• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat0 osób obserwuje ten temat

Praca na etacie i własna działalność - co ze składkami?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 9:11
Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Obecnie firma działa na tyle dobrze, że postanowiłem zacząć też pracę na pół etatu w firmie znajomego. Dostałem umowę o pracę na czas określony na pół etatu. Zastanawiam się, co mam teraz zrobić ze składkami do ZUSu, bo wychodzi na to, że będą opłacane dwukrotnie. Czy mogę przestać je opłacać z tytułu prowadzenia działalności?
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 10:22
czy na umowie o pracę masz min. 1750 zł brutto?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Igor86

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 10:59
OlafLub napisał
Od kilku lat prowadzę własną działalność gospodarczą. Obecnie firma działa na tyle dobrze, że postanowiłem zacząć też pracę na pół etatu w firmie znajomego. Dostałem umowę o pracę na czas określony na pół etatu. Zastanawiam się, co mam teraz zrobić ze składkami do ZUSu, bo wychodzi na to, że będą opłacane dwukrotnie. Czy mogę przestać je opłacać z tytułu prowadzenia działalności?
tutaj http://www.comperia.pl/artykuly/o_kredytach_dla_firm/26162-prowadze-dzialalnosc-i-pracuje-na-etat-co-ze-skladkami.html masz artykuł na ten temat.
Cytuj
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 12:52
No ciekawy artykuł, ale właśnie nie wyjaśnia mojej sytuacji, bo pracuje na pół etatu. I zarabiam na te pół etatu 1560 brutto. Ale to jest właśnie pół etatu, a nie cały i nie wiem, czy to się przelicza jakoś. gdyby to była umowa na cały etat to zarabiałbym więcej niż 1750 brutto.
Wypowiedź została zmieniona przez: OlafLub 21.5.2015 12:53
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 13:30
nie ma znaczenia jaka to część etatu, jeżeli na umowie będzie min. 1750 zł wtedy nie będziesz już musiał płacić składek na ub. społeczne z DG, jedynie składka zdrowotna (później ją odliczysz) w kwocie 279,41 zł zamiast prawie 1100 zł
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
OlafLub

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.5.2015 15:45
Aha, czyli nie mogę odliczyć? No szkoda, bo to jednak konkretne pieniądze. Szkoda tylko, że potem emerytury też nie dostanę podwójnej, nie miałbym nic przeciwko.
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

22.5.2015 9:46
dogadaj się odnośnie "podwyżki" do kwoty 1750 zł, wtedy zaoszczędzisz na składkach z DG ok. 800 zł

ps
nie żartuj, spodziewasz się jakiś sensownych pieniędzy z ZUS/OFE?
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Odpowiedź