• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy wiek jest przeszkodą w zaciągnięciu kredytu?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 18:22
krystin napisał


No ok, ja się nie obrażam, ale tak na dobrą sprawę, to skoro mam tę zdolność, no to chyba logiczne, że będę mógł spłacać. Dają osobom na umowach śmieciowych, a ja mam przecież normalną. Skąd mam wziąć tę historię kredytową, jeśli nikt mi nie chce dać kredytu?


Ale patrząc z drugiej strony, to ty też nie chciałbyś chyba pożyczyć dużych pieniędzy osobie, której nie znasz i o której żaden z twoich znajomych nie może powiedzieć, że mu spłaciła pożyczone pieniądze,więc nie dziw się bankom. To że masz zdolność jeszcze nie znaczy, że można ci zaufać.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.4.2015 21:58
należy zacząć od banku, do którego wpływa wynagrodzenie...jakiś limit w koncie lub KK sami zaproponują, po 6 m-cach spłacania będzie historia kredytowa

ps
skoro to jest wujek to najlepiej od niego pożyczyć, niech potrąca w ratach z pensji
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.4.2015 7:34
Nie ma się co pieklić. Trzeba spokojnie budowac historię. Masz jeszcze dużo czasu :) na zadłużanie się. Pracuj spokojnie, a sytuacja Ci się wyklaruje. I tak masz lepszą sytuację, niż niejeden Twój rówieśnik.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 7:56
Dawanie kredytu tak młodym osobom wydaje mi się nieodpowiedzialne. Pamiętam jak ja miałam 18 lat, niewiele jeszcze wtedy wiedziałam o zarabianiu, pożyczaniu itd. Trzeba zaczekać, nauczyć się "obracać pieniędzmi". Chyba ze dzisiejsza młodzież jest inna.
Cytuj
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 10:57
Dzisiejsza młodzież jest lekko myślna i co zarobi to przefurga, jak to mówiła pewna znana piosenka z lat 80-90. Czasami się zdarzają młodzi ludzie którzy są uczeni przez rodziców że warto oszczędzać, że nie warto brać kredytów itp. Ale co raz więcej młodych ludzi żyje chwilą, nie myślą co będzie jutro.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 11:45
A mysli Pan, ze kiedys tak nie bylo? Zawsze sie mowi, że kiedys mlodziez byla inna. Nieprawda. Kiedyś młodzież była taka sama, i tak samo starsi na nią narzekali :D
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 11:51
edukacja finansowa powinna być omawiana w podstawówce, dla każdego SKO, nawet niech sobie po 1 zł odkładają, ale niech mają świadomość tego, że warto oszczędzać i robić to systematycznie
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 11:52
Jak tam obserwuje, to niektore dzieci wiedza o tym jak zarzadzac swoimi pieniedzmi lepiej niz niektorzy dorosli. Moze to kwestia charakteru?
Cytuj
NannaA

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 13:14
Robert Sierant napisał
edukacja finansowa powinna być omawiana w podstawówce, dla każdego SKO, nawet niech sobie po 1 zł odkładają, ale niech mają świadomość tego, że warto oszczędzać i robić to systematycznie


Jak ja chodziłam do podstawówki to było to sko, ale teraz już od dawna nie ma czegoś takiego.
Niby dzieci trzeba uczyć odpowiednich i racjonalnych zachowań, ale o finansach niekoniecznie rodzice są w stanie dziecko nauczyć, bo sami maja niewielką wiedzę. A system szkolny też jakoś na to nie zwraca uwagi. Myśli Pan, że podstawówka to dobry moment na edukację finansową? Nie lepiej takie coś wprowadzić trochę później, jak dziecko jest starsze i rozsądniejsze? My z SKO niewiele wyciągnęliśmy, więc to może za wcześnie?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 13:19
jak to nie ma? oczywiście, że SKO jest ;-)

dzieci trzeba uczyć od samego początku, nawyki procentują na przyszłość
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź