• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat2 osoby obserwują ten temat

Windykacja chwilówek. Jak to działa?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.6.2014 20:47
Mam kilka chwilówek (ok 6). Nie spłacam ich bo nie mam z czego, jestem na etapie poszukiwań pracy. Obecnie staram się o kredyt konsolidacyjny ale to pewnie jeszcze trochę potrwa... Dzisiaj dostałem przedsądowe wezwanie do zapłaty. Aż mnie ścięło z nóg, nie sądziłem, że tak szybko sprawa może trafić do sądu. Co mam zrobić by nie przyczepił się do mnie komornik? Da się jakoś dogadać z windykacją?
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 9:03
Ostateczne przedsądowe wezwania do zapłaty są adresowane do dłużników, którzy nie uiścili należnej zapłaty w terminie. Jest to etap poprzedzający wniesienie pozwu do sądu.
Wezwanie do zapłaty na etapie przedsądowym potwierdza bowiem podjęcie przez powoda(tj firmę udzielającą pożyczki) działań celem dobrowolnego załatwienia sporu.
Możemy w takiej sytuacji złożyć odpowiedź na wezwanie, w której podamy przyczynę braku zapłaty, co może teoretycznie uchronić nas przed wytoczeniem niezasadnego lub przedwczesnego powództwa, a tym samym w konsekwencji od przegrania sporu sądowego i poniesienia jego kosztów.
Zazwyczaj służy ono jednak do tego, aby firma mogła wyznaczyć datę do której ostatecznie musimy spłacić dług. Art. 455 Kodeksu cywilnego stanowi, że o ile termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony, ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do jego wykonania.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
zenobia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 10:41
Napisz do nich pismo na pewno odroczą Tobie terminy , oraz rozłożą na mniejsze raty .Wszystko zależy od Cibie jak będziesz z nimi w kontakcie to na pewno znajdą rozwiązanie ,ale jak będziesz ich unikała to niedługo w twoje progi wkroczy komornik z nim to już wiele nie pogadasz i jeszcze będziesz obciążony kosztami komorniczymi .
Cytuj
Stiven4

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:12
A nie lepiej jest sie z nimi jak najszybciej skontaktować? To za ciekawa sytuacja nie jest ja wiem.Ale ja nie podejmiesz się jakiegoś kontaktu, zaszyjesz w domu to oni nie będą wysyłali do Ciebie kolejnych komorników czy windykacje i tylko będziesz miał niepotrzebne nerwy.
Cytuj
Orzeszek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:43
Według mnie to bez róznicy czy to bank, czy jakiś parabank czy chwilówka. Z każdą z tych placówkę należy skontaktować sie jak najszybciej zeby nie wysyłali do Ciebie windykatorów. Powiedz im jaka jest sytuacja. Wyjaśnij wszystko. Może pójdą CI jakoś na rękę.
Cytuj
maruda

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.6.2014 15:57
Nom rozmowa w takich przypadkach to podstawa. Ale mnie zaskakuje to jak mogłeś wplątać sie własnie w taka sytuacje. Przecież to chyba logiczne że jak nie będziesz czegoś spłacać przez dłuższy czas to ktoś sie o to upomni.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

4.6.2014 12:11
Myślę, że dogadanie się z firmą oferującą chwilowki to zart. Nie ma czegos takiego. Strasza nawet i bezprawnie komornikiem, nie maja cywilizowanych metod. Dlatego zamiast brac od nich pieniadze zastanówcie sie w co się wkręcacie. Rozumiem raz pozyczyć, na chwilę, oddać i miec spokój. Ale takie zabawy z nimi nigdy nie wyjda klientowi i jego rodzinie na zdrowie.
Cytuj
Magdalena Jarosz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.6.2014 7:09
Witam
Dziękuje za rady. Dzwoniłem do firmy windykacyjnej i udało mi się z nimi ugadać na raty. Powiedzieli jednak, że muszę trzymać się terminów bo jak spóźnię się z chociaż jedną ratą to od razu wyślą papiery do sądu. Nie wiem po co pakowałem się w te chwilówki:/
Cytuj
Magdalena Jarosz - Ekspert Telefunken
http://www.telefunken.pl/tf-polska
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 12:07
Sześć chwilówek?? A czy Ty myślałeś o tym że trzeba je będzie spłacać jak je brałeś? Przecież jak sobie pomyślę ile będziesz mieć odsetek to ręce mi opadają. Nie wiem czy będzie C tak prosto je spłacić chyba, że wygrasz w totolotka.
Cytuj
Radosław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 12:37
Działa jak windykacja, nie splacasz, przychodzi komornik i ściąga długi. prosty mechanizm.
Cytuj
Odpowiedź