• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Wynagrodzenie Niezależnego Doradcy - Opinie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 17:09
Mam do Wszystkich Państwa pytanie, które zrodziło się po kilkunastu wypowiedziach osób twierdzących że nie ufają Niezależnym Doradcom bo nie wiadomo dla kogo pracują:

- co by było jeżeli Niezależny Doradca Finansowy nie otrzymywałby wynagrodzenia z banków a tylko i wyłącznie od klientów, którym doradza?

Jak wyglądałoby w Polsce tego typu model współpracy?

Chciałbym zaznaczyć że w krajach Europejskich właśnie tak to wygląda.

Może przytoczę hipotetyczną sytuację:

Pan Kowalski idzie do banku X który przedstawia mi ofertę kredytu, potem udaje się do banku Y który robi to samo. Pan Kowalski od kolegi Nowaka dowiedział się o Doradcy Finansowym i na drugi dzień udał się do niego na zaplanowaną wizytę. Doradca wskazał mu inny bank Z i przedstawił oszczędności płynące z faktu zaciągnięcia kredytu w banku Z w porównaniu z bankami X i Y.

I teraz pytanie do wszystkich, zakładając że Doradca nie otrzymuje wynagrodzenia z banku:
- jaką kwotę Pan Kowalski powinien zapłacić Doradcy za tą usługę?
- od czego ta kwota powinna być zależna?
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Arias

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.3.2015 18:07
Ciekawe pytanie, ale byłbym spokojniejszy, gdybym mógł po prostu zapłacić te kilkadziesiąt złotych NIEZALEŻNEMU doradcy niż dostać za darmo poradę od kogoś, kto siedzi w kieszeni konkretnego banku. Taki doradca, który zna się na rzeczy i ma swoją renomę z pewnością kosztowałby więcej, niż ktoś, kto dopiero zaczyna w branży, ale to chyba oczywiste. Osobiście dobremu doradcy mógłbym za poradę zapłacić 100-200 złotych lub nawet więcej, jeśli sytuacja byłaby skomplikowana, wiadomo, powinny być jakieś widełki. Doradca powinien ocenić ile czasu zajmie mu przygotowanie oferty i na tej podstawie wycenić swój czas. Myślę, że to i tak dużo, zważywszy, że zarówno prawnicy, jak i lekarze mają podobne ceny, a ich praca jest chyba trudniejsza i odpowiedzialniejsza.
Czy uważa Pan, że udałoby się takie coś wprowadzić w naszym kraju?
Cytuj
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 7:11
Prace są prowadzone ale czy i kiedy wejdzie taki system, nie wiem.

Chcę tylko sprawdzić jakie odczucia są obecnych i przyszłych klientów
Wypowiedź została zmieniona przez: Doradca Lubuskie 11.3.2015 8:06
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 8:01
Za nim taki system wejdzie to będziemy staruszkami z balkonikami.
Ale wracając do tematu, prowizja takiego Doradcy powinna być na poziomie 5-10% od wartości kredytu. Bo są również prowizję na poziomie 20-30% słyszałem o takich Doradca że tyle pobierają od klienta a to jest już lekka przesada.
I teraz odnosząc się do wypowiedzi że taki Doradca powinien brać 100-200 zł, super wynagrodzenie, a gdzie po kryć koszty paliwa, telefonów które się wykonuje, poświęconego czasu takimi klientowi i co najważniejsze jeśli Doradca się ceni i zna na rynku najlepsze oferty, to nie narobi klientowi zapytań w BIKU, tylko do razu skieruje go tam gdzie dostanie kredyt i to najlepszych warunkach na rynku. Takie jest moje zdanie.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 8:09
Właśnie, mierzi mnie to że pseudo Doradcy wysyłają na oślep wnioski, myśląc a może trafię.

Jeżeli chodzi o wynagrodzenie - to sądzę że powinien to być
- odpowiedni procent od wykazanych oszczędności klienta
- lub procent kwoty kredytu jak pisze Grzegorz
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Grzegorz KlimczakFinanse a Bankowość

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 375 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 10:48
Tylko powiem ci szczerze, że klient myśli że wszystko mu się należy i ja mam to na co dzień. Dzwoni klient pyta o ofertę, pyta o wszystkie dane i znika. Najlepiej to podać magiczną pigułkę jak pójść do banku i dostać kredyt bez problemu i naszej ingerencji.
Nie mam nic przeciwko bawić się w Informacje PKP, ale co to da potencjalnemu klientowi że powiem, pójdzie do banku trafi na nie kumatego Doradcę i ten mu powie, że nie dostanie kredytu.
Albo najlepszy jest klient zagranicy, takich klientów obsługuje co dziennie kilku. I dzwonią do mnie i mówią panie Grzegorzu dzwoniłem do X banków i oni mi mówią że nie dostane nigdzie kredytu na dochody zagranicy. To że w jednym banku powiedzieli nam że nie dostaniemy u nich kredytu to nie znaczy że inny bank tego nie zrobi.
I dla tego właśnie wiedza tego Doradcy powinna być doceniana bardzo wysoką prowizją.
Powoli wchodzi to na rynek, że Doświadczeni Doradcy otwierają oczy i mówią, dla czego ja robię za grosze a taki Doradca który nie ma wiedzy, na niczym się nie zna, zarabia więcej niż ja.
Już wielu moich znajomych dzięki mnie otworzyło oczy, że warto się jest cenić wiedza kosztuje.
Cytuj
Z poważaniem
Grzegorz Klimczak
Doradca Finansowy
Tel. 506203558/790382868
www.kredyty-zagranica.pl
Doradca LubuskieDoradca Lubuskie

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 120 razy

Wyślij wiadomość

11.3.2015 19:25
OK, tylko co zrobić gdy Tak jak mówisz przychodzi klient dostaje informację na tacy i znika?

Moim zdaniem polskie społeczeństwo nie dorosło do tego żeby płacić komuś za wiedzę, bo większość ludzi uważa że zna się na wszystkim
Cytuj
Szymański Michał
Doradca finansowo-ubezpieczeniowy
Tel: 694045951
mail: finhelpzagan@gmail.com
Aleksandra

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 7:26
Troche wchodzimy chyba na temat moralnosci... Ludzie sie nie poczuwają do zapłacenia. Dlatego trzeba podpisywac umowy. Mysle, ze oprocentowanie od zysku jest najepszym rozwiązaniem.
Cytuj
Edek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 8:25
Tez myslę, ze jesliz góry nie zaznaczone zostanie co ile kosztuje, to kazdy bedzie chcial "porad" za darmo. Tak już jest.
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

12.3.2015 13:03
Dla mnie problem wynagrodzenia jest bardzo prosty.

Bank X proponuje nam kredyt 100zł na procencie 10%
Bank y proponuje nam kredyt 100zł na procencie 12%
Bank Z proponuje nam kredyt 100zł na procencie 7%

Płacimy za poradę połowę różnicy oprocentowania.
10% z 100zł to 10zł
7% z 100z to 7zł
Różnica to 3zł
Zapłacił bym 1,5zł

Jeśli zamiast 100zł damy 300.000 wyjdzie nam 4500.
Wydaje się uczciwe. I mamy pewność że doradca znajdzie nam najlepszą ofertę
Cytuj
Odpowiedź