Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Ranking na najlepszą lokatę z funduszem - kwiecień 2014
2014-04-15
Comperia.pl kolejny raz przymierzyła się do porównania lokat z funduszem. Produkty te cieszą się coraz większą popularnością również dlatego, że banki wzbogacają ofertę dostępnych w ich ramach subfunduszy także o te najbezpieczniejsze. W ten sposób lokata z funduszem staje się doskonałym pomysłem na dywersyfikację portfela, nawet dla osób z awersją do ryzyka. Sprawdziliśmy, który bank obecnie proponuje najlepszy produkt w tej kategorii.
www.comperia.pl
Dopasuj produkty oszczędnościowe do celu i do wieku
2014-04-08
Gromadzenie nadwyżek finansowych warto rozpocząć już z chwilą podjęcia pierwszej pracy. Jednak strategię inwestycyjną warto płynnie dostosowywać do aktualnej sytuacji materialnej i do czasu, przez jaki zamierzamy jeszcze odkładać pieniądze. Porównywarka finansowa Comperia.pl bliżej przygląda się temu zagadnieniu.
www.comperia.pl
Oszczędzanie przy inwestowaniu? Teraz to możliwe!
2014-04-04
Inwestowanie pieniędzy na rynku finansowym z jednej strony jest ryzykowne, ale z drugiej daje możliwość szybkiego i wysokiego zarobku. Ostatnio jednak na rynku pojawiła się opcja łącząca w sobie wariant inwestycyjny z oszczędzaniem. O jakim rozwiązaniu mowa i gdzie można je znaleźć? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Jak inwestować w surowce?
2014-03-31
Na rynku funkcjonuje wiele metod pomnażania pieniędzy. Nadwyżki finansowe można lokować chociażby w akcjach, obligacjach, na kontach oszczędnościowych czy na lokatach bankowych. Dla osób, które poszukują jednak bardziej wyszukanych sposobów oszczędzania, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się inwestycje na rynku surowców. Czym charakteryzuje się ten rynek i jak sprawnie ulokować na nim pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.
www.comperia.pl
Zmienne oprocentowanie - czyli jakie?
2014-03-27
Oprocentowanie lokat standardowych może mieć charakter stały albo zmienny. Tylko zakładając te pierwsze wiadomo od razu, ile odsetek otrzyma się w dniu zapadalności depozytu. Oprocentowanie zmienne stosowane jest głównie w przypadku lokat na rok i dłużej. Wszystkie rachunki osobiste i oszczędnościowe, poza ewentualnymi promocjami, także są oprocentowanie stopą zmienną. Kiedy i kto może zmienić oprocentowanie lokaty czy konta oszczędnościowego?
www.comperia.pl
Oszczędzanie dla opornych
2014-03-21
Oszczędzanie wielu osobom przychodzi z trudnością. Jednak wystarczy sprytne skorzystanie z możliwości dawanych przez banki, aby co nieco trafiło z rachunku osobistego na nieco lepiej oprocentowane konto oszczędnościowe.
www.comperia.pl
Wszędzie czyha zagrożenie, czyli ryzyko w finansach
2014-03-20
Uczestnicy rynku finansowego mają to do siebie, że ich działalność wiąże się pieniędzmi. Nie ma przy tym znaczenia czy zaciągają oni kredyt bankowy, czy też poszukują produktu oszczędnościowego. Niestety w finansach jest tak, że wszędzie tam gdzie są pieniądze pojawia się też ryzyko ich utraty. Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia produkty, w których takie zagrożenie może być szczególne odczuwalne dla klienta.
www.comperia.pl
Ile wpłacisz, tak się wzbogacisz. Zwracaj uwagę na progi oprocentowania
2014-03-18
Niektóre banki, ustalając oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat, chętnie stosują progi oprocentowania. Parafrazując znane powiedzenie - stosują zasadę „ile wpłacisz, tak się wzbogacisz”. Czasem wyższym zyskiem nagradzane są niższe kwoty, innym razem wręcz odwrotnie - im więcej tym lepiej. Warto zwracać uwagę na dokładną siatkę oprocentowania, bo u rekordzistów może się ono zmieniać nawet co kilkadziesiąt wpłaconych złotych.
www.comperia.pl
Jak oszczędzać długoterminowo?
