• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczona?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 8:46
Spotkała mnie ostatnio niezbyt przyjemna sytuacja, bo na wizycie u lekarza okazało się, ze nie mam ubezpieczenia i wyskakuję im w systemie na czerwono. W tym momencie nie pracuję, ale nie jestem też zarejestrowana w urzędzie, bo od czasu do czasu łapię jakąś dorywczą pracę na umowę o dzieło. Ala mam 25 lat i byłam ubezpieczona przy mamie, która w sklepie pracuje na umowę zlecenie. I poszła ona do szefowej zapytać, czy jestem zgłoszona. Szefowa stwierdziła, że jej nieprzyjemnie, jak mama mówi, że ja nie jestem ubezpieczona i dała jakiś papierek, że byłam zgłoszona do ZUS rok temu. Ale czy to wystarczy, jeśli w między czasie mama miała kilka umów, a ja się rejestrowałam i wyrejestrowywałam z PUP? Czy gdzieś mogę to sprawdzić zanim ponownie pójdę do jakiegoś lekarza?
Cytuj
stachu

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 9:16
Zadzwon do nfz i zapytaj, albo idz do urzedu Pracy i załatw to. Zarejestruj sie jako bezrobotna, albo znajdz prace na umowę. Nie ma zartów, jesli cos sie stanie...
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.6.2015 10:22
Czyli jednak szefowa mamy mnie nie ubezpieczyła? Dała mi wydruk informacji o wysyłce i potwierdzeniu dokumentów do NFZ, ale data jest z lipca ubiegłego roku. Czy tego nie trzeba zgłaszać przy każdej nowej umowie?
A ja mam zadzwonić do głównej siedziby NFZ, jakiegoś oddziału czy gdzie? No i dadzą mi taką informację?
A z tym: znajdź pracę na umowę to mnie pan rozbawił, bo gdybym miała taką możliwość to bym już dawno pracowała.
Cytuj
Cezary

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 6:15
Zadzwoń do głównej siedziby nfz i tam powinni Ci udzielić informacji co dalej. Może się okazać,że jesteś ubezpieczona ale tak naprawdę wszystko wynikło z błędu systemu. Takie błędy sie niestety zdarzają i trzeba brać to pod uwagę ( że coś takiego może nam się wydarzyć).

Sam ostatnio na przykład miałem podobną niemiłą sytuację kiedy byłem u lekarza i wyszło ,że jestem nieubezpieczony ale wszystko uzgodniłem w siedzibie.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 9:22
wystarczy pójść do ZUS o poprosić o dokument dotyczący podstawy naliczania składek

dowiesz się czy jesteś ubezpieczona i ew. od jakiej kwoty są opłacane składki

czasem się zdarza, że ktoś zarabia 4000 zł a składki ma płacone od 1750 zł...
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 10:23
Ale mogę pójść sama, czy musi iść moja mama?
Ja jeszcze nigdy nie byłam ubezpieczona w ZUS i nie miałam z tą instytucją do czynienia.
Nie wiem więc, czy mam tam jakieś konto czy jak to w ogóle wygląda.
Z tego, co widziałam na umowie, to mama ma opłacane składki społeczne, a nie tylko zdrowotną.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 12:52
do ZUS udaje się zainteresowana osoba
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Piotr

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 14:28
Przez to, że wszystko jest zinformatyzowane EWUŚ, czasami im wyskakuje info, ze nie jesteśmy gdy jesteśmy ubezpieczeni. Trzeba samemu wszystko sprawdzić.
Cytuj
Wionella

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.6.2015 15:07
Ja właśnie słyszałam, że są takie błędy i mogą wyskakiwać nieprawidłowe informacje, ale pani rejestratorka wytłumaczyła mi, że mogą mnie przyjąć jak podpiszę oświadczenie. Tylko ja nie miałam stuprocentowej pewności, że mamy szefowa mnie zgłosiła i wolałam nie ryzykować, że przyjdzie rachunek.
Ale jak to jest, przy każdej kolejnej umowie zlecenie trzeba zgłaszać ubezpieczonego do zus czy jak się przy pierwszej zgłosiło, to ciągle jest ubezpieczony?
Cytuj
Odpowiedź