• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dotacje na pierwszą działalność

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Maćkowski

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 18:44
Witam.

Przymierzam się do zarejestrowania jednoosobowej (jak na razie) działalności gospodarczej. Zajmowałbym się informatyką - handlem, serwisem, programowaniem, czy tworzeniem www lub innymi usługami. Ponadto zarabiam w programie partnerskim.
Obecnie jestem studentem.

Czy zakładając firmę jest szansa aby zwolnionym z opłacania ZUSu oraz czy są jakieś dotacje o które mogę się starać?

W przyszłości zatrudniłbym osobę i postarał się o dotację z Unii.
Cytuj
Hrabi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 19:20
Jak sie dobrze orientuje to zwolnienie z ZUS- w Twoim przypadku (brak jednoczesnego etatu, emerytury) jest niemożliwe. Skorzystasz z ulgi w minimalnych wymaganych składkach społecznych (emerytalna, rentowa, wypadkowa) przez pierwsze 24 miesiące prowadzenia działalności gospodarczej. Ulga znaczna, bo składki ok. 5 razy niższe, niż w przypadku działalności gospodarczej starszej albo w przypadku osoby do ulgi nieuprawnionej.
Cytuj
Zolza22

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:26
na chwile obecną chyba nie mozesz starć sie o jakieś dofinansowanie. Nie masz jeszcze założonej działalności a z racji tego że jesteś młody wiekiem ulgi w ZUS-e też raczej Ci nie przysługują. Zatrudniając dodatkową osobę , musisz iść do Urzędu Pracy żeby poprosić o dotacje i oni wtedy skierują do Ciebie jakąś osobę.
Cytuj
Zyta5

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.5.2014 20:53
Szanse na jakąś konkretną dotacje masz racje małą. Chyba że masz znajomości w urzędzie skarbowym albo masz kogoś kto napisze Ci naprawdę dobry biznes plan bo oni głownie przyznają takie dofinansowania po tym jak napisany jest biznes plan. Co do ZUS-u to chyba marne Twoje szanse chyba że zarejestrujesz swoja działalność na kogoś z emeryturą.
Cytuj
Nessa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:13
Już tu chyba był ktoś taki to chciał zarejestrować swoją działalność na babcie. Moim zdaniem takie przekręty nie przechodzą. Przecież wiadomo nie od dziś że jak zobaczą że 80 letnia babcia zakłada interes związany z informatyką to cos tu jest raczej nie tak. A co w przypadku gdy taka babcia umiera? Cały biznes przepada czy trzeba go an kogos przepisać?
Cytuj
szarlottka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.5.2014 18:48
Ha ha:) Nie sądziłam, że są na świecie geniusze, którzy zakładają firmy na emerytów. Kto się w ogóle na to godzi? Przez to chyba można mieć sporo problemów. Jeśli naprawdę zależy ci na tej firmie to załóż ją jak należy i uczciwie płać składki. Myślę, mając firmę informatyczną będziesz nieźle zarabiał.
Cytuj
Klarisa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.5.2014 9:47
A ja spotkałam się z takim wyjątkiem ,syn miał firmę na mamę .Ona a posiadała rentę chorobową i mogła dorobić sobie do renty , a przy okazji koszty ubezpieczenia zamykały się w przedziale trzystu złotych bo tylko płacili ubezpieczenie zdrowotne .Więc możliwe jest ominiecie przepisów aby nie ponosić wysokich kosztów .
Cytuj
beciazz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

31.5.2014 13:57
Klarisa być może tak jest ale uważam że to jest wielkie ryzyko.Matka może stracić rentę jak jej dochody przekroczą .A co z właścicielem co tą firmę prowadzi ?,gdzie on się ubezpiecza , chyba że pracuje i szef od niego odprowadza składki .Ale przecież w takim wypadku też może otworzyć działalność i mieć niższe składaki .
Cytuj
Vera

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:00
Szans na dotację raczej nie masz ale z tego co wiem możesz przez dwa lata płacić niższy ZUS a to już spory plus:) Nie próbuj nawet zakładać działalności na mamę czy babcię bo możesz przez to narobić sporo kłopotów i sobie i bliskim.
Cytuj
selena

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.6.2014 22:50
Ja nie wiem co ludzie mają z tym zakładaniem firm na mamę, babcię i innych członków rodziny. Naprawdę nikt się nie liczy z tym, że np babcia może mieć przez to problemy i stracić rentę? ZUS przez pierwsze dwa lata działalności nie jest wysoki a przez ten czas na pewno rozkręcisz biznes na tyle by później bez problemów płacić normalne składki.
Cytuj
Odpowiedź