• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Edukacja finasowa

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

8.7.2015 21:47
Na wielu forach internetowych przewija się często problem słabej edukacji finansowej. Często spotykam w swojej pracy właścicieli firm. Kiedy ich pytam o finanse firmy, oni odpowiadają: a mnie to nie interesuje, mam swojego księgowego, on zna się najlepiej. I to jest największy błąd, bowiem, jeśli nie zadbamy sami o swoje finanse, to na pewno nie zrobi tego żadne biuro księgowe. Oczywiście zaksięguje ono dokumenty, powiadomi nas o nadchodzących płatnościach, ale nigdy nie poprowadzi nas za rękę. A potem mam taki kwiatek, że robię klientowi biznesplan, wychodzi mi że powinien mieć na koncie 300 tys. zł, a on mówi, że nie ma bo ma przeterminowane należności u klientów. Mówię, to coś nienormalnego, w czym brak logiki, zamiast szukać kredytu, niech Pan ściąga należności. A klient rozbrajająco oświadcza, że nie ma czasu.
Totalny brak odpowiedzialności. Dlatego bardzo zachęcam drogich czytelników do czytania książek o tematyce biznesowej.
Serdecznie zapraszam na swojego bloga na stronie http://slowkilkaomalymbiznesie.pl
Tam w zakładce "wczoraj przeczytane" będę przedstawiał książki warte przeczytania. Będzie też można pobrać darmowe fragmenty.
Wypowiedź została zmieniona przez: Stanisław Bińkiewicz 8.7.2015 21:51
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
marcel

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 9:56
O, takich doradców nam potrzeba! Osobiście uważam, że szkoła średnia powinna uczyć o finansach i innych potrzebnych rzeczach, ale skoro tego nie robi, to tak naprawdę mało kto jest w stanie sam zgłębiać tę dziedzinę. Tym bardziej, że większość książek z ekonomii to rzeczy specjalistyczne i ktoś kto nie zna nawet podstaw niewiele zrozumie. Czy mógłby pan polecić jakiś podręcznik o takich podstawach właśnie? Dla kogoś kompletnie zielonego na początek?
A na blog na pewno zajrzę i to bardzo chętnie.
Cytuj
Stanisław BińkiewiczStanisław Binkiewicz

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 1104 razy

Wyślij wiadomość

9.7.2015 11:51
Proponuję zacząć od książek Roberta Kiyosakiego, które diametralnie zmieniają podejście do finansów osobistych.

1. "Bogaty ojciec, biedny ojciec" można ja zobaczyć, przeczytac recenzje na:
http://www.zlotemysli.pl/new,stabin,1/prod/12330/bogaty-ojciec-biedny-ojciec-robert-kiyosaki-i-sharon-l-lechter.html

2. Andrzej Fesnak: "Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy działając inaczej"
Książka dostępna na:
http://www.zlotemysli.pl/new,stabin,1/prod/10069/edycja-dvd-jakie-decyzje-finansowe-podejmuja-bogaci-i-dlaczego-biedni-robia-bledy-dzialajac-inaczej-andrzej-fesnak.html

Inne polecane przeze mnie książki to: Podręcznik Menagera "Inteligencja Finansowa", książki Briana Tracy
Cytuj
Stanisław Bińkiewicz
Tel:606119428
Blog: www.slowkilkaomalymbiznesie.pl
e-mail: stabin@neostrada.pl
strzelec

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.7.2015 14:02
Dziekuję za informacje ! Sam równiez muszę się ze wstydem przyznać,że mam pewne ubytki w wiedzy finansowej. Jak zaciągalem kilka kredytów to głównie z pomoca doradcy bo sam nie za bardzo orientowałem się w tych zawiłościach. Niestety ale to doprowadziło mnie obecnie do długów ponieważ mam zadłużenie, które obecnie ciężko jest mi spłacać.
I również się zgadzam z tym,że w szkole za mało edukuje się właśnie z finansów. Ludzie nie zwracają na to uwagi.
Cytuj
Odpowiedź