• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Dobry kantor internetowy

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Cyfer

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

25.2.2015 7:40
Tak nam marginesie to czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dokładną procedurę wymiany pieniędzy w kantorze internetowej? Jeszcze nie korzystałem z tego typu instrumentów. Interesuje mnie głównie to jak można przesyłać pieniądze. Czy potrzebne jest do tego konto walutowe?
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

9.3.2015 6:02
Tak, musisz mieć konto walutowe. Ja wymieniam w kantorze Korzystnie.pl. Przelewam złotówki na konto kantoru, potem zlecam wymianę na euro z przelewem od razu na konto walutowe. Cała taka wymiana trwa kilka minut.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

6.5.2015 1:03
Tak, konto walutowe jest potrzebne, bo z takiego właśnie rachunku, bądź na taki wypłacasz/wpłacasz pieniądze. Polecam skorzystać, bo wychodzi znacznie taniej niż w zwykłych kantorach. Warto oczywiście wybrać e-kantor z łatwą w obsłudze platformą, zwłaszcza gdy ktoś jest początkujący w temacie.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
Frąc

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.1.2016 11:31
A czy w takich kantorach także pobierają jakieś prowizje albo coś w tym stylu?
Bo właśnie rozglądam się za jakimś, gdzie będę mógł dokonać wymiany waluty i mam tego raczej dużo, bo prawie 4 tysiące euro, a więc zależy mi na tym, żeby prowizja nie była zbyt dużo, albo żeby była niezależna od wysokości kwoty.
Czy może kantory nie pobierają prowizji a zarabiają tylko na kursie wymiany?
Przyznam, że jest to dla mnie świeży temat, bo nigdy nie korzystałem.
Wypowiedź została zmieniona przez moderatora.
Cytuj
IwoKa

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.1.2016 11:56
Frąc napisał
A czy w takich kantorach także pobierają jakieś prowizje albo coś w tym stylu?
Bo właśnie rozglądam się za jakimś, gdzie będę mógł dokonać wymiany waluty i mam tego raczej dużo, bo prawie 4 tysiące euro, a więc zależy mi na tym, żeby prowizja nie była zbyt dużo, albo żeby była niezależna od wysokości kwoty.
Czy może kantory nie pobierają prowizji a zarabiają tylko na kursie wymiany?
Przyznam, że jest to dla mnie świeży temat, bo nigdy nie korzystałem.
Jasne, ze pobierają. Ale jest ona zwykle niższa niż w bankach, gdy wymieniasz, wiec warto.
Cytuj
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 8:46
No to jak pobierają prowizję, to nie lepiej jednak sobie wymienić walutę w stacjonarnym kantorze?
Tam nie pobierają żadnych prowizji, liczy się jedynie kurs.
I jak mam być szczery, to wątpię, żeby to była aż taka olbrzymia różnica.
Może przy grubych pieniądzach ten grosz czy dwa ma znaczenie, ale uważam, że w wielu przypadkach jednak nie jest to aż takie ważne. W każdym razie ja bym się poważnie zastanowił, skoro jest ta prowizja.
Cytuj
KarolinaGruszkowska

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 10:09
AdamSyla napisał
No to jak pobierają prowizję, to nie lepiej jednak sobie wymienić walutę w stacjonarnym kantorze?
Tam nie pobierają żadnych prowizji, liczy się jedynie kurs.
I jak mam być szczery, to wątpię, żeby to była aż taka olbrzymia różnica.
Może przy grubych pieniądzach ten grosz czy dwa ma znaczenie, ale uważam, że w wielu przypadkach jednak nie jest to aż takie ważne. W każdym razie ja bym się poważnie zastanowił, skoro jest ta prowizja.
Mino tego wyjdzie CI taniej. Ja majac kredyt walutowy wymieniam najpier w kantorze, a potem dopiero spłącam rate. Jest taniej
Cytuj
beata

Niezarejestrowani

5.1.2016 10:31
KarolinaGruszkowska napisał
AdamSyla napisał
No to jak pobierają prowizję, to nie lepiej jednak sobie wymienić walutę w stacjonarnym kantorze?
Tam nie pobierają żadnych prowizji, liczy się jedynie kurs.
I jak mam być szczery, to wątpię, żeby to była aż taka olbrzymia różnica.
Może przy grubych pieniądzach ten grosz czy dwa ma znaczenie, ale uważam, że w wielu przypadkach jednak nie jest to aż takie ważne. W każdym razie ja bym się poważnie zastanowił, skoro jest ta prowizja.
Mino tego wyjdzie CI taniej. Ja majac kredyt walutowy wymieniam najpier w kantorze, a potem dopiero spłącam rate. Jest taniej
Też tak robię, miesięcznie nawet i 100 zł można zaoszczędzić. Serio się opłaca.
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

5.1.2016 11:01
To może i ja powinienem się na to przerzucić?
Póki co mam dyspozycję z konta, bank sam sobie pobiera ile uważa.
Ale skoro oszczędności są takie duże, to chyba warto to zmienić.
Beata, ty w jakim kantorze wymieniasz walutę, że masz aż taką różnicę w stawkach?
Bo ja spłacam kredyt hipoteczny, więc raty mam spore, to też by mi się przydało w ten sposób zaoszczędzić.
Cytuj
Odpowiedź