• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

przelew na złe konto

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
haiko

Niezarejestrowani

7.8.2015 9:09
Tomasz Paryz napisał
AdamSyla napisał
Ale przecież nawet jakby ta osoba nie chciała oddać, to chyba można pieniądze odzyskać? To przecież jest na pewno jakieś nadużycie i pewnie trzeba by iść do sądu, ale nie wierzę, żeby sprawa była przegrana. Tylko czy bank musi nam podać dane takiej osoby?
A tak w ogóle, to czy wykonując przelew nikt nie sprawdza czy dane osobowe zgadzają się z numerem konta? Wiem, że teraz można wykonać przelewy bez podawania takich danych jak imię i nazwisko, czy adres, ale kiedyś one zawsze były i myślałem, że miały eliminować takie pomyłki.

Od kilku lat bank nie ma obowiązku sprawdzania zgodności numeru konta z nazwą właściciela czy adresem. Liczy się wyłącznie numer konta. W nazwie możemy sobie podać co chcemy.
Przydałoby sie jednak takie zabezpieczenie...
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2015 9:40
haiko napisał
Tomasz Paryz napisał
AdamSyla napisał
Ale przecież nawet jakby ta osoba nie chciała oddać, to chyba można pieniądze odzyskać? To przecież jest na pewno jakieś nadużycie i pewnie trzeba by iść do sądu, ale nie wierzę, żeby sprawa była przegrana. Tylko czy bank musi nam podać dane takiej osoby?
A tak w ogóle, to czy wykonując przelew nikt nie sprawdza czy dane osobowe zgadzają się z numerem konta? Wiem, że teraz można wykonać przelewy bez podawania takich danych jak imię i nazwisko, czy adres, ale kiedyś one zawsze były i myślałem, że miały eliminować takie pomyłki.

Od kilku lat bank nie ma obowiązku sprawdzania zgodności numeru konta z nazwą właściciela czy adresem. Liczy się wyłącznie numer konta. W nazwie możemy sobie podać co chcemy.
Przydałoby sie jednak takie zabezpieczenie...

Owszem, przydałoby się takie zabezpieczenie. To byłby powrót do normalności a tak bank ma obecnie mniej obowiązków a pieniądze klientów są mniej bezpieczne i narażone na defraudacje.
Cytuj
renia

Niezarejestrowani

11.8.2015 10:49
zawsz jest ryzyko, choćby zabezpieczenia były nie wiadomo jakie dobre
Cytuj
cs

Niezarejestrowani

12.8.2015 12:14
no ale im lepsze zabezpieczenia, tym mniejsze ryzyko
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

12.8.2015 12:31
jak ktos chce to kazde zabepzieczenie zlamie
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 14:00
kiedyś wystarczyło zrobić literówkę w danych odbiorcy i kasa wracała, chcecie aby to wróciło?

teraz w numerze konta dwie pierwsze cyfry to tzw. cyfry kontrolne, jak ktoś się pomyli to najczęściej od razu pojawia się błąd
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Werka

Niezarejestrowani

12.8.2015 14:23
wlasnie jak kiedys wpisalam zly numer to wyskoczyl komunikat, ze sa zle dane, nie wiem wiec jak to moze tak przchodzic...
Cytuj
Robert Sierant

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 3917 razy

Wyślij wiadomość

12.8.2015 14:25
nie, że złe dane tylko błędny numer konta
Cytuj
pozdrawiam
Robert Sierant
Ekspert finansowy

robertsierant.pl
Werka

Niezarejestrowani

12.8.2015 14:50
no tak, o to mi chodzilo
Cytuj
dorin1a

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.8.2015 7:36
Ale mimo wszystko z tym sprawdzaniem danych to zawsze jakieś zabezpieczenie dodatkowe było.
A może ktoś wie, czy da się jakoś cofnąć przelew wysłany do dobrego odbiorcy?
Bo zamówiłam wczoraj parę rzeczy w sklepie, niestety aż niemieckim i do tej pory te pieniądze do nich nie wpłynęły. Czytałam też opinie o sklepie i pomimo przeważającej części pozytywnych, to kilkadziesiąt było negatywnych i problemem był tam głównie czas oczekiwania. Myślicie, że mogłabym się wycofać z tej transakcji?
Cytuj
Odpowiedź