• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Fala wyłudzeń na fałszywy dowód osobisty?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Daro Sław

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

26.7.2014 19:07
Ostatnio słyszałem o rosnącej fali wyłudzeń kredytów na fałszywy dowód osobisty i jestem bardzo zszokowany polityką polskich banków. Czy nasze instytucje nie mają możliwości weryfikowania tych dokumentów? Mają dostęp do historii kredytowej, a nie mogą sprawdzić prawdziwości dowodu? Banki nie weryfikują danych w dowodzie, czy po prostu są to fałszywki idealne, a banki nie spodziewają się że okazany im dokument nie jest fałszywy?
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 9:54
To niestety prawda. Z raportu infoDOK wynika, że liczba prób wyłudzenia kredytów rośnie stale od półtora roku. W I kwartale br. zanotowano 2088 takich przestępstw, o połowę więcej niż w IV kwartale 2012 roku. Pamiętajmy,aby zwracać szczególną uwagę czy dana osoba ma prawo wymagać zdeponowania dokumentów tożsamości np. gdy wypożyczamy sprzęt, rejestrujemy się w hotelu, przekazujemy nasze dokumenty nieznanym nam osobom. Ponadto jeżeli dokument zostanie skradziony, zagubiony, musimy jak najszybciej wprowadzić tę informację do systemu Dokumenty Zastrzeżone skontaktujmy się z bankiem, aby zastrzec dokumenty lub zadzwońmy na specjalną infolinię.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
czSzekolada

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.7.2014 19:59
może i ja sobie wyrobię taki fałszywy dowód...? no jeśli chodzi o kradzież dowodu, to lepiej dmuchać na zimne, ja nigdy nie trzymam np. dowodu i karty do bankomatu w portfelu, na wszelki wypadek, gdyby ktoś się połakomił na mój portfel...
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 9:21
Radze kilka razy zastanowić nad tym pomysłem. Art. 270. § 1. stanowi: Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
lusia944

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 12:29
Dobrze , że się o tym mówi przynajmniej bo ludzie wiedzą jakie są konsekwencje niedbałości o swoje dane. Bo te wyłudzenia to chyba nie na dowód z informacjami kompletnie zmyślonymi... to chyba bank może zweryfikować? Nawet jak gdzieś się rejestruję np składając wstępny wniosek w banku, i przypadkiem pomylę się w jednej z ostatnich cyfr to zwracają mi uwagę automatycznie, że błąd.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

31.7.2014 14:27
czSzekolada napisał
może i ja sobie wyrobię taki fałszywy dowód...? no jeśli chodzi o kradzież dowodu, to lepiej dmuchać na zimne, ja nigdy nie trzymam np. dowodu i karty do bankomatu w portfelu, na wszelki wypadek, gdyby ktoś się połakomił na mój portfel...
Tak wyrób sobie , swietny pomysł, napisz potem gdzie i za ile i podaj swoje dane koniecznie.... Jeju ale ludzie maja pomysly, az strach.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.7.2014 19:21
haha ten pomysł z wyrobieniem takiego dowodu naprawdę mnie rozwalił, Osobiście bym na cos takiego nie wpadła. Ja nosze i dowód i karte w portfelu bo nie przyszło mi głowy że ktoś mógłby sie na moje dokumenty połasić.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2014 13:37
Dla mnie to też niepojęte jak to możliwe, że człowiek nawet nie przypomina tego z dowodu, a dają mu kredyt. Jak ja brałam kredyt była prześwietlana na prawo i lewo, a jakiś oszust może wziąć kredyt bez problemu.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.8.2014 14:36
ale dlaczego np. w banku maja od razu przypuszczac, ze to ie Twoj dowód? Ktos go podaje to go przyjmują. Oczywiscie jesli nie jest sie zupelnie podobnym to moze budzic jakies watpliwosci, ale patrzac z 2 strony to wiele osob przeciez wychodzi roznie na zdjeciach i nie zawsze siebie przypomina
Cytuj
animka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2014 11:58
czekolada ales pojechała haha ręce opadają..

cóż taki kraj trzeba sie na każdym kroku pilnować, co zrobisz :)
Cytuj
be free like a child
Odpowiedź