• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Komornik

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
zgredek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 10:12
Możecie mi powiedzieć w jakiej sytuacji komornik zabiera pieniądze z konta a w jakiej zabiera rzeczy z domu? Mam niemały dług, który muszę spłacać i liczę się z tym, że prędzej czy później dostanę pismo od komornika. Wolałbym żeby zabrał moje rzeczy z domu niż pieniądze. Mogę się jakoś z nim dogadać?
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:15
O tym z czego będzie prowadzona egzekucja decyduje wierzyciel. Dlatego komornik może zająć składniki majątku, a następnie je spieniężyć. Zadanie komornika zawęża się do ściągnięcie z majątku dłużnika należności dla wierzyciela. Faktem jest, że egzekucja może być prowadzona z ruchomości, wynagrodzenia za pracę, rachunków bankowych, nieruchomości, posiadanych praw majątkowych. Komornik nie ocenia zasadności długu. Pamiętajmy jednak, że właścicielowi przysługują środki prawne w celu żądania zwolnienia zajętej rzeczy, ale tym zajmuje się sąd. Jeśli chcemy podać sprawę do sądu powinniśmy w ciągu miesiąca złożyć tzw. powództwo przeciwegzekucyjne.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Klimek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 19:45
A ja myślałem, że to komornik decyduje w jaki sposób ściągnie dług. Zauważyłem, że ostatnio komornicy częściej pobierają pieniądze z kont i myślałem, że robią tak bo im wygodniej. A można ugadać się jakoś z wierzycielem by komornik nie zajmował konta?
Cytuj
JolaPuch

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:39
Ale chyba nawet osoby u których mamy dług zdecydowanie bardziej wolą odzyskać pieniadze niż czekać aż komornik sprzeda samochód czy mieszkanie i w ten sposób odzyskać pieniądze. No i to chyba jest dużo przyjemniejsze dla komornika.
Cytuj
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 8:58
Klimek napisał
A ja myślałem, że to komornik decyduje w jaki sposób ściągnie dług. Zauważyłem, że ostatnio komornicy częściej pobierają pieniądze z kont i myślałem, że robią tak bo im wygodniej. A można ugadać się jakoś z wierzycielem by komornik nie zajmował konta?
Tak na prawdę to na ugodę należałoby iść z wierzycielem i to z nim się kontaktować, komornik jedynie wykonuje egzekucję. W praktyce oczywiście bywa inaczej.
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
Elka729

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 9:37
A no właśnie. Dług masz u wierzyciela ale całością i tak zajmuje się komornik. Najprostszym sposobem zapłaty długu jest gotówka. A w końcu tego domaga się dany wierzyciel. Oni nie chcą Twojej pralki czy lodówki im potrzebna jest kasa. Więc nie wiem czy tak łatwo pójdą Ci na rękę.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

21.7.2014 14:31
Spłać jakkolwiek i nie będzie problemu, a nie unikasz i szukasz jakichś sposobów. I tak ściągnął i tak. Maja swoje sposoby.
Cytuj
hubcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 14:58
o ile nie sa to siłowe sposoby to ok :P aczkolwiek ja mialam raz doczynienie z windykacja tak nieudolną że szok nie potrafili sciagnac 1000 zł od klienta porazka jakas...
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

22.7.2014 8:52
hubcio napisał
o ile nie sa to siłowe sposoby to ok :P aczkolwiek ja mialam raz doczynienie z windykacja tak nieudolną że szok nie potrafili sciagnac 1000 zł od klienta porazka jakas...
Porażka, że nie zciągnęli należności? A to ciekawe, jakby zciągneli (rożnymi sposobami) to tez byłoby źle.
Cytuj
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 2:52
To chyba trafiłeś na jakie super nie udolnego tego komornika. Moja znajoma , za to trafiła na takiego ze ściągnął z niej dług nie zostawiając środków do życia. I nawet prośby nie pomogły wiec to może dobrze że Ty trafilaś na takiego.
Cytuj
Odpowiedź