• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Prywatna pożyczka - odzyskanie pieniędzy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość Honorowy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 8:18
Mam problem z sąsiadką. Pożyczyłem jej pieniądze. Czy w przypadku takiej prywatnej pożyczki sąd jest w stanie coś udowodnić i jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Dodam, że mam jednego świadka na to że pożyczka miała miejsce i na jaką kwotę to było, ale jak sąsiadka powie, że ona go spłaciła to nie mogę udowodnić, że nie, no bo jak...
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

1.8.2014 9:04
Świadek na pewno się przyda. Ale przekazał pan za mało informacji, żeby określić jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy. Ogólnie art. 720 § 1 Kodeksu cywilnego (K.c.) mówi, że przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy. I tutaj pytanie czy ma Pan taką umowę na piśmie? Co prawda ustna umowa pożyczki jest ważna, ale często występują trudności z dowodami. Pamiętajmy, że umowa pożyczki, o wartości od pięciuset złotych, powinna być stwierdzona pismem. Dodajmy jednak, że brak tej formy nie powoduje nieważności umowy pożyczki.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

4.8.2014 10:33
Właśnie ludzie nie podpisują umów i to mnie dziwi, przeciez wystarczy swistek papieru, żeby miec zabezpieczenie. Warto o tym pamiętać, nie raz się słyszy, że np. sąsiad sąsiada naciągnął i potem niestety niewiele można zrobić, świadka zawsze można podważyć, to co napisane nie tak łatwo.
Cytuj
MariuszL

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.8.2014 20:02
Moim zdaniem szanse masz niewielkie jeśli chodzi o odzyskanie pieniędzy, jak już zdecydowałeś sie na pożyczenie tych pieniedzy to trzeba było spisa chociaz taką prowizoryczną umowe żebyś miał teraz pewność.
Cytuj
adammy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.8.2014 12:03
Tak to jest jak się pożycza, a najbardziej mnie denerwuje to, że ludzie pożyczają i nie zamierzają oddać. Jak masz świadka to jeszcze pół biedy, bo z pewnością on się przyda, ale ja najpierw próbowałabym odzyskać pieniądze po dobroci.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.8.2014 12:47
MariuszL napisał
Moim zdaniem szanse masz niewielkie jeśli chodzi o odzyskanie pieniędzy, jak już zdecydowałeś sie na pożyczenie tych pieniedzy to trzeba było spisa chociaz taką prowizoryczną umowe żebyś miał teraz pewność.


No właśnie..przecież nigdy nie pożycza się pieniędzy na tak zwaną "gębę" nie zabezpieczyłeś się więc nie wiem czy odzyskasz pieniądze. Może pójdziesz porozmawiać z nią jeszcze a jak nic to nie da to postrasz ją sądem..
Cytuj
Odpowiedź