• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Kwota wolna od podatku - lepiej się rozliczyć czy nie?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Stanio0o

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.8.2014 22:15
Moja żona zajmuje się domem i dziećmi więc nie pracuje a jedynie dorabia sobie troszkę czasami podejmując się różnych zajęć, zastanawiamy się czy powinna się rozliczać? Dopiero w tym roku wzięliśmy ślub, więc rozliczałaby się sama, ale tak sobie myślę, czy lepiej wypełniać ten PIT czy przemilczeć sprawę - podobno przy kwocie wolnej od podatku PIT-u składać nie trzeba?
Cytuj
Fantomka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 11:07
jeśli sa wpływy na konto to z kazdej kasy powinna się rozliczyć inaczej moze miec problem.
Cytuj
tysia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.8.2014 12:19
Przy kwocie wolnej od podatku rozliczać się nie trzeba, jednak lepiej jest złożyć zeznanie, tak zazwyczaj doradzają w urzędzie. Najlepszym sposobem jest mieć wszystko na papierku niż później się tłumaczyć.
Cytuj
Drwal

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

17.8.2014 18:11
Trzeba się rozliczać nawet przy kwocie wolnej od podatku, chociaż w tej sytuacji nie wiem czy bym tak zrobił chyba bałbym się że zaczną weryfikować te dochody czy coś. z resztą każdy regularny zarobek nawet najniższy obowiązuj do założenia dzialalności .
Cytuj
baskamy

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.8.2014 18:21
Ja bym się wolała rozliczyć. Zresztą każdy w miarę regularny zarobek powinien być rozliczany, a dwa, że powinien być udokumentowany skąd pochodzi. Może czas pomyśleć o działalności? Albo po prostu zaprzestać dorabiania bez umów
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 10:25
No według mnie tak, skoro to co robi jest w miarę systematyczne to oznacza, że ma systematyczny dochód. W Polsce takich dochód trzeba niestety rozliczać, a co za tym idzie powinna albo podpisywać z pracodawcami umowy, choćby o dzieło, a jeżeli nie to działalność. Ale skoro dochód ma mały to lepsza byłaby pierwsza opcja.
Cytuj
Mulan

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.8.2014 18:12
Ja czytałam, ze trzeba się rozliczać z wszystkiego, nawej jeśli jest top kwota wolna od podatku, po prostu zwrócą Ci to przy rozliczeniu rocznym.Lepiej nie kombinowac bo nam się to może wydać mały dochód, mały problem, a urząd weźmie to inaczej i tylko będzie się mieć problemy. Tyle się słyszy o oszustwach podatkowych itp, nigdy nie wiadomo jak oni to potraktują.
Cytuj
kokardova

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.8.2014 13:10
Lepiej się rozliczać nawet jeśli nie ma takiego obowiązku, żeby urząd nie pomyślał, że dochód jest zatajany. Bezpieczniej jest wszystko dokumentować i z wszystkiego się rozliczać. Może i Urząd w przypadku takiej kwoty przymknie oko, ale lepiej dmuchać na zimne.
Cytuj
pokrzywkaaa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

9.9.2014 13:59
kokardova napisał
Lepiej się rozliczać nawet jeśli nie ma takiego obowiązku, żeby urząd nie pomyślał, że dochód jest zatajany. Bezpieczniej jest wszystko dokumentować i z wszystkiego się rozliczać. Może i Urząd w przypadku takiej kwoty przymknie oko, ale lepiej dmuchać na zimne.


Ja też bym się rozliczała poza tym jeżeli ten dochód będzie stały to można już myśleć o DG. Bo stały dochód obojętnie jak mały jest systematyczny a co za tym idzie nie możesz po prostu wpisywać go do rozliczenia ot tak..
Cytuj
bogata

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

2.10.2014 14:08
Wydaje mi się, że ogólnie jeżeli zarabia to powinna raz że się z tego rozliczyć a dwa że nie powinno to być absolutnie bez działalności gospodarczej. Jeżeli jest to jednorazowy przychód to co innego ale jeżeli jest to cykliczne to sprawa ma się już inaczej
Cytuj
Odpowiedź