• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

DG a kwota wolna od podatku

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Micky

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 18:51
Witajcie,
mam do was pewne pytanie dotyczące pracy i własnej działalności gospodarczej. Otóż jeśli ja jestem zatrudniony na umowę o pracę a w tym samym czasie zaczynam prowadzić własną działalność gospodarczą w środku roku podatkowego, to co wtedy dzieje się z kwotą wolną od podatku? Będę mógł wliczyć ja w kosztu uzyskania przychodu przy pierwszym dochodzie?Czy rozliczy ja mój pracodawca?
Cytuj
Raffallo

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.6.2014 20:43
Wiesz co wydaje mi się że chyba będziesz mógł to sobie odliczyć ale może najlepiej zrobisz jak zapytasz własna księgowa a jeśli takiej nie masz to może skontaktuj sie z księgowa Twojego pracodawcy i ona Ci podpowie co i jak.
Cytuj
beatrisR

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 19:49
Ja na twoim miejscu nie pytała bym sie nas tylko poszła do własnej ksiegowej bo skoro masz własną działalność gospodarczą to musisz w jakiś sposób prowadzić ksiegowośc firmy no chyba ze robisz to sam wtedy pozostaje Ci księgowa Twojego pracodawcy.
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.6.2014 21:42
haha Ksiegowa lekarstwem na wszystko. Ale w takich przypadkach niestety takie słowa mają racje. jak na internecie nie znalazłeś do tej pory odpowiedzi a tu przecież można znaleźć odpowiedz na wszystko to chyba musisz przejść sie do tej ksiegowej i dopytać.
Cytuj
darecki

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 17:06
Niestety nie pomogę ci rozwiązać Twojego problemu. Ja też zawsze o wszystko pytam księgowej:) Tobie też radzę iść do księgowej albo chociaż do niej zadzwonić, na pewno ci pomoże. Zawsze możesz też zapytać swojego pracodawcę jak będzie wyglądało to rozliczenie.
Cytuj
Olcia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.7.2014 21:21
haha księgowa dobra na wszystko.Niestety jak nie znasz sie na tego typu rozliczeniach i odliczeniach najrozsądniej bedzie zapytać o to jakaś księgową. No i ktoś rachunki Twojej firmy musi przecież prowadzic.
Cytuj
Aśko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.7.2014 6:51
Niestety nie wiem co z tą kwotą wolną od podatku. Może na forum pojawi się ktoś kto się na tym zna. Możesz też zrobić tak jak radzą inni iść do swojej księgowej bo jakąś mieć musisz, chyba że sam zajmujesz się swoimi finansami. Możesz też poradzić się wujka google. Zazwyczaj pomaga:)
Cytuj
Chuck Norris II

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.7.2014 18:43
Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą kwotę wolną od podatku rozliczasz w ramach tej działalności, ponadto jesteś zobowiązany do zawiadomienia zakładu pracy o uzyskiwaniu dochodów z tytułu działalności i zakład pracy przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych nie będzie stosował ulgi zmniejszającej tę zaliczkę.
Cytuj
joasiamyk

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 15:06
W tej sprawie proponuję kontakt z księgową, która z pewnością lepiej Ci to wytłumaczy niż niejedna osoba na forum. Wiem, że skoro masz umowę o pracę to sam nie będziesz płacił takiego dużego zusu, ale nie wiem co z podatkiem, dlatego lepiej zapytać kogoś kto się na tym zna.
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 17:59
Ja też zawsze pytam księgowej:D Dla mnie to czarna magia, sama dopiero się uczę księgowości od podstaw więc też księgowa prowadzi mnie za rączkę. Najlepiej zapytaj jakiejś znajomej księgowej powinna CI pomóc rozwiać wątpliwości.
Cytuj
Odpowiedź