Lokaty bankowe - Poradniki, rankingi, raporty

Krajobraz po cięciu, czyli dramatyczna sytuacja oszczędzających
2015-03-18
Dwa tygodnie temu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. Wydarzenie to było nie tylko olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich uczestników rynku finansowego, ale także spowodowało niemałe zamieszanie w produktach bankowych, których oprocentowanie drastycznie spadło. Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała skalę tego zjawiska.
www.comperia.pl
Jeśli (b)lokować to właśnie teraz!!!
2015-02-27
Posiadacze oszczędności znaleźli się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony zależy im na efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności, a z drugiej docierają do nich słuchy o możliwej obniżce stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski, która zapewne spowoduje spadek oprocentowania produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki. Co w takim razie powinny zrobić osoby dysponujące nadwyżkami finansowymi?
www.comperia.pl
Zamrażać czy nie zamrażać?
2015-02-18
Choć powyższy tytuł na pierwszy rzut oka może kojarzyć się raczej z aktualną porą roku, w rzeczywistości w pełni dotyczy rynku finansowego. Pod lupę wziąłem nie lutowe temperatury, a lokaty bankowe, które większość Polaków wykorzystuje do pomnażania pieniędzy. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy z punktu widzenia klienta lepsze są krótko- czy długoterminowe depozyty.
www.comperia.pl
Ranking lokat bankowych - styczeń 2015
2015-01-15
Oszczędzający z niepokojem czekali na wczorajszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Na szczęście, mogą odetchnąć z ulgą, stopy procentowe pozostały bez zmian. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, czy banki również nie obniżyły oprocentowania swoich lokat. Oto najnowszy ranking depozytów bankowych.
www.comperia.pl
Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak trudne
2015-01-13
Pierwsze dni stycznia na ogół kojarzą się z wcielaniem w życie postanowień noworocznych. Jedni rzucają palenie, drudzy zaczynają się odchudzać, a jeszcze inni zaczynają oszczędzać. No i właśnie dla tej ostatniej grupy obecny początek roku jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Dlaczego? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła krótki przegląd lokat bankowych i kont oszczędnościowych, którego wyniki nie napawają dużym optymizmem.
www.comperia.pl
Tylko najlepsi dają zarobić
2014-12-01
Efektywne pomnażanie oszczędności od zawsze stanowiło duże wyzwanie dla osób posiadających nadwyżki finansowe. Głównym problemem jest dobór instrumentów, dzięki którym nie tylko wzrośnie wartość pieniędzy, ale także będą one względnie bezpieczne. Rozwiązaniem są lokaty i konta oszczędnościowe. Produktów tych nie wolno jednak wybierać przypadkowo. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdza, dlaczego.
www.comperia.pl
Ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji - III kwartał 2014
2014-11-19
Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji powinien cechować się nie tylko atrakcyjnością swojej oferty, ale także jej rozpiętością i elastycznością. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl dokładnie prześwietlili pod tym kątem propozycje banków. Zwycięzcą tej edycji rankingu został Bank Millennium, na podium trafił także Alior Bank oraz PKO Bank Polski.
www.comperia.pl
Jak szukać dobrej lokaty?
2014-10-15
Posiadacze nadwyżek finansowych często mają problem z efektywnym ulokowaniem swoich oszczędności. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje jeśli dodatkowo zależy im na bezpieczeństwie wybranej inwestycji. Produktem idealnie spełniającym ich oczekiwania jest nic innego, jak lokata bankowa. Tylko jak znaleźć najlepszy taki produkt i ile można na nim zarobić? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótki poradnik w tym temacie.
www.comperia.pl
Realnie jest coraz lepiej
2014-09-22
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle szukają metod takiego ich ulokowania, aby przyniosły jak najwyższą stopę zwrotu. Osobom, które ponad możliwy zarobek cenią sobie bezpieczeństwo, pozostaje oszczędzanie na lokatach bankowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aktualny zysk z tych produktów jest najwyższy od ponad 50 miesięcy? Co jest przyczyną takiej sytuacji? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Ranking krótkoterminowych lokat bankowych - wrzesień 2014
2014-09-18
Mimo deflacji i wizji ponownej obniżki stóp procentowych, niektóre banki oferują coraz lepiej oprocentowane lokaty. Ku wielkiej radości oszczędzających znów pojawiły się produkty, które gwarantują nawet 5 proc. zysku w skali roku. Gdzie warto się udać, by założyć najkorzystniejszy depozyt? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking lokat krótkoterminowych.
