• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Renta a praca

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
lilka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 14:19
Mój tata jest na rencie z powodu chorego kręgosłupa. Czy może pracować? Jego renta jest śmiesznie niska a ma jeszcze na utrzymaniu moje młodsze rodzeństwo, co w takiej sytuacji może zrobić?
Cytuj
gumisie997

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

18.7.2014 19:53
Może pracować, ale w zależności od tego ile będzie zarabiał jego renta może ulec zawieszeniu bądź zmniejszeniu, ale może też pozostać bez zmian. Pocieszeniem może być to, że jeśli Twój tata ma rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, może ubiegać się o zaświadczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a takim osobom łatwiej znaleźć jakąś dodatkową pracę. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.
Cytuj
Danka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

19.7.2014 20:36
Myślę, że może pracować, radzę jednak się upewnić czy na pewno by późnij nie miał problemów. Mój tata kilka lat temu miał operację kręgosłupa i ma całkowity zakaz pracy. Dostaje rentę w wysokości 815 złotych... porażka. Ma dopiero 47 lat i zastanawiam się jakby sobie poradził gdyby nie nasza pomoc.
Cytuj
Tancereczka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

20.7.2014 16:57
właśnie moze niech Twoj tata stara sie w jakimś stopniu o oświadczenie niepełnosprawności.W ten sposób nawet niektórzy będą chcieli szybciej go zatrudnić i może ta renta nie ulegnie aż takiej dużej zmianie. Przed podjęciem pracy poczytajcie wszystkie szczegóły dotyczące renty i pracy.
Cytuj
MeduZa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

21.7.2014 10:23
Tak może pracować. Mój wujek tak zrobił i tylko trochę mu obniżyli rentę ale nie zawiesili. Jest to jednak uzależnione od zarobków. Ale myślę, że takie dorabianie na rencie jest w obecnych czasach czymś naturalnym i jeśli komuś zdrowie na to pozwala to łapie się czego się da.
Cytuj
justa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 10:44
Oczywiście, że może pracować ale musi zarabiać tyle aby nie zabrali mu renty lub jej nie zmniejszyli. Niestety jeżeli zauważą, że może pracować i to robi zaraz zajmą się jego rentą.
Cytuj
moniCCa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

22.7.2014 21:28
justa napisał
Oczywiście, że może pracować ale musi zarabiać tyle aby nie zabrali mu renty lub jej nie zmniejszyli..
Chyba, że Twój wujek znajdzie sobie tak dobrze płatną pracę, że bardziej będzie mu się opłacało właśnie zrezygnować z renty niż zachowywać ją zmniejszoną kosztem mniejszych zarobków. Jeśli taka oferta się trafi myślę że lepiej wrócić do pracy.
Cytuj
Amerikanka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 2:39
Tylko że nie zawsze sie to opłaca, czasami np taka wyplata za prace przekracza wymagana kwotę i traci się rente. Dlatego warto to sobie to wcześniej dobrze przekalkulować, bo można stracić rentę i ciężko będzie z przeżyciem od pierwszego do pierwszego.
Cytuj
Polarnia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

27.7.2014 3:19
A nie może postarać sie o jakieś dofinansowanie z Mopsu przez to ze jest w cieżkiej sytuacji? Z tego co sie orientuje to jesli jego dochody nie przekraczają jakiejś konkretnej kwoty to może starać się o pomoc.
Cytuj
ceNtek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.7.2014 22:03
jeśli chce pracować nikt mu nie odbierze takiego prawa. jest w tym kraju chyba coś takiego jak wolność zatrudnienia. ale powinien wziąć pod uwagę też swoje zdrowie i w razie czego zwrócic się do mopsu, bądź o orzeczenie o niepełnosprawności.
Cytuj
Odpowiedź