• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Spłacić kredyt czy wpłacić na lokatę?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:16
Spłacam teraz kredyt na łączną wartość około 5 tysięcy. Zostało mi jeszcze z 12 rat. Ostatnio sprzedałam działkę i zastanawiam się czy wpłacić te pieniądze na lokatę czy pokryć swoje zadłużenie. Co lepiej zrobić?
Cytuj
kulka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 14:52
Musisz sprawdzić czy Twoja umowa daje możliwość wcześniejszej spłaty ze zmniejszonymi odsetkami, jeśli nie, to wydaje mi się że lepiej pieniążki zainwestować i spłacać terminowo. Pieniądze z działki to na pewno duża suma, więc i lokowanie ich jest opłacalne, chociażby na lokatach krótkoterminowych. Dużo banków daje teraz wyższy procent na takich lokatach.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 12:37
Też myślałam o lokacie właśnie krótkoterminowej ale nie wiem ile wpłacić i na jaką lokatę, polecicie mi coś konkretnego?
Słyszałam o tej lokacie w Idea Banku na 5% ale nie wiem czy te 5% jest przez całą lokatę czy też nie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

29.8.2014 13:35
adammy napisał
Spłacam teraz kredyt na łączną wartość około 5 tysięcy. Zostało mi jeszcze z 12 rat. Ostatnio sprzedałam działkę i zastanawiam się czy wpłacić te pieniądze na lokatę czy pokryć swoje zadłużenie. Co lepiej zrobić?
To zalezy czy masz opcje wczesniejszej splaty. jesli tak to jasne ze splac kredyt, ale jesli mialoby Cie to więcej kosztować to ulokuj sobie pieniadze i spokojnie splacaj.
Cytuj
iktor7

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.8.2014 14:15
no racja zalezy co masz w umowie, ale przelicz sobie odsetki z lokowania większej kwoty i spłatę regularną no i porównaj to ze spłatą wcześniejszą, czy zostanie Ci coś zysku w razie lokowania
Cytuj
mar11

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.11.2014 14:18
Myślę że dobrym rozwiązanie jest spłacić swoje zadłużenie. Ja osobiście nie lubię mieć długów więc jeżeli mam okazje oddać komuś pieniądze wcześniej które byłam winna to to robię czuję się wtedy lepiej bo wiem że mam czyste konto. Musisz jeszcze sprawdzić czy możesz wcześniej spłacić kredyt jeżeli nie to spłacaj sobie powoli kredyt a pieniądze ulokuj sobie na koncie oszczędnościowym albo na lokacie
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

10.11.2014 13:14
Również proponuje spłacić zadłużenie. Przy obecnej sytuacji na rynku, lokowanie środków może nie byc opłacalne. Kredytowanie za to bardziej. Jest to oczywiście spowodowane niskimi topami procentowymi.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
HaniaHania

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.11.2014 14:42
ja też bym spłacił kredyt. tez mam oszczednosci ale musze je zachowac jako zabezpieczenie dla firmy bo tak to bym spłaciła swoj kredyt od razy heh fajnie ci ze tylko tyle ci zostało do spłacenia mnie jeszcze jakieś 10 tys :(
Cytuj
madzialenka89

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

24.11.2014 7:22
Ja bym wpłaciła na lokatę. Zawsze to jakieś zabezpieczenie na przyszłość. Poza tym nie każdy bank zezwala na wcześniejszą spłatę kredytu. Powinnaś iść do oddziału i zapytać czy jest taka możliwość.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

24.11.2014 13:37
Jak masz placic za wczesniejsza splate to zaloz lokate, jesli jest mozliwosc splaty bez ponoszenia kosztow to jasne, ze splac.
Cytuj
Odpowiedź