• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Cięcie wydatków w firmie

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Tomasz SłupczynskiEkspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 249 razy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 11:20
Jak ograniczać RACJONALNIE wydatki w firmie? O tym tutaj Mają Państwo jakieś sposoby na to jak właściwie zarządzać budżetem w firmie?
Cytuj
Tomasz Słupczyński, Ekspert Comperia.pl
natglika

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.4.2015 12:44
Oj z tym jest największy problem.... Sama prowadzę firmę i wiem jak ciężkie może być ograniczenie wydatków. Szczegónie,że są duże opłaty stałe. Zus trzeba płacić bez względu na to czy zarabiasz czy nie ( nie ma tak na przyklad w UK....) .
Dochodzi do tego jeszcze vat i dochodowy.
Sama zauważyłam, że dużo udało mi się zaoszczędzić kiedy przerzuciłam się na drukarnie internetową a nie na stacjonarną. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

2.4.2015 12:58
Mozna sporo oszczędzić korzystając z outsorcingu. Zlecając różne czynności. Wtedy nie musimy zatrudniając pracowników. Ja np. nie zatrudniam prawnika, czy księgowej tylko korzystam z usług firm zewnętrznych. Sprawdziłem od kilku miesięcy i opłaca mi się to.
Cytuj
Faustyn

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.4.2015 9:07
Outsourcing to bardzo dobre rozwiązanie, o ile wiemy, że ktoś jest naprawdę rzetelny i sprawdzony. Jeśli nie mamy nikogo z polecenia musimy ryzykować. Mnie osobiście to trochę przeraża, dlatego do tej pory nie wymieniłem jeszcze stałej księgowej na etacie na firmę zewnętrzną. A może ktoś wie, czy da się w jakiś sposób sprawdzić daną firmę, zanim powierzymy jej pieczę nad naszymi finansami?
Cytuj
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:15
Jeśli firma zewnętrzna jest dobra powinna mieć stałych klientów, najlepiej było by dorwać ich dane kontaktowe i po rozmowie ocenić samodzielnie.
Cytuj
Basia

Niezarejestrowani

14.4.2015 12:57
Antoni napisał
Jeśli firma zewnętrzna jest dobra powinna mieć stałych klientów, najlepiej było by dorwać ich dane kontaktowe i po rozmowie ocenić samodzielnie.


Ale to raczej mało wykonalne, prawda? W końcu po coś jest ta ochrona danych. Można się ewentualnie pytać na forach, choćby na tym i liczyć na szczere odpowiedzi.
Chociaż niektóre firmy mają na swoich stronach rekomendacje od kontrahentów, a to już coś, na czym można się oprzeć. No i zawsze pozostają znajomi i ich opinie.
Cytuj
krystin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.4.2015 9:10
Ochrona danych chyba nie dotyczy danych kontaktowych. One są zwykle publicznie dostępne. Pytanie tylko, czy komuś chce się dzwonić po ludziach i wypytywać, bo mi by się nie chciało. No, ale ja nie mam firmy.
Zastanawiam się za to, czy szef może zmuszać pracowników do oszczędzania, ale nie takiego racjonalnego, tylko bardziej wymuszonego? Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że szef wydzielał ile wody i papieru toaletowego można zużyć w ciągu dnia w toalecie i nie były to wysokie limity.
Cytuj
Odpowiedź