• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Czy będąc właścicicielem mogę dostać dopłatę z MdM?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.4.2014 13:44
Mam problem, przed naszym ślubem moja żona była właścicielką mieszkania. Wzięła je na kredyt. Ja nigdy nie posiadałem mieszkania. Mamy troje dzieci. Czy jest jakakolwiek szansa na dopłatę MDM?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 60 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2014 9:16
witam. niestety nie mam dobrych wieści. Jeden z artykułów projektu ustawy mówi, że:
Art. 4. 1. Dofinansowanie wkładu własnego może zostać udzielone, jeżeli nabywca
lokalu mieszkalnego:
1) złożył wniosek o dofinansowanie wkładu własnego najpóźniej do końca roku
kalendarzowego, w którym ukończył 35 lat;
2) do dnia nabycia lokalu mieszkalnego nie był:
a) właścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego,
b) osobą, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, którego
przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny,
c) właścicielem lub współwłaścicielem budynku, jeżeli jego udział w przypadku
zniesienia współwłasności obejmowałby co najmniej jeden lokal mieszkalny.

W naszym rozumieniu ten zapis projektu ustawy o "Mieszkaniu Dla Młodych" wyklucza z programu osoby, które są lub były właścicielami mieszkania.
Cytuj
Emilia Kasińska
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2014 14:37
Niestety. Ja tez starałem sie dostac dopłatę, ale jestem współwłaścicielem mieszkania po rodzicach. Banki od razu odmawiają.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.4.2014 15:50
współwłaściciele mają szansę na dopłatę :)
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

30.4.2014 8:41
o jakich współwłaścicielach mówimy?
Cytuj
Mikołaj FidzińskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 23 razy

Wyślij wiadomość

30.4.2014 14:54
Z MdM współwłaściciel danej nieruchomości nie może skorzystać tylko wówczas, gdy po zniesieniu współwłasności przysługiwałby mu jeden lokal mieszkalny. O tym, czy dane "miejsce" jest samodzielnym lokalem mieszkalnym zaświadcza starosta, niemniej trudno wyobrazić sobie wydzielenie dwóch oddzielnych lokali mieszkalnych (gdzie będzie można w pełni zaspokajać swoje potrzeby mieszkaniowe) np. z kawalerki.
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.5.2014 9:06
Ja mam troszkę inny problem. Dostałam darowizję mieszkanie po babci, ale go nie chcę już - w sensie chcę dostać dopłatę z MDM a przez to nie mogę - tak przynajmniej powiedzieli mi na infolinii. Mieszkanie jest teraz już dla nas za małe bo niedługo powiększy nam się rodzina a wiekowo jeszcze się łapiemy do MDM. Co mogę zrobić? Czy mogę się zrzec darowizny i starać się o MDM czy moze lepiej sprzedać to mieszkanie ?
Cytuj
be free like a child
Laura1

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.5.2014 16:43
Musisz popytać bo nie mam pojęcia czy jak sprzedasz mieszkanie będziesz mogła ubiegać się o dofinansowanie MdM .Albo poszukaj na internecie jakie trzeba spełniać warunki aby otrzymać to dofinansowanie .Ale z tego co pisze pani Emilia osoby które mają lub posiadały mieszkania są wykluczone z tego programu .
Cytuj
Marysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 0:35
chyba nie masz szans na otrzymanie dopłaty na mieszkanie dla młodych. Przecież jak sprzedasz mieszkanie to oni i tak będą mieć wgląd w to że kiedyś je posiadałaś i teraz tak skoro miałaś mieszkanie to po co je sprzedawałaś i starasz sie o dopłatę. Tak z logicznego punktu widzenia nie ma sensu nawet starać sie o to w Twoim przypadku.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 84 razy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 9:30
Musimy niestety rozwiać wątpliwości, osoby które posiadają obecnie lub w przeszłości były właścicielami nieruchomości są wykluczone z programu MDM.
Cytuj
Renata Grochowska
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź

Najaktywniejsi eksperci