• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Brak zdolności a nieużywana karta kredytowa.

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 9:17
Starałem się ostatnio o kredyt i chociaż wydawało mi się, że powinienem go otrzymać, okazało się, że nie mam zdolności. Czy na ten fakt mogło wpłynąć to, że mam kartę kredytową, której jednak nie użyłem nigdy? Czy ona może być wpisana w BIK? Ja prawie zapomniałem, że ją mam. Kiedyś jakiś konsultant mnie namówił, nic za nią nie płacę, więc się zgodziłem, żeby dał mi spokój.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 9:25
nie ma znaczenia czy z KK korzystasz czy też nie, liczy się, że taką możliwość masz, zdolność obciąża jej limit

banki przyjmują jako miesięczne obciążenie 3-5% limitu karty czyli jeżeli masz KK z limitem 10.000 zł to jest to traktowane tak jakbyś miał kredyt z ratą 300-500 zł

ps
jeżeli z KK nie korzystasz to z niej zrezygnuj, pierwszy rok możesz mieć gratis, ale w drugim pojawiają się zazwyczaj opłaty
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 11:09
Mnie to ciekawi najbardziej, po co ludzie biorą takie rzeczy z których potem i tak nie zamierzają korzystać?
Na wszelki wypadek? Bo pani ładnie prosiła?
To przezorność czy brak asertywności?
Na twoim miejscu również bym z karty zrezygnował, bo być może brak opłat wiąże się z używaniem karty, a jeśli jej nie używasz, to jakieś opłaty jednak są naliczane. Lepiej to sprawdzić, niż potem żałować.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 12:58
ksaron napisał
Mnie to ciekawi najbardziej, po co ludzie biorą takie rzeczy z których potem i tak nie zamierzają korzystać?
Na wszelki wypadek? Bo pani ładnie prosiła?
To przezorność czy brak asertywności?
Na twoim miejscu również bym z karty zrezygnował, bo być może brak opłat wiąże się z używaniem karty, a jeśli jej nie używasz, to jakieś opłaty jednak są naliczane. Lepiej to sprawdzić, niż potem żałować.

Patrząc tylko po moich znajomych mogę Ci bardzo szybko odpowiedzieć:
- bo Pani ładnie prosiła
- bo brak asertywności
- bo brak świadomości jak działa karta kredytowa
- bo lansik (ech...)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 13:05
Rozsądne korzystanie z kk jest ok. A jesli ktos bierze, dla lansu - to dobrze mu tak ;D - nie, nie to nie ta slynna Polska zawiść :D
Cytuj
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:22
A moim zdaniem karta kredytowa również ma swoje zalety. Tylko właśnie. Trzeba wiedzieć jak z niej korzystać.
Rozwiazanie przydaje się szczególnie w podróżach. Jeśli nie mamy lokalnej waluty możemy zaplacić kartą. Oczywiście warto jest mieć przy sobie zawsze pieniadze zamienione wczesniej w kantorze. Niemniej kartę kredytową również. Jako zabezpieczenie na przykład na wypadek kradzieży.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:27
Teoretycznie tuż przed braniem kredytu nawet dobrze dla ciebie jest gdy masz kartę i regularnie spłacasz zadłużenie z niej.
Dzięki takiemu prostemu zabiegowi masz lepszą sytuacje w BIKu gdyż widać czarno na białym że jesteś wypłacalnym kredytobiorcą.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:47
ekunin napisał

Rozwiazanie przydaje się szczególnie w podróżach. Jeśli nie mamy lokalnej waluty możemy zaplacić kartą. Oczywiście warto jest mieć przy sobie zawsze pieniadze zamienione wczesniej w kantorze. Niemniej kartę kredytową również. Jako zabezpieczenie na przykład na wypadek kradzieży.

W sumie to do takich celów przyda się ogarnięte konto osobiste z darmowymi bankomatami i płatnościami na całym świecie. Ja zawsze płacę debetówką za granicą - wychodzi mi to tanio i wygodnie.

Antoni napisał
Teoretycznie tuż przed braniem kredytu nawet dobrze dla ciebie jest gdy masz kartę i regularnie spłacasz zadłużenie z niej.
Dzięki takiemu prostemu zabiegowi masz lepszą sytuacje w BIKu gdyż widać czarno na białym że jesteś wypłacalnym kredytobiorcą.

Tu się zgodzę, tylko, że trzeba odpowiedzialnie z niej korzystać bo inaczej z pozytywnej historii nici.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 15:16
Antoni napisał
Teoretycznie tuż przed braniem kredytu nawet dobrze dla ciebie jest gdy masz kartę i regularnie spłacasz zadłużenie z niej.
Dzięki takiemu prostemu zabiegowi masz lepszą sytuacje w BIKu gdyż widać czarno na białym że jesteś wypłacalnym kredytobiorcą.


jeżeli z KK nie korzysta to w jaki sposób ona pokazuje, że ktoś jest wypłacalny?

każda KK obniża zdolność kredytową, dlatego produkty kredytowe z których się nie korzysta należy pozamykać...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 17:26
Finansolog napisał
ekunin napisał

Rozwiazanie przydaje się szczególnie w podróżach. Jeśli nie mamy lokalnej waluty możemy zaplacić kartą. Oczywiście warto jest mieć przy sobie zawsze pieniadze zamienione wczesniej w kantorze. Niemniej kartę kredytową również. Jako zabezpieczenie na przykład na wypadek kradzieży.

W sumie to do takich celów przyda się ogarnięte konto osobiste z darmowymi bankomatami i płatnościami na całym świecie. Ja zawsze płacę debetówką za granicą - wychodzi mi to tanio i wygodnie.

Antoni napisał
Teoretycznie tuż przed braniem kredytu nawet dobrze dla ciebie jest gdy masz kartę i regularnie spłacasz zadłużenie z niej.
Dzięki takiemu prostemu zabiegowi masz lepszą sytuacje w BIKu gdyż widać czarno na białym że jesteś wypłacalnym kredytobiorcą.

Tu się zgodzę, tylko, że trzeba odpowiedzialnie z niej korzystać bo inaczej z pozytywnej historii nici.
A jakie ma Pan konto? Zawsze wlasnie na wyplatach za granica sie pograżam. KK się jakos boje, tzn. nie jestem przekonany, moze faktycznie konto byloby lepsze.
Cytuj
Odpowiedź