20.10.2016, 08:52

Ranking kredytów gotówkowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych
Zakup książek, wynajęcie mieszkania i podróż do obcego miasta - to najczęstsze wydatki występujące w październiku. Wynika to z faktu, że właśnie w tym miesiącu nasze pociechy najczęściej wyjeżdżają na studia. Jednym ze sposobów pozwalających sfinansować takie koszty jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to szybki i wygodny sposób na pozyskanie pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Ich największą zaletą jest duża dostępność - zobowiązania tego typu są udzielane przez wszystkie banki. Osoba zainteresowana kredytem gotówkowym musi jednak spełnić kilka wymagań. Do tych podstawowych zaliczamy konieczność posiadania stałego źródła dochodu oraz pozytywnej historii kredytowej. Nie bez znaczenie jest także zdolność do terminowego regulowania rat kredytowych, czyli tzw. zdolność kredytowa.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking rocznych kredytów gotówkowych opiewających na kwotę 5 tys. złotych.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. zł,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
449,42 zł
5,00%
15,17%
Oferta 0% Alior Bank
449,58 zł
7,90%
15,25%
Kredyt Plus
450,35 zł
3,00%
15,62%
Pożyczka gotówkowa - dla nowych klientów banku
450,58 zł
0,00%
15,73%
Kredyt gotówkowy
456,57 zł
5,00%
18,66%
Kredyt gotówkowy
457,09 zł
3,99%
18,92%
Kredyt na Miarę - (oferta dla osób przelewających wynagrodzenie)
457,88 zł
5,00%
19,31%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Citi Handlowy. Pożyczka gotówkowa udzielana przez ten podmiot nie dość, że charakteryzuje się najniższą ratą kredytową, to jeszcze bardzo atrakcyjnym poziomem oprocentowania rzeczywistego. RRSO tego zobowiązania przyjmuje wartość 15,17 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że oferta jest skierowana wyłącznie do nowych klientów tej instytucji.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zajął kredyt gotówkowy dostępny w Alior Bank. Produkt, o którym mowa to "Oferta 0%" i jak sama nazwa wskazuje jego oprocentowanie nominalne wynosi równe zero. Jedynym kosztem występującym w tym kredycie jest prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania (7,90 proc.), która sprawia, że RRSO tej oferty przyjmuje wartość 15,25 proc.

Stawkę na podium zamyka Kredyt Plus dostępny w Volkswagen Bank Polska. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 15,62 proc. Osoby zainteresowane tym kredytem muszą się jednak liczyć z koniecznością opłacenia prowizji za jego udzielenie w wysokości 3 procent.

Miejsca tuż za pierwszą trójką zajęły oferty kredytów gotówkowych oferowanych przez Bank Millennium, Getin Noble Bank, Santander Consumer Bank oraz Raiffeisen Polbank. Oprocentowanie rzeczywiste wszystkich tych zobowiązań zawiera się w przedziale od 15,73 proc. do 19,31 proc.

Na koniec warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy października 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.10.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
585 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Spełnij marzenia, czyli ranking kredytów gotówkowych na dowolny cel
Remont mieszkania, wymarzona egzotyczna wycieczka, a może wielka uroczystość rodzinna? Te wszystkie wydarzenia nieodłącznie wiążą się z wydawaniem pieniędzy. Niestety w dzisiejszych czasach niewiele osób dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, by móc samodzielnie sfinansować takie przedsięwzięcia. Wyjściem z sytuacji jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego oferowanego przez bank. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w jakiej instytucji można obecnie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2016
Wrzesień to nie tylko okres kiedy nasze pociechy dumnie ruszyły do szkoły, ale także czas wzmożonych wydatków. Zakup podręczników, zeszytów, czy wreszcie zwykłych ubrań na nowy rok szkolny to wszystko kosztuje. Niestety wiele osób nie jest przygotowanych na takie wydatki i w pośpiechu szuka zewnętrznego finansowania. Jednym z popularniejszych jest chociażby zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który z nich jest najtańszy.
Ranking kredytów gotówkowych - sierpień 2016
Choć koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, to część osób dopiero teraz planuje swój wyjazd urlopowy. Bez względu na to czy celem ich podróży będą góry, morze czy mazurskie jeziora, to każdy taki wyjazd niesie ze sobą konieczność poniesienia dużych wydatków. Instrumentem pozwalającym pozyskać środki na takie eskapady jest kredyt gotówkowy. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakim banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Nie ma jak u siebie - ranking kredytów gotówkowych dla stałych klientów
Za oknami jeden z najcieplejszych okresów w roku, czyli wakacje. Wiele osób wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne wybiera się na długo oczekiwany urlop. Niestety każdy taki wyjazd niesie ze sobą konieczność poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z metod zdobycia pieniędzy na sfinansowanie planów urlopowych jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2016
Wakacje w pełni, wiele osób spędza teraz czas leżąc na plaży, chodząc po górach czy też przekładając żagle na wypożyczonej łodzi. Niestety każda taka aktywność wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z opcji pozwalających pozyskać finansowanie na takie eskapady jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Zobaczmy która instytucja oferuje obecnie najlepszy taki produkt.
Zobacz dyskusje na forum