• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Konto a komornik

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 13:39
Ostatnio spotkałam koleżankę, która opowiadała mi o tym jak to jej brat znalazł takie konto którego nie znajdzie komornik..
Czy jest to w ogóle możliwe? Jej brat ma jakieś długi i właśnie już komornik mu się wziął za pensję dlatego znalazł takie konto, którego nie znajdzie komornik.
Nie powiedziała mi niestety co to za konto ale i tak mi się nie wydaje to realne, a Wy co myślicie?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

4.9.2014 14:08
Niewielkie jest prawdopodobieństwo, że poborcy nie uda się namierzyć konta dłużnika.
Mechanizm polega na tym, że poborca wysyła pocztą zapytanie do banków, które udziela odpowiedzi czy taka osoba widnieje na liście posiadaczy rachunków. Procedura jest dość pracochłonna i tu można upatrywać szansy. Chociaż oczywiście nie proponujemy ukrywania jakichkolwiek dochodów i zachęcamy do regularnego spłacania należności.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:18
Hehe kombinowac z kontami,zeby tylko komornik nie namierzyl to juz szczyt bezczelności, a potem jeszcze sie tym chwalić. Na prawde ludzie nigdy nie przestana mnie zaskakiwac.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.9.2014 14:21
kazik napisał
Hehe kombinowac z kontami,zeby tylko komornik nie namierzyl to juz szczyt bezczelności, a potem jeszcze sie tym chwalić. Na prawde ludzie nigdy nie przestana mnie zaskakiwac.


No dokładnie, najgorsze jest to, że w takim człowieku nie ma żadnej pokory, że się zadłużył i że trzeba to spłacić tylko jeszcze kombinuje co zrobić żeby ukryć wypłatę.
Cytuj
SzymonR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 10:20
jedyna opcja żeby ukryć dochody to dostawac wszystko do łapy na kase za sprzedaz samochodu czy mieszkania własnie :)
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 14:15
SzymonR napisał
jedyna opcja żeby ukryć dochody to dostawac wszystko do łapy na kase za sprzedaz samochodu czy mieszkania własnie :)


Ale przecież podczas sprzedaży samochodu czy mieszkania tak jak piszesz jest spisywana umowa, to chyba zabranie tych pieniędzy też nie jest do końca legalne?
Cytuj
Zawisza

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 7:15
joasiamyk ma racje nie do konca to legalne, słyszałem że ludzie tak robią żeby ukryć dochody i np nie stracić kasy za mieszkanie - a z drugiej strony co mają zrobić?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

15.9.2014 8:23
Zawisza napisał
joasiamyk ma racje nie do konca to legalne, słyszałem że ludzie tak robią żeby ukryć dochody i np nie stracić kasy za mieszkanie - a z drugiej strony co mają zrobić?
Jakby tak wszyscy ukrywali dochody itd. to moze całkowicie zrezygnowac z podatków itd., bo po co to komu. Ludzie chyba powinni raz na zawsze zrozumieć, ze prawo jest po to żeby go przestrzegać, a nie żeby unikać:)
Cytuj
abzibzi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.10.2014 14:21
Jakoś nie chce mi się wierzyć w to cudowne konto, którego nie może zająć komornik. Praca komornika właśnie na tym polega by odnaleźć dłużnika i jego konto a potem je zająć. Nie ma szans że coś się uchowa.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

27.10.2014 8:30
Często dłużnicy starają się ukryć swoje dochody przez np.częste zmiany konta bankowego. Pamiętajmy, jednak ze komornicy maja swoje narzędzia pomagające w zidentyfikowaniu konta, dlatego małe jest prawdopodobieństwo ukrycia.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Odpowiedź