19.01.2017, 09:12

Ranking kredytów gotówkowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych
Zakup prezentów, wyjazdy do rodziny, zabawa sylwestrowa - to tylko wybrane wydarzenia, które w ostatnim czasie nadwyrężyły budżety domowe wielu osób. Niestety to jeszcze nie koniec wydatków, gdyż za kilka dni rozpoczynają się ferie zimowe. Jedną z metod pozyskania pieniędzy na sfinansowanie tego okresu jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła który bank ma w swojej ofercie najtańszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe swoją popularność zawdzięczają głównie temu, że są one bardzo łatwo dostępne. Osoby zainteresowane takimi produktami wystarczy, że posiadają stałe źródło dochodu oraz mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Nie bez znaczenie jest także zdolność do terminowej spłaty zaciąganego zobowiązania czyli tzw. zdolność kredytowa.

Badając preferencje swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała właśnie ranking kredytów gotówkowych. Parametry jakie wykorzystano do sporządzenia tego zestawienia to kwota w wysokości 5 tys. złotych oraz okres spłaty wynoszący 24 miesiące.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. złotych,
okres spłaty 24 m-ce
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Citi Handlowy
Pożyczka gotówkowa dla nowych klientów - dostępna online
230,30 zł
5,00%
10,27%
Nest Bank
Nest Gotówka
231,04 zł
10,90%
10,62%
Alior Bank
Pożyczka 4,9%
232,28 zł
6,00%
11,21%
Volkswagen Bank
Kredyt plus
235,25 zł
3,00%
12,63%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę
238,62 zł
5,00%
14,24%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
238,91 zł
5,70%
14,38%
Bank Pocztowy
Kredyt gotówkowy
239,60 zł
11,50%
14,71%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Citi Handlowy. Produkt, o którym mowa to Pożyczka gotówkowa dla nowych klientów dostępna online. Oprocentowanie rzeczywiste tego rozwiązania przyjmuje wartość 10,27 proc., a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 5 procent.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem Nest Gotówki dostępnej w Nest Banku, za której udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 10,90 proc. Co ważne, jest to jedyny koszt ponoszony przez klienta, co sprawia, że RRSO tego rozwiązania wynosi jedyne 10,62 proc.

Ostatnią lokatę na podium zajęła Pożyczka 4,9% dostępna w Alior Banku, której oprocentowanie rzeczywiste wynosi 11,21 proc. Osoba zainteresowana tym rozwiązaniem musi jednak liczyć się z koniecznością opłacenia prowizji w wysokości 6 proc.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się propozycje Volkswagen Banku, Raiffeisen Polbank, Getin Noble Bnaku oraz Banku Pocztowego. RRSO kredytów udzielanych przez te instytucje przyjmuje wartości z przedziału 12,63 - 14,71 proc.

Przypominam, że zwycięzca dzisiejszego rankingu zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy stycznia 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.01.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
603 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2016
Już tylko kilka dni pozostało do Bożego Narodzenia - Święta, w którym większość z nas obdarowuje się prezentami i spędza czas w gronie najbliższych. Niestety wspomniane wydarzenie ma też i złą stronę, a mianowicie mocno nadwyręża budżet domowy wielu osób. Jedną z metod naprawy tej sytuacji jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakim banku można znaleźć najlepszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - listopad 2016
Święto Zmarłych, kolejny długi weekend, zakup opału na zimę - powodów dla których w listopadzie budżet domowy wielu osób został mocno nadwyrężony jest naprawdę wiele. W związku z nimi grono osób z pewnością będzie szukać metody na szybką naprawę swojej sytuacji finansowej. Jednym z popularniejszych rozwiązań pomocnych w rozwiązaniu tego problemu jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jak co miesiąc porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najlepszych takich produktów.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2016
Zakup książek, wynajęcie mieszkania i podróż do obcego miasta - to najczęstsze wydatki występujące w październiku. Wynika to z faktu, że właśnie w tym miesiącu nasze pociechy najczęściej wyjeżdżają na studia. Jednym ze sposobów pozwalających sfinansować takie koszty jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Spełnij marzenia, czyli ranking kredytów gotówkowych na dowolny cel
Remont mieszkania, wymarzona egzotyczna wycieczka, a może wielka uroczystość rodzinna? Te wszystkie wydarzenia nieodłącznie wiążą się z wydawaniem pieniędzy. Niestety w dzisiejszych czasach niewiele osób dysponuje na tyle dużymi oszczędnościami, by móc samodzielnie sfinansować takie przedsięwzięcia. Wyjściem z sytuacji jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego oferowanego przez bank. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w jakiej instytucji można obecnie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2016
Wrzesień to nie tylko okres kiedy nasze pociechy dumnie ruszyły do szkoły, ale także czas wzmożonych wydatków. Zakup podręczników, zeszytów, czy wreszcie zwykłych ubrań na nowy rok szkolny to wszystko kosztuje. Niestety wiele osób nie jest przygotowanych na takie wydatki i w pośpiechu szuka zewnętrznego finansowania. Jednym z popularniejszych jest chociażby zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który z nich jest najtańszy.
Zobacz dyskusje na forum