• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Blokada konta przez komornika

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
hubertus

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 12:37
Też mi się wydaje, że z komornikiem można się dogadać, pytanie tylko, czy zechce odblokować konto zanim dostanie jakąś wpłatę.
Inna sprawa, to to, że według prawa komornik nie może zająć całego wynagrodzenia, a jedynie chyba 80 % (nie jestem pewny, ale coś koło tego), ale jak wiadomo, oni robią co chcą. Paradoksalnie lepiej by było,gdyby wierzyciel korzystał z jakiejś firmy ściągającej długi, a nie z komornika, bo z nimi zwykle o wiele łatwiej się dogadać i rozłożyć dług na raty. Chociaż z komornikiem też powinno się udać.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 14:53
To w takim razie znamy inne historie :)

Teraz tak jeszcze patrzę w tym temacie i znalazłem info, że komornik może zająć maksymalnie połowę pensji brutto i nie może zająć jej w ogóle jeśli jest mniejsza lub równa minimalnej krajowej. Jak jest w Twoim przypadku?
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
HotChwilowka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 15:17
Tu nie ma przypadku czy różnych rodzajów i kwot zajęć komorniczych. Wszystko jest zgodnie z prawem i kwoty jakie komornik może zająć zależą od rodzaju świadczeń.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.4.2015 15:17
Przeciez to nie moze zalezec od komornika. Jest prawo i trzeba przestrzegac.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 15:43
HotChwilowka napisał
Tu nie ma przypadku czy różnych rodzajów i kwot zajęć komorniczych. Wszystko jest zgodnie z prawem i kwoty jakie komornik może zająć zależą od rodzaju świadczeń.

Teraz to Ty gadasz głupoty ;) Sprawdź chociażby tutaj: x
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Basia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 15:56
No to wam powiem, jak mnie uczyli. Według moich notatek, które specjalnie odgrzebałam, pracodawca może potrącać z pensji pracownika 3/5 kwoty wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, 1/2 wynagrodzenia na zaspokojenie świadczeń innych, egzekwowanych na mocy tytułu wykonawczego, ale kwota wolna od takich potrąceń to minimalne wynagrodzenie. Nie ma tam słowa o tym, co może potrącić z konta bankowego komornik.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 16:05
co innego potrącenie z pensji a co innego z konta bankowego; przy egzekucji z ror, musi zostać kwota wolna od zajęcia (3x średnia krajowa) wszystko co ponad to komornik może zająć
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

8.4.2015 16:22
Robert Sierant napisał
co innego potrącenie z pensji a co innego z konta bankowego; przy egzekucji z ror, musi zostać kwota wolna od zajęcia (3x średnia krajowa) wszystko co ponad to komornik może zająć

Dokładnie, o tym nie wspomniałem.
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Gość

Niezarejestrowani

21.4.2015 7:49
To w sumie jesli ktos ma niewielkie dlugi, komornik jesli chodzi o zajecie konta niewiele zrobi. musi zostawic ok. 10 000 zł.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.4.2015 14:00
Komornik zajmie co popadnie i nie bedzie parzyl ile zostało. Widzieliście w mediach co pokazywali. Tak sie dzieje wszedzie.
Cytuj
Odpowiedź