www.comperia.pl
Oszczędzanie dla niecierpliwych - analiza Comperia.pl
2014-09-09
Niczym nieograniczony dostęp do własnych pieniędzy i odsetki do dyspozycji klienta w ciągu maksymalnie jednego miesiąca? Wydawać by się mogło, że stwierdzenia te są mało realnym marzeniem każdego oszczędzającego, jednak na rynku finansowym naprawdę funkcjonują produkty spełniające takie założenia. O jakich rozwiązaniach mowa? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła szybki przegląd instrumentów dla niecierpliwych.
www.comperia.pl
Comperia.pl sprawdza mity dotyczące oszczędzania
2014-07-21
Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła zmierzyć się z powszechnymi mitami dotyczącymi oszczędzania. Czy oprocentowanie lokat jest wyższe niż kont oszczędnościowych? Czy warto wybierać depozyty długoterminowe? Czy bycie lojalnym klientem banku jest opłacalne? Czy oszczędzanie nie wymaga czasu? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w najnowszym raporcie.
www.comperia.pl
Mundialokaty, czyli co polski rynek lokat ma wspólnego z Mistrzostwami
2014-07-10
Za nami półfinały mistrzostw świata w piłce nożnej. W jednym meczu zwycięzca strzelił 7 razy więcej bramek niż przegrany (Brazylia - Niemcy 1- 7), a w drugim o awansie do finału zadecydowały rzuty karne (Holandia-Argentyna 2-4). Czy zaistniały stosunek strzelonych bramek można odnieść do sytuacji na rynku finansowym, a dokładniej do rynku lokat bankowych? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Ranking lokat 3-miesięcznych - lipiec 2014
2014-07-08
Wakacje to dla wielu osób czas wzmożonych wydatków - ot, wczasy czy remont kosztują. Jeśli jednak komuś uda się pomimo tego zgromadzić nadwyżki finansowe, powinien czym prędzej ulokować je w banku, aby zyskiwać na odsetkach. Już niebawem stopy w kraju mogą bowiem ponownie spaść, a lokaty stać się mniej atrakcyjne. Aktualnie najsowiciej deponentów wynagradza Idea Bank na Lokacie HAPPY oprocentowanej aż 5 proc. w skali roku.
www.comperia.pl
Oszczędzanie dostosuj do siebie
2014-06-30
Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb osób posiadających nadwyżki finansowe. I nie chodzi tu bynajmniej o ochronę zdrowia, czy życia, ale o gwarancję posiadanego kapitału. Instrumentami umożliwiającymi bezpieczne odkładanie pieniędzy są chociażby detaliczne obligacje skarbowe. Czym są takie papiery i jak dzięki nim zbudować odpowiednią strategię oszczędnościową?
www.comperia.pl
Lokata na lata
2014-06-25
Gromadzenie pieniędzy na lokatach bankowych to bardzo absorbujące zajęcie. Ciągłe poszukiwanie najlepszych depozytów i pilnowanie terminów ich zakończenia potrafi pochłonąć naprawdę dużo czasu. Co zatem powinny zrobić osoby, które szanują swój czas i nie chcą go tracić na zarządzenie oszczędnościami?
www.comperia.pl
Produkty oszczędnościowe nie dla każdego
2014-06-24
Każdy może oszczędzać. Ale nie każdy tak samo. Banki chętnie ograniczają grono osób, które mogą skorzystać z danej oferty lokaty czy konta oszczędnościowego. Zwykle chodzi o kanał obsługi, z którego korzysta deponent, albo historię jego dotychczasowego kontaktu z bankiem. Czasem jednak decyduje nawet… stan cywilny.
www.comperia.pl