• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kredyt w Idea Bank - haczyk .

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 10:43
Witam. Czy to prawda, że w kredycie dla firm z banku Idea do każdej raty kredytu jest doliczona kwota za brak wykazania się fakturą na co najmniej 70% kredytu? Jeżeli tak to rata gwałtownie by wzrosła a co z tym idzie cała spłata.
Cytuj
Artur Sarnecki

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1359 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 11:46
Ela34 napisał
Witam. Czy to prawda, że w kredycie dla firm z banku Idea do każdej raty kredytu jest doliczona kwota za brak wykazania się fakturą na co najmniej 70% kredytu? Jeżeli tak to rata gwałtownie by wzrosła a co z tym idzie cała spłata.


chyba torchę ktoś Ci namieszał, w idea banku są różne produkty kredytowe więc ciężko mi powiedzieć o jakim mówisz, ale nawet przy kredycie w którym trzeba się rozliczać fakturami to chodzi o to że jest to warunek wypłaty poszczególnych transz a nie kosztów raty ...
Cytuj
Doradca Finansowy

https://finansepoludzku.pl
Napisz: biuro@finansepoludzku.pl
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

29.4.2016 12:34
Ela34 napisał
Witam. Czy to prawda, że w kredycie dla firm z banku Idea do każdej raty kredytu jest doliczona kwota za brak wykazania się fakturą na co najmniej 70% kredytu? Jeżeli tak to rata gwałtownie by wzrosła a co z tym idzie cała spłata.


Przy niektórych kredytach Idea Bank żada, aby klient rozliczył się fakturami w zależności od produktu. Będą to np. kredyty na start z PLD, kredyty z gwarancją Funduszu, np. Cosme, czy też kredyty inwestycyjne. Obowiązek rozliczenia faktur dochodzi nawet do 100 %. Przy kredycie tzw. liczonym metodą obrotomierzową nie ma obowiązku rozliczania z faktur.
Obowiązek rozliczania się z faktur występuje nie tylko w Banku. Jeśli występujesz o pożyczkę z Funduszu Jeremii, do Fundacji Pozarządowej, to także jest obowiązek rozliczenia się z faktur. W Idea Banku jeśli minie okres, w którym masz obowiązek się rozliczyć, dostaniesz pisemne powiadomienie, za które zapłacisz 200 zł.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 29.4.2016 12:35
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 10:46
Nie do końca jestem pewna czy namieszał. Opowiadała to moja koleżanka, która wzięła tam kredyt i teraz stara się z tego wycofać. Chce go jak najszybciej w całości spłacić. Mówiła, że nie doczytała umowy przy zaciaganiu kredytu.
Cytuj
Ela34

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 10:47
Nie do końca jestem pewna czy namieszał. Opowiadała to moja koleżanka, która wzięła tam kredyt i teraz stara się z tego wycofać. Chce go jak najszybciej w całości spłacić. Mówiła, że nie doczytała umowy przy zaciaganiu kredytu.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

2.5.2016 14:15
Ela34 napisał
Nie do końca jestem pewna czy namieszał. Opowiadała to moja koleżanka, która wzięła tam kredyt i teraz stara się z tego wycofać. Chce go jak najszybciej w całości spłacić. Mówiła, że nie doczytała umowy przy zaciaganiu kredytu.


Nie ma takiej opcji, żeby była doliczona opłata za nierozliczenie warunku.
Najprawdopodobniej wzięła kredyt obrotowy ratalny, do którego doliczany jest tzw. pakiet płynnościowy. Jego wysokość wynosi od 0,3% kwoty kredytu przy kredytach na start z PLD, pozostali klienci mają albo 0.5% albo 1% wartości kredytu plus VAT.
Jeśli klient bierze np. 50000 zł, to co miesiąc płaci oprócz raty kredytu również koszt pakietu, który może wynosić 150 zł, albo 250 zł albo 500 zł oczywiście plus VAT.
O różnych kosztach doliczanych przez Bank, pisze na swoim blogu.
Link do artykułu:

http://www.slowkilkaomalymbiznesie.pl/dobry-kredyt-czy-danie-glowne-z-przystawkami
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
Odpowiedź