• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jakie jest w tym roku dofinansowanie do mdm?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 9:21
Witajcie. Mam pytanie dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. Obiło mi się o uszy, że single mogą dostać nawet 15% dofinansowania, czy ktoś mógłby potwierdzić tę informację?
Mam jeszcze pytanie, co z nieformalnymi związkami, czy jako konkubent mogę ubiegać się o dofinansowanie z moją konkurentką, czy muszę występować jako osoba samotna?
Z góry dziękuje za odpowiedzi, niezmiernie mnie one interesują.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 9:24
na chwilę obecną singiel ok. 10% dopłaty, związki partnerskie razem do kredytu MDM nie mogą przystąpić
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

9.4.2015 9:33
Wysokości dopłat dla singla to 10% procent dopłaty wartości mieszkania. Podobnie otrzymują małżeństwa bez dzieci. W przypadku wychowywania dziecka dopłata jest większa. Dodatkowe 5 procent można zyskać jeśli w ciągu 5 lat od chwili kupna mieszkania urodzi się trzecie dziecko, bądź też trzecie dziecko zostanie przysposobione.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.4.2015 9:35
O Pan Robert juz mnie wyprzedził :)
Cytuj
vasyl

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 11:03
aha, dziękuję za wyjaśnienie. Tak coś czułem, że 15% to jakoś dużo i to raczej niezbyt prawdopodobne.
Jak rozumiem wysokość dopłaty jest zależna jedynie od sytuacji rodzinnej? Czy sytuacja ekonomiczna również jest tu brana pod uwagę?
I jeszcze ciekawi mnie, czy to w każdym mieście jest tak samo, bo mnie jednak interesowałoby mieszkanie w małej miejscowości i zastanawiam się, czy to będzie w ogóle realne?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 11:04
podaj, o które miasto chodzi i jaka jest powierzchnia mieszkania/domu to policzę dopłatę

dopłata nie jest uzależniona od sytuacji ekonomicznej, ta wpływa jedynie na zdolność kredytową
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Gość

Niezarejestrowani

9.4.2015 12:49
Robert Sierant napisał
podaj, o które miasto chodzi i jaka jest powierzchnia mieszkania/domu to policzę dopłatę

dopłata nie jest uzależniona od sytuacji ekonomicznej, ta wpływa jedynie na zdolność kredytową
O wlasnie to warto zaznaczyć, wiele osob niestety mysli ze dostanie dopłatę nie posiadając zdolności, chociaz z 2.str to i tak jest pomocne dla osob ze slabsza zdolnoscia, bo doplata moze stanowci wklad wlasn, który jest wymagany.
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 12:55
A chciałbym zaznaczyć że od 2016 roku min. wkład własny będzie już 15%
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 14:38
Doradca Lubuskie napisał
A chciałbym zaznaczyć że od 2016 roku min. wkład własny będzie już 15%

Tak ale 5 z tych 15 będzie można ubezpieczyć czyli de facto pozostanie min. 10% wkładu własnego
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Krzysztof RzymskiDoradca Kredytowy KMR

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 411 razy

Wyślij wiadomość

9.4.2015 14:46
vasyl napisał
Witajcie. Mam pytanie dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych. Obiło mi się o uszy, że single mogą dostać nawet 15% dofinansowania, czy ktoś mógłby potwierdzić tę informację?
Mam jeszcze pytanie, co z nieformalnymi związkami, czy jako konkubent mogę ubiegać się o dofinansowanie z moją konkurentką, czy muszę występować jako osoba samotna?
Z góry dziękuje za odpowiedzi, niezmiernie mnie one interesują.


Zmiany, które wejdą w drugiej połowie roku przewidują udział w kredycie osoby trzeciej (np. konkubinat). Należy jednak pamiętać, że będzie to dotyczyło sytuacji gdy bank uzna, że główny kredytobiorca nie posiada zdolności kredytowej.
Cytuj
Krzysztof Rzymski
Niezależny Doradca Kredytowy KMR
Odpowiedź