości będę miał szansę dostać kredyt na dom. Chodzi o to, że pracuję jako programista, ale nie w firmie, tylko raczej sam dla siebie i z klientami podpisuje zawsze umowy o dzieło. Nie mam regularnych zleceń, ale mój dochód w ciągu roku zwykle przekracza 45 tysięcy, a przykład za 2014 rok było to 53 tysiące po opodatkowaniu.
Jestem ciekaw, czy jakiś bank na tej podstawie dałby mi kredyt hipoteczny, czy też musiałbym najpierw założyć działalność gospodarczą? Tego drugiego wolałbym uniknąć.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 8:36
aby wnioskować o kredyt musisz wykazać odpowiedni (kwota), stały i systematyczny dochód

jeżeli zlecenia nie są regularne to będzie kłopot

ps
w Twoim przypadku sensowne byłoby założenie DG, dlaczego chcesz tego uniknąć? obecnie nie płacisz żadnych składek na ub. społeczne, w przyszłości może to być spory problem
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
tomaszriddle

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 10:19
Właśnie dlatego nie zakładam działalności, że nie muszę w ten sposób płacić składek. Bo nie chce ich płacić do ZUS. Mam prywatne ubezpieczenie medyczne, mam IKE, odkładam też coś na koncie oszczędnościowym. Mam nawet ubezpieczenie w razie choroby i uważam, że to wystarczy. Do tego płacę za to mniej, niż wyniosłyby mnie składki ZUS.
Dlatego wolałbym uniknąć zakładania DG.
Czy banki nie mogą dać kredytu na podstawie Pita?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 10:53
na podstawie samego PITa możesz dostać co najwyżej kredyt gotówkowy...

przy dochodzie z umowy o dzieło:
- umowy za ostatnie 6-12 m-cy,
- aktualne umowy,
- historia konta bankowego (zawierająca wpływy z umów),
- PIT za poprzedni rok
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 13:00
tomaszriddle napisał
Właśnie dlatego nie zakładam działalności, że nie muszę w ten sposób płacić składek. Bo nie chce ich płacić do ZUS. Mam prywatne ubezpieczenie medyczne, mam IKE, odkładam też coś na koncie oszczędnościowym. Mam nawet ubezpieczenie w razie choroby i uważam, że to wystarczy. Do tego płacę za to mniej, niż wyniosłyby mnie składki ZUS.
Dlatego wolałbym uniknąć zakładania DG.
Czy banki nie mogą dać kredytu na podstawie Pita?


Abyś mógł dostać kredyt to albo działalność prowadzona minimum 12 miesięcy, umowa zlecenie czy też o dzieło 12 miesięcy itp.
W twoim przypadku żaden bank nie da ci kredytu hipotecznego.
Jedynie tak jak napisał poprzednik, możesz się starać o kredyt w swoim banu jeśli wpływa ci to wygrodzenie od ludzi na konto.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
tomaszriddle

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 15:12
Naprawdę żałuję, że tak to wygląda.
Kredytu gotówkowego raczej nie będę brał, to w końcu zwykle oznacza dużo wyższe oprocentowanie i dużo krótszy okres kredytowania. Raczej nikt też nie da mi takiego kredytu na te 300 tysięcy, czy ile tam będą kosztować domu i na 30 lat.
No szkoda, nad działalnością jeszcze się zastanowię, choć też nie podoba mi się ten pomysł.
Dziękuję panom za pomoc.
Cytuj
Michał Traut

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 309 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 15:47
Jeśli działalność będzie miała bardzo nieregularne dochody też nie ma pewności, że bank kredyt przyzna. W działalności również weryfikowana jest stabilność dochodu. M.in. dlatego trzeba przedstawić podsumowanie KPiR za cały okres bieżący i często rok poprzedni.
Cytuj
Z poważaniem
Niezależny Doradca Finansowy
Michał Traut
T. 662 801 103
E. michal.traut@gmail.com
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:19
Robert Sierant napisał
na podstawie samego PITa możesz dostać co najwyżej kredyt gotówkowy...

przy dochodzie z umowy o dzieło:
- umowy za ostatnie 6-12 m-cy,
- aktualne umowy,
- historia konta bankowego (zawierająca wpływy z umów),
- PIT za poprzedni rok
Ale to mogą byc rozne umowy, czy musza od jednego pracodawcY?
Cytuj
jacekpacek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 9:25
Grzegorz Klimczak napisał
tomaszriddle napisał
Właśnie dlatego nie zakładam działalności, że nie muszę w ten sposób płacić składek. Bo nie chce ich płacić do ZUS. Mam prywatne ubezpieczenie medyczne, mam IKE, odkładam też coś na koncie oszczędnościowym. Mam nawet ubezpieczenie w razie choroby i uważam, że to wystarczy. Do tego płacę za to mniej, niż wyniosłyby mnie składki ZUS.
Dlatego wolałbym uniknąć zakładania DG.
Czy banki nie mogą dać kredytu na podstawie Pita?


Abyś mógł dostać kredyt to albo działalność prowadzona minimum 12 miesięcy, umowa zlecenie czy też o dzieło 12 miesięcy itp.
W twoim przypadku żaden bank nie da ci kredytu hipotecznego.
Jedynie tak jak napisał poprzednik, możesz się starać o kredyt w swoim banu jeśli wpływa ci to wygrodzenie od ludzi na konto.
Bank chetniej przyzna gotowkowy niz zabezpieczony na hipotece>?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

20.8.2015 10:07
tomaszriddle napisał
Naprawdę żałuję, że tak to wygląda.
Kredytu gotówkowego raczej nie będę brał, to w końcu zwykle oznacza dużo wyższe oprocentowanie i dużo krótszy okres kredytowania. Raczej nikt też nie da mi takiego kredytu na te 300 tysięcy, czy ile tam będą kosztować domu i na 30 lat.
No szkoda, nad działalnością jeszcze się zastanowię, choć też nie podoba mi się ten pomysł.
Dziękuję panom za pomoc.


jak będziesz miał DG to musisz ją prowadzić min. 12 m-cy, aby móc wnioskować o kredyt

niestabilne dochody przy DG nie są aż takim problemem jak w przypadku umowy o dzieło, są branże w których występuje sezonowość i (na szczęście) analitycy to rozumieją
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź