• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Czy w umowie zleceniu jest urlop

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 11:59
Milewat napisał
Każdy by powiedział, że nie dałby się wykorzystywać. Tyle tylko, że jakby doszło co do czego, to wątpię, żeby tak każdy leciał do sądu. Owszem, bez urlopu się za długo nie po funkcjonuje, ale przecież i z pracodawcą można się dogadać.
A z sądów też ludzie tak chętnie nie korzystają, w końcu sprawy naprawdę się przeciągają, a jeśli pozywamy dużą firmę to musimy się liczyć z tym, że oni będą mieli dobrego prawnika, a my nie.
Musielibyśmy mieć więc twarde dowody. A co może być takim dowodem? Pomijając zeznania świadków, bo o to może być trudno?
Problem w tym, ze nie z kazdym sie dogadasz. Ale sensu skladania sprawy w sadzie nie widze. nawet jak wygrasz, to watpie zebys chcial wracac do takiego zakladu pracy.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 13:57
Dokładnie. Do tego, co można wygrać w sądzie? Umowę o pracę? Nawet jeśli, to zaraz znajdzie się powód, żeby nas wyrzucić. A pracodawca pewnie dostałby jakąś karę, więc tym bardziej znalazłby sposób, żeby nam uprzykrzyć życie i to całkowicie zgodny z prawem.
Tak to niestety wygląda.
Bo raczej nie sadzę, żeby w sądzie udało się wywalczyć jakieś odszkodowanie. Wtedy może rzeczywiście opłacałoby się zakładać sprawy. Ale czy to możliwe w ogóle?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.6.2015 14:48
OlafLub napisał
Dokładnie. Do tego, co można wygrać w sądzie? Umowę o pracę? Nawet jeśli, to zaraz znajdzie się powód, żeby nas wyrzucić. A pracodawca pewnie dostałby jakąś karę, więc tym bardziej znalazłby sposób, żeby nam uprzykrzyć życie i to całkowicie zgodny z prawem.
Tak to niestety wygląda.
Bo raczej nie sadzę, żeby w sądzie udało się wywalczyć jakieś odszkodowanie. Wtedy może rzeczywiście opłacałoby się zakładać sprawy. Ale czy to możliwe w ogóle?
Jakies odszkodowanie/zadoscuczynienie mozna wygrac.
Cytuj
mariamass

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 11:48
Ja kiedyś pracowałam na umowę zlecenie na urlop ale miałam tam 10 dni płatnego urlopu . Rozumiem,że jest to umowne i po prostu pracodawca dał mi taką możliwość.
A jak jest z urlopem chorobowym na umowie zleceniu. Czy jeśli człowiek się rozchoruje to czy może dostać za to jakieś pieniądze?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 12:38
albo urlop albo choroba, ale na jakie świadczenie może liczyć osoba, która nie płaci ubezpieczenia zdrowotnego?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Irena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.6.2015 15:36
Robert Sierant napisał
albo urlop albo choroba, ale na jakie świadczenie może liczyć osoba, która nie płaci ubezpieczenia zdrowotnego?


Przecież na umowie zlecenie są opłacane składki zdrowotne, tak? Teraz to już nawet chyba obowiązkowo, a nie tylko dobrowolnie. To znaczy składka zdrowotna zawsze była obowiązkowa, a społeczna teraz będzie. Więc skoro ma składki społeczne opłacane, to rozumiem, że dostanie zasiłek chorobowy, który jest wypłacany przez ZUS?
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.7.2015 13:05
Dokładnie, na umowie zlecenie jest opłacana składka do ZUS, więc sądzę, że to ZUS płaci. Czy pracodawca też ma taki obowiązek, to nie mam pojęcia. Może ktoś inny wie?
Sam nigdy tak nie pracowałem, wiec się po prostu nie orientuję. A moja dziewczyna, która od pół roku pracuje na takiej umowie, jeszcze nie chorowała, więc też nie wiadomo, jak by to wyglądało. Może ktoś inny wie i mógłby powiedzieć?
Cytuj
Odpowiedź