19.05.2016, 09:07

Ranking kredytów gotówkowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych
Za oknami na dobre zagościła wiosna a przed nami kolejny długi weekend. Połączenie tych dwóch zmiennych mocno zachęca do zorganizowania jakiegoś wyjazdu i spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Niestety taka przyjemność może sporo kosztować, a jak wiadomo niewielu Polaków ma w swoich portfelach odpowiednią kwotę oszczędności. Pomocne w rozwiązaniu tego problemu może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie znaleźć najlepszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to szybki sposób pozyskania pieniędzy na sfinansowanie różnych wydatków. Do niewątpliwych zalet tych rozwiązań należy zaliczyć między innymi ogólną dostępność (są oferowane niemal przez każdy bank) oraz łatwość zaciągnięcia. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem takiego zobowiązania wystarczy tylko posiadać stałe źródło dochodu, dobrą historię kredytową oraz zdolność do terminowego spłacania rat kredytowych.

Gdzie po dobry kredyt?

Przez ostatnie kilka tygodni porównywarka finansowa Comperia.pl zbierała informacje na temat kredytów gotówkowych. Ankiety były przeprowadzone wśród użytkowników Fast50Club i dotyczyły podstawowych parametrów dotyczących tych produktów. Z zebranych danych wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się dwuletnie zobowiązania opiewające na kwotę 5 tys. złotych.

1.Volkswagen Bank Polska12,63%
2.Bank Pocztowy12,65%
3.Raiffeisen Polbank13,67%
kredyty gotówkowe

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. złotych,
okres spłaty 24 m-ce
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Volkswagen Bank Polska
Kredyt plus
235,25 zł
3,00%
12,63%
Bank Pocztowy
Kredyt gotówkowy
235,30 zł
9,50%
12,65%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na miarę - oferta Lojalny Bank
237,42 zł
5,00%
13,67%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
238,91 zł
5,70%
14,38%
BOŚ Bank
EKO Pożyczka
239,60 zł
5,00%
14,71%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
239,91 zł
3,99%
14,86%
BZWBK
Kredyt gotówkowy
241,25 zł
9,99%
15,50%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów (kwota 5 tys. zł, okres spłaty 24 miesięcy) najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Volkswagen Bank Polska. Oferta o nazwie Kredyt Plus wymaga od klienta uiszczania co miesiąc raty w wysokości 235,25 złotych. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 12,63 proc., co jest po części zasługą niskiej prowizji pobieranej za jego udzielenie. W opisanym przypadku parametr ten wynosi równe 3 procent.

Drugie miejsce w powyższym rankingu zajął Kredyt gotówkowy oferowany przez Bank Pocztowy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego zobowiązania wynosi 12,65 proc., a miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się kwotą 235,30 zł. Należy jednak dodać, że aby móc zaciągnąć to zobowiązanie konieczne jest opłacenie prowizji za jego udzielenie w wysokości 9,50 proc.

Stawkę na podium zamyka propozycja Raiffeisen Polbank z oprocentowaniem rzeczywistym wynoszącym 13,67 proc. Kredyt gotówkowy oferowany przez tę instytucję wymaga od klienta uiszczenia prowizji za jego udzielenia w wysokości 5 proc., a jego miesięczna obsługa kosztuje kredytobiorcę 237,42 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się kredyty gotówkowe dostępne w Getin Noble Banku, BOŚ Banku, Santander Consumer Banku oraz w BZ WBK. Ich oprocentowanie rzeczywiste przyjmuje wartości z przedziału od 14,38 proc. do 15,50 proc., a ich miesięczna obsługa nie przekracza kwoty 242 złotych.

Kredyty gotówkowe to doskonały sposób na szybkie pozyskanie dodatkowej gotówki. Trzeba jednak pamiętać, że takie zobowiązania nie są udzielane za darmo. Podstawowymi kosztami są między innymi ich oprocentowanie, prowizja za udzielenie czy też różne ubezpieczenia. Dlatego też każda decyzja dotycząca zaciągnięcia tych kredytów powinna zostać dokładnie przemyślana.

Warto także dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars, dzięki której weźmie udział w walce o tytuł najlepszego banku udzielającego kredytów gotówkowych w całym 2016 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (19.05.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4380 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016
Ledwie co obchodziliśmy w Polsce Wielkanoc, a tu przed nami kolejna okazja do spędzenia kilku dni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Majówka, bo to o niej mowa, to nie tylko czas, w którym rzesze Polaków wyjadą na zasłużony wypoczynek, ale także dość kosztowne wydarzenie. Zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze na taką eskapadę? Jedną z opcji może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank oferuje obecnie najtańszy taki produkt.
Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - marzec 2016
No i stało się - już za niecałe dwa tygodnie będziemy obchodzić w naszym kraju Wielkanoc. Jest to okres nie tylko bardzo ważny dla całej kultury chrześcijańskiej, ale także niezwykle wymagający pod kątem finansowym. Nie jest żadną tajemnicą, że organizacja tych Świąt oraz dojazd do rodziny wiąże się z znacznymi wydatkami. Sposobem pozwalającym na pozyskanie pieniędzy na pokrycie tych kosztów jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank oferuje najtańszy taki produkt.
Ranking najtańszych kredytów gotówkowych. Zwycięzcą BGŻ BNP Paribas
Jak wynika z danych Comperia.pl, najniższą ratę kredytu na 30 tys. zł na 3 lata znajdziemy w banku BGŻ BNP Paribas. Co więcej, przy regularnej spłacie bank obniży oprocentowanie do 0% w ostatnim roku, dzięki czemu rata będzie jeszcze niższa ponieważ klient nie będzie musiał płacić odsetek. Na podium uplasowały się też pożyczki od ING Banku Śląskiego i Raiffeisen Polbank.
Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2016
Dopiero co witaliśmy Nowy Rok, a za nami już pierwsza połowa stycznia. Tak się składa, że właśnie od tego okresu rozpoczynają się w Polsce ferie zimowe. Tym samym wiele osób wraz z rodzinami wybierze się na zimowy wypoczynek. Niestety takie wycieczki wymagają poniesienia znacznych nakładów finansowych. Skąd zatem wziąć pieniądze na takie eskapady?
Archiwalny ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2015
W przyszłym tygodniu będziemy obchodzili Święta Bożego Narodzenia, a za niespełna dwa część z nas będzie się bawiła na balach i imprezach sylwestrowym. Jak doskonale wiadomo obydwa te wydarzenia nie należą do najtańszych i potrafią nadwyrężyć nawet najlepiej skonstruowany budżet domowy. Na szczęście jest na to sposób. Dobrym pomysłem na naprawę domowych finansów jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Który z obecnie działających w Polsce banków oferuje najlepszy taki instrument?
Zobacz dyskusje na forum