2014-03-17
Każda złotówka odłożona to złotówka, której się nie wydało. Ten truizm to właściwie najkrótsza definicja oszczędzania. A jednak wielu z nas z trudnością przychodzi odmawianie sobie drobnych i w sumie niepotrzebnych wydatków. Odkładanie pieniędzy na przyszłość, nawet na ściśle zdefiniowany cel, jest ponad siły.
www.comperia.pl
Gdzie po dobrą lokatę na 3 lata?
2014-03-14
Lokata to najbezpieczniejszy produkt oszczędnościowy oferowany przez banki. Dlatego jest to sposób na zarabianie bez ryzyka, także z myślą o długoterminowych celach. Gdzie powinna udać się osoba, która chciałaby zdeponować swoje oszczędności na 3 lata? Który bank przygotował najlepszą ofertę?
www.comperia.pl
Który bank ma najlepszą lokatę na 2 lata?
2014-03-13
Do którego banku powinna udać się osoba dysponująca oszczędnościami w wysokości 5 tys. zł, które chciałaby ulokować na 2 lata? Jak wynika z danych porównywarki finansowej Comperia.pl, najatrakcyjniejszą ofertę przygotował Santander Consumer Bank.
www.comperia.pl
2014-03-06
Radzi się, aby każdą nadwyżkę finansową przelewać z symbolicznie oprocentowanego konta osobistego na rachunek oszczędnościowy. Pieniądze na koncie oszczędnościowym będą szybciej procentowały, a w dodatku będzie można wypłacić środki, jeśli będą potrzebne. Trzeba jednak pamiętać o kilku „zabiegach” stosowanych przez banki, które znacząco utrudniają zarabianie.
www.comperia.pl
Oszczędzać można na wiele sposobów
2014-03-05
Posiadanie nadwyżek finansowych to marzenie każdego człowieka - dodatkowa gotówka daje poczucie bezpieczeństwa i względnej stabilizacji. Często jednak posiadacze oszczędności nie do końca wiedzą, gdzie ulokować swoje pieniądze. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zatem przedstawić krótki przegląd produktów, służących do oszczędzania.
www.comperia.pl
Najbardziej uniwersalny bank w II połowie 2013 roku
2014-02-27
Druga połowa 2013 roku charakteryzowała się dużą stabilnością w oprocentowaniu produktów bankowych. W głównej mierze jest to zasługa Rady Polityki Pieniężnej, która to w lipcu ub. roku zakończyła swój cykl obniżek stóp procentowych. Jednak oprocentowanie to tylko jeden element dotyczący instrumentów finansowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić jak wygląda sytuacja także w pozostałych parametrach, a co więcej wyłonić bank oferujący wszystkie produkty bankowe w przystępnej cenie. Rezultatem tego działania jest ranking na najbardziej uniwersalny bank.
www.comperia.pl
Olimpijskie zarabianie z bankami
2014-02-19
Igrzyska Olimpijskie okazały się dla niektórych banków natchnieniem do zaprojektowania nowych produktów oszczędnościowo-inwestycyjnych. Alior Bank oraz PKO Bank Polski zaoferowały produkty strukturyzowane bazujące m.in. na wartości spółek partnerujących wydarzeniom sportowym w Soczi. Z kolei Idea Bank uzależnia wysokość oprocentowania 5-miesięcznej Lokaty NA OLIMPIADĘ od liczby złotych medali zdobytych przez polskich sportowców.
www.comperia.pl
Ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji po drugim półroczu 2013 roku
2014-02-19
Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji to taka instytucja, której oferta jest nie tylko atrakcyjna, ale także szeroka i elastyczna. Porównywarka finansowa Comperia.pl porównała jakość i uniwersalność rozwiązań oszczędnościowych i inwestycyjnych w bankach. Najlepiej w rankingu wypadł Getin Noble Bank, który przynajmniej przez najbliższe pół roku będzie dzierżył tytuł Najlepszego Banku dla Lokat i Inwestycji wg Comperia.pl.
www.comperia.pl
Realnie, czyli ile?
2014-02-17
Oprocentowanie to termin nieodłącznie związany z oszczędzaniem. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ w dużej mierze właśnie od wysokości tego parametru zależy kwota potencjalnego zysku. Wielu z nas nie widzi różnicy pomiędzy realną, a nominalną stopą oprocentowania. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła nieco przybliżyć ten temat.
www.comperia.pl