• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Bank mimo ubezpieczenia nie chce anulować kredytu.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lech-p

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 8:51
Niedawno zmarła moja mama, która miała dwa kredyty w Aliorbanku. Oba ubezpieczone, także na wypadek śmierci. Obie umowy i warunki ubezpieczenia dla mnie wyglądają tak samo. Mimo tego bank jedną pożyczkę anulował (tę, gdzie została jedna rata), a drugiej odmawia, twierdząc, że zgon nie nastąpił z przyczyn nagłych (tu zostało jeszcze 11 rat na kwotę 1760 złotych). Czy bank mógł tak postąpić i czy ja w tym momencie mogę z tym coś zrobić?
Cytuj
lzalewskiDoradca Kredytowy

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1332 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 9:40
Przeczytaj OWU tego ubezpieczenia i sprawdź czy przyczyna śmierci znajdowała się wśród wyłączeń.
Cytuj
Łukasz Zalewski
Doradca kredytowy
tel. 728 455 024
lzalewski@muratorfinanse.pl
lech-p

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 10:03
Przyczyną śmierci był wylew, moim zdaniem jest to wystarczająco nagła rzecz. Oba ubezpieczenia mają takie same wyłączenia i nie pada tam słowo wylew, ale jest formułka "i inne" i na niż się powołano w tym przypadku.
Ale skoro przy jednym kredycie to uznali za nagłą przyczynę, a w drugim już nie, no to chyba coś jest nie tak z nimi?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 10:11
skoro do obydwu kredytów było TAKIE SAMO ubezpieczenie to nie może być tak, że w jednym przypadku zadziałało a w drugim nie

napisz reklamację a jeżeli bank ją odrzuci to poszukaj pomocy prawnej lub zwróć się o pomoc do arbitra bankowego
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.7.2015 11:06
lech-p napisał
Niedawno zmarła moja mama, która miała dwa kredyty w Aliorbanku. Oba ubezpieczone, także na wypadek śmierci. Obie umowy i warunki ubezpieczenia dla mnie wyglądają tak samo. Mimo tego bank jedną pożyczkę anulował (tę, gdzie została jedna rata), a drugiej odmawia, twierdząc, że zgon nie nastąpił z przyczyn nagłych (tu zostało jeszcze 11 rat na kwotę 1760 złotych). Czy bank mógł tak postąpić i czy ja w tym momencie mogę z tym coś zrobić?
Pewnie zależy kto obsugiwał. Składaj skargę, nie ma na co czekać.
Cytuj
gryzli

Niezarejestrowani

15.7.2015 13:43
Banki robią co chcą, na prawde to skandal.
Cytuj
Odpowiedź