• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

całkowity koszt zatrudnienia pracownika

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 135 razy

Wyślij wiadomość

2.6.2015 14:06
Jakie są koszty zatrudnienia pracownika na: umowę o pracę, umowę zlecenie, a jakie na umowę i dzieło. O tym tutaj. Zaskoczeni?
Cytuj
Ilona Maciejuk
Ekspert Comperia.pl
Gość

Niezarejestrowani

2.6.2015 15:11
I to jest właśnie powód dlaczego tak wiele osób pracuje na umowy śmieciowe. Pracodawca płaci 2 razy.
Cytuj
morawa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2015 10:36
Dokłądnie. Koszta zatrudnienia dzisiaj osoby sa bardzo wysokie. Dodatkowo planują ozusować umowy o dzieło. A jesli to zostanie ozusowane to po prostu nie zwiększy się legalne zatrudnienie ale większość osob pójdzie do czarnej strefy.
Szczerze powiedziawszy to sama wolałabym chyba pracować na umowie o dzieło ale dostawać za to większe pieniądze... Tylko problem jest z ubezpieczniem zdrowotnym . Jeśli pracuje się na umowie o dzieło to chyba go nie mamy prawda?
Cytuj
lawinia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.6.2015 11:07
A weszło już to obowiązkowe ozusowanie umów zleceń? O tym, że chcą ozusować umowy o dzieło to jeszcze nie słyszałam. Wtedy to się już nikomu nie będzie opłacać.
Jestem też ciekawa, jak to wygląda w przypadku umowy zlecenia, pewnie składki do zus są odtrącane od tego, co pracodawca wypłaciłby pracownikowi i nie dodaje ich z własnej kieszeni.
Cytuj
Limana

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.6.2015 9:24
No właśnie jest problem w tym,że jak ozusują to koszt zatrudnienia pracownika o umowie zlecenie wzrośnie dla pracodawcy o ok 40%. To bardzo duże koszta. Ogólnie koszta zatrudnienia pracownika w naszym kraju sa bardzo wysokie.

Ostatnio czytałam o tym artykuł. Ogólnie ekonomiści trochę biją na alarm ponieważ przez to może zwiększyć się szara strefa.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

8.6.2015 14:04
lawinia napisał
A weszło już to obowiązkowe ozusowanie umów zleceń? O tym, że chcą ozusować umowy o dzieło to jeszcze nie słyszałam. Wtedy to się już nikomu nie będzie opłacać.
Jestem też ciekawa, jak to wygląda w przypadku umowy zlecenia, pewnie składki do zus są odtrącane od tego, co pracodawca wypłaciłby pracownikowi i nie dodaje ich z własnej kieszeni.
nie weszło . W tym wszystkim chodzi o to, zeby jak najwięcej kasy szło do panstwa za nasza prace. Skoro tyle zdzierają to niech tworza nowe miejsca pracy.
Cytuj
koronka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 9:03
No niestety, stad tyle umow smieciowych. pracodawcy nie sa naiwni i wiedza ile pracownik kosztuje. Az za dobrze wiedza, czasem chociażby chcieli wiecej placic to nie moga.
Cytuj
ksaron

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.6.2015 11:39
No tak, z jednej strony każdy by chciał umowę o pracę z prawami pracowniczymi, co mnie nie dziwi. Z drugiej strony fajnie by było zarabiać powyżej minimalnej krajowej. Wcale mnie nie dziwi, że pracodawca zatrudnia na śmieciówce i ludzie się na to godzą, bo wtedy więcej trafia do kieszeni pracownika.
W końcu są tacy, dla których ważniejsze to więcej zarabiać, nawet, jeśli wtedy nie opłaca się zusu. Każdy ma prawo do wyboru.
Myślicie jednak, że gdyby opłaty po stronie pracodawcy były niższe, to nie wolałby zatrudniać kogoś w ten sposób? Moim zdaniem wolałby, bo nie musiałby się bać o kontrole i tak dalej.
Cytuj
Odpowiedź