• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Zdolność kredytowa a dług alimentacyjny

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 7:18
Witam chciałbym zapytać, czy jest szansa, abym dostał kredyt 4000 złotych, jeśli mam dług alimentacyjny? Długu mam 12 tysięcy, ale go teraz już od ponad roku spłacam regularnie. Wcześniej nie spłacałem, bo nie miałem pracy i nie miałem z czego.
Obecnie pracuję na umowę na czas nieokreślony i zarabiam 2500 na rękę.
Czy mam gdzieś szansę na kredyt?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 9:40
sam go spłacasz czy było już zajęcie komornicze?

ile miesięcznie płacisz?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 9:58
Tak, jest to zajęcie komornicze i wpłacam 500 złotych miesięcznie do komornika, z czego 300 idzie na bieżące alimenty, a 200 na spłatę zadłużenia.
Taka sytuacja ma miejsce, bo była żona od razu z wyrokiem z sądu poszła do komornika, a ja o tym nawet nie wiedziałem, bo nie mieszkam w miejscu zameldowania i nie otrzymałem korespondencji. Przez to płaciłem jej do ręki, a dług rósł. Teraz wszystko płacę przez komornika.
Cytuj
Gutek

Niezarejestrowani

18.8.2015 10:31
No jak jest komornik to małe szanse na kredyt...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 10:40
dogadaj się z ex-żoną, aby odwołała komornika, on zabiera jakieś 15% prowizji od tego co ona powinna dostawać

ps
poinformuj strony gdzie mieszkasz, abyś dostawał korespondencję, tłumaczenie że nie płaciłem, bo nie wiedziałem, bo zmieniłem adres nikogo nie ruszy

ps2
komornika masz na pensji czy na koncie bankowym?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
em-il

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2015 16:45
na koncie, którego nie używam. pensję dostaję do ręki i z tego opłacam komornika, a on nie próbuje mnie licytować, bo widzi, że spłacam.
Z żoną niestety nie da się dogadać. A w chwili obecnej komornik już wie, gdzie mieszkam, po prostu wcześniej byłem zameldowany w mieszkaniu żony i tam przychodziła korespondencja, a ona mi tego nie przekazywała. Nie wiem czemu, to chyba taka jej złośliwość. Nawet nie wiedziałam, że zgłosiła to do komornika, bo alimenty przez jakieś pół roku płaciłem jej do ręki, póki komornik nie wszedł mi na konto. Potem straciłem pracę i jakoś się potoczyło, dopiero od niedawna wychodzę na prostą.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

19.8.2015 0:28
pracujesz w jakiejś sensownej firmie? dostaniesz zaświadczenie? masz jakaś historie kredytową?

bo tak ... na twoim miejscu szukałbym 4+ 12 000 żeby mieć to z głowy, jeśli masz komornika za alimenty to w BIK nic o tym nie ma, ewentualnie krd ale to nie wszyscy sprawdzają...więc szanse na kredyt są jeszcze


em-il napisał
Witam chciałbym zapytać, czy jest szansa, abym dostał kredyt 4000 złotych, jeśli mam dług alimentacyjny? Długu mam 12 tysięcy, ale go teraz już od ponad roku spłacam regularnie. Wcześniej nie spłacałem, bo nie miałem pracy i nie miałem z czego.
Obecnie pracuję na umowę na czas nieokreślony i zarabiam 2500 na rękę.
Czy mam gdzieś szansę na kredyt?
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Odpowiedź