• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

przelew na złe konto

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
kacper

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

3.8.2015 9:54
Sluchajcie, zrobilem w piątek przelew, ale nie dostalem potwierdzenia, ze doszło. Sprawdzam dzisiaj i sie okazało, że wpisałem zły numer :( Da się to odkręcic?
Cytuj
Piotruś

Niezarejestrowani

3.8.2015 10:48
Po pierwsze, to musisz działać szybko. Poinformuj o tym szybko bank. Bank potem kontaktuje się z osobą, która dostała kasę. Może akurat ją zwróci.
Cytuj
wiki

Niezarejestrowani

3.8.2015 12:43
Jak osoba, która dostanie pieniadze zechce e oddac, to ok. gorzej jak ie zeche
Cytuj
dario

Niezarejestrowani

3.8.2015 14:09
Spokojnie, da sie to odzyskac. raz tez tak zrobilem, ale zadzwonilem do banku i dalo sie odkrecic. nie ma zreszta mozliwosci zeby sie nie dalo, czasami moze byc trudniej, jak ktos nie chce wspolpracowac, ale sie da
Cytuj
Piotruś

Niezarejestrowani

4.8.2015 10:27
i co? udało się załatwić?
Cytuj
karolwijak

Niezarejestrowani

6.8.2015 10:22
Ja też raz przykleiłem zły numer konta co prawda trochę to trwało, ale na szczeście w systemach bankowych nic nie ginie:)
Cytuj
xawcio

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 14:22
Da sie odzyskac, ale jesli ktos jest nieuczciwy to faktycznie sprawa utrudniona.
Cytuj
AdamSyla

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 17:03
Ale przecież nawet jakby ta osoba nie chciała oddać, to chyba można pieniądze odzyskać? To przecież jest na pewno jakieś nadużycie i pewnie trzeba by iść do sądu, ale nie wierzę, żeby sprawa była przegrana. Tylko czy bank musi nam podać dane takiej osoby?
A tak w ogóle, to czy wykonując przelew nikt nie sprawdza czy dane osobowe zgadzają się z numerem konta? Wiem, że teraz można wykonać przelewy bez podawania takich danych jak imię i nazwisko, czy adres, ale kiedyś one zawsze były i myślałem, że miały eliminować takie pomyłki.
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

6.8.2015 18:23
AdamSyla napisał
Ale przecież nawet jakby ta osoba nie chciała oddać, to chyba można pieniądze odzyskać? To przecież jest na pewno jakieś nadużycie i pewnie trzeba by iść do sądu, ale nie wierzę, żeby sprawa była przegrana. Tylko czy bank musi nam podać dane takiej osoby?
A tak w ogóle, to czy wykonując przelew nikt nie sprawdza czy dane osobowe zgadzają się z numerem konta? Wiem, że teraz można wykonać przelewy bez podawania takich danych jak imię i nazwisko, czy adres, ale kiedyś one zawsze były i myślałem, że miały eliminować takie pomyłki.

Od kilku lat bank nie ma obowiązku sprawdzania zgodności numeru konta z nazwą właściciela czy adresem. Liczy się wyłącznie numer konta. W nazwie możemy sobie podać co chcemy.
Cytuj
Alex

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

7.8.2015 7:53
Tomasz Paryz napisał

Od kilku lat bank nie ma obowiązku sprawdzania zgodności numeru konta z nazwą właściciela czy adresem. Liczy się wyłącznie numer konta. W nazwie możemy sobie podać co chcemy.


No i bardzo szkoda, bo to jednak było dobre, zabezpieczało przed takimi pomyłkami. Ale chyba nawet obecnie, jeśli już zrobimy taki błąd, jak pan Kacper, to chyba jest to wystarczający dowód dla sądu, czy tak kto się zajmuje tymi sprawami, że przelew poszedł do złego człowieka? Skoro dane osobowe się nie zgadzają?
Cytuj
Odpowiedź