18.08.2016, 09:16

Ranking kredytów gotówkowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych
Choć koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, to część osób dopiero teraz planuje swój wyjazd urlopowy. Bez względu na to czy celem ich podróży będą góry, morze czy mazurskie jeziora, to każdy taki wyjazd niesie ze sobą konieczność poniesienia dużych wydatków. Instrumentem pozwalającym pozyskać środki na takie eskapady jest kredyt gotówkowy. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w jakim banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to jeden z najszybszych sposobów pozyskania pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem wystarczy, że udadzą się do dowolnego banku i przedstawią w nim dokument poświadczający uzyskiwane dochody. Nie bez znaczenia jest jeszcze zdolność do terminowego regulowania rat kredytowych oraz pozytywna historia kredytowa.

Przez ostatnie kilka tygodni porównywarka finansowa Comperia.pl zbierała ankiety wśród użytkowników Fast50Club na temat wybranych produktów bankowych. Na pytanie dotyczące kredytów gotówkowych respondenci odpowiedzieli, że najchętniej zaciągnęliby pożyczkę w wysokość 3 tys. złotych, której okres spłaty nie przekracza 1 roku.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 3 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Alior Bank
Oferta 0%
269,75 zł
7,90%
15,25%
Volkswagen Bank Polska
Kredyt Plus
270,21 zł
3,00%
15,62%
Bank Millennium
Pożyczka gotówkowa - dla nowych klientów banku
271,78 zł
0,00%
16,89%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
273,94 zł
5,00%
18,66%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
274,26 zł
3,99%
18,92%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
274,73 zł
5,00%
19,31%
T-Mobile Usługi Bankowe
Pożyczka gotówkowa
274,75 zł
5,90%
19,32%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Alior Bank. Produkt, o którym mowa to "Oferta 0%" i jak sama nazwa wskazuje jego oprocentowanie nominalne wynosi dokładnie ZERO. Jedynym kosztem ponoszonym przez klienta jest prowizja za udzielenie kredytu w wysokości 7,90 proc., której opłacenie sprawia, że miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania zamyka się w kwocie 269,75 zł.

Drugie miejsce dzisiejszego rankingu zajął Kredyt Plus dostępny w Volkswagen Bank Polska. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 15,62 proc., a miesięczna rata kredytowa przyjmuje wartość 270,21 zł. Warto także dodać, że za udzielenie kredytu jest naliczana prowizja w wysokości 3 proc.

Stawkę na podium zamyka Bank Millennium i jego "Pożyczka Gotówkowa dla nowych klientów banku". RRSO tego produktu wynosi 16,89 proc., a wysokość prowizji pobieranej za jego udzielenie to 0 procent. Połączenie tych parametrów sprawia, iż miesięczny koszt obsługi tego kredytu to 271,78 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że z oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci tej instytucji.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego rankingu znalazły się kredyty gotówkowe dostępne w Getin Banku, Santander Consumer Banku, Raiffeisen Polbank oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań wynosi od 18,66 proc. do 19,32 proc, a ich raty kredytowe nie przekraczają kwoty 275 złotych.

Na koniec dodam, że dzisiejszy zwycięzca (Alior Bank) otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy sierpnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.08.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
579 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Nie ma jak u siebie - ranking kredytów gotówkowych dla stałych klientów
Za oknami jeden z najcieplejszych okresów w roku, czyli wakacje. Wiele osób wykorzystując sprzyjające warunki atmosferyczne wybiera się na długo oczekiwany urlop. Niestety każdy taki wyjazd niesie ze sobą konieczność poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z metod zdobycia pieniędzy na sfinansowanie planów urlopowych jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2016
Wakacje w pełni, wiele osób spędza teraz czas leżąc na plaży, chodząc po górach czy też przekładając żagle na wypożyczonej łodzi. Niestety każda taka aktywność wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z opcji pozwalających pozyskać finansowanie na takie eskapady jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Zobaczmy która instytucja oferuje obecnie najlepszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - czerwiec 2016
Przed nami jeden z najcieplejszych okresów w roku - wakacje. Wiele osób w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wyjedzie na długo oczekiwany urlop. Niestety każdy taki wypad wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jednym ze sposobów na pozyskanie gotówki na taki cel jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie w którym banku można znaleźć najtańszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - maj 2016
Za oknami na dobre zagościła wiosna a przed nami kolejny długi weekend. Połączenie tych dwóch zmiennych mocno zachęca do zorganizowania jakiegoś wyjazdu i spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety taka przyjemność może sporo kosztować, a jak wiadomo niewielu Polaków ma w swoich portfelach odpowiednią kwotę oszczędności. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie znaleźć najlepszy taki produkt.
Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016
Ledwie co obchodziliśmy w Polsce Wielkanoc, a tu przed nami kolejna okazja do spędzenia kilku dni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Majówka, bo to o niej mowa, to nie tylko czas, w którym rzesze Polaków wyjadą na zasłużony wypoczynek, ale także dość kosztowne wydarzenie. Zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze na taką eskapadę? Jedną z opcji może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank oferuje obecnie najtańszy taki produkt.
Zobacz dyskusje na forum