• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Jaka wysokość składek ZUS

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
goyko

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 16:31
Nigdy się nie zastanawiałem nad tym ile wynoszą składki ZUS gdy ktoś pracuje i dodatkowo prowadzi działalność. Ja założyłem jednoosobową firmę i od początku płaciłem normalne składki. Od razu zrezygnowałem z pracy na umowę zlecenie. Mamamrowek nie marudź tylko bierz się do pracy i nie bój się DG. Uwierz trochę w siebie:)
Cytuj
maciej77

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 18:05
To na tym straciłeś ,z tego co słyszałem jak zakładasz firmę to masz jakieś ulgi w płaceniu składek .Na pewno są one o wiele niższe przez jakiś okres czasu .Nikt Ciebie nie informował o tym ?Ale prawda jest to że warto uwierzyć w siebie i osiągnąć upragniony cel .
Cytuj
moniuska20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 19:16
No trochę goyko stracił na tych składkach... Przez pierwsze dwa lata możesz płacić niższy ZUS. Nie wiedziałeś o tym? Zastanawiam się w ogóle jak to zrobiłeś. Jeszcze nigdy nie spotkałam osoby, ktora od początku swojej działalności płaciła normalne składki.
Cytuj
GrochaGocha

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.5.2014 23:13
Wiesz, nie wszyscy wiedzą że mogą płacić niższe składki i Zus na tym korzysta i zarabia.Bo i po co ma daną osobę informować o możliwości płacenia niższych składek jak nieświadoma osoba bedzie mogła płacić całe. Wydaje mi sie że jest dość sporo osób takich jak ty goyko
Cytuj
Belea

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 20:47
też spotkałam sie z przypadkiem gdzie ktoś rozpoczynał działalność gospodarczą i nieświadomie płacił całość składek a po dwóch latach dowiedział sie że mógł płacić składki niższe. Sama zastanawiam sie jak tacy ludzie sie uchowali.
Cytuj
Jolka20

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.6.2014 19:42
Właśnie nie zawsze jesteśmy informowani o wszystkich ulgach jakie nam się należą .Myślę że zanim chcemy coś otworzyć musimy dobrze prześledzić internet .Tam znajdziemy wiele wskazówek które przydadzą nam się i sami zaskoczymy urzędników , bo w tych czasach nikt nam nic nie podpowie .
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 10:28
Oprócz tego, że pracujesz i Twój pracodawca płaci Twój ZUS będziesz musiała także Ty płacić jakąś składkę z tym, że nie wiem jaka ona będzie wysoka. Wiem, że dużo mniejsza niż to co płaci Twój pracodawca. Najlepiej przejdź się do ZUS i zapytaj, tam Ci udzielą informacji.
Cytuj
Gosiunia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

8.9.2014 14:38
Belea napisał
też spotkałam sie z przypadkiem gdzie ktoś rozpoczynał działalność gospodarczą i nieświadomie płacił całość składek a po dwóch latach dowiedział sie że mógł płacić składki niższe. Sama zastanawiam sie jak tacy ludzie sie uchowali.


Naprawdę? To jest niepojęte. Musieli naprawdę nie spotkać nikogo na swojej drodze kto by im pomógł i doradził. Mi pomogła moja księgowa, która mnie uświadomiła, że taka niższa składka mi się należy, ale wcześniej też o tym w internecie sporo czytałam.
Cytuj
michael

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

1.10.2014 13:19
Belea napisał
też spotkałam sie z przypadkiem gdzie ktoś rozpoczynał działalność gospodarczą i nieświadomie płacił całość składek a po dwóch latach dowiedział sie że mógł płacić składki niższe. Sama zastanawiam sie jak tacy ludzie sie uchowali.


Ja to byłem przekonany że o tym w zusie poinformują? Chyba bym szału dostał gdyby się okazało, że mogłem płacić mniej a tego nie robiłem. Jeżeli chcesz pracować i mieć DG to płacisz ZUs ale dużo, dużo mniejszy z tego co wiem.
Cytuj
Odpowiedź