• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Inwestycja w mieszkania

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
Gość

Niezarejestrowani

10.4.2015 10:23
nastor napisał
A co wy na to, żeby zamiast wynajmować mieszkanie, po prostu kupować jakieś w gorszym stanie, remontować i sprzedawać drożej? Był kiedyś taki brytyjski program o ludziach, którzy z tego żyli. Raz zysk był mniejszy, raz większy, ale generalnie wydało mi się to ciekawym zajęciem. Tym bardziej, że na budowlance się znam i wiele rzeczy mógłbym robić własnoręcznie. A żona ma dryg do urządzania wnętrz.
Co myślicie o takim pomyśle?
O to fajny pomysl, ludzie chetnie zaplaca za to, zeby kupic juz ladne, wyremontowane mieszkanie. Np. ja nie majac daru i cierpliwości do takich rzeczy. Wrecz nie cierpie remontów.
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 10:55
nastor napisał
A co wy na to, żeby zamiast wynajmować mieszkanie, po prostu kupować jakieś w gorszym stanie, remontować i sprzedawać drożej? Był kiedyś taki brytyjski program o ludziach, którzy z tego żyli. Raz zysk był mniejszy, raz większy, ale generalnie wydało mi się to ciekawym zajęciem. Tym bardziej, że na budowlance się znam i wiele rzeczy mógłbym robić własnoręcznie. A żona ma dryg do urządzania wnętrz.
Co myślicie o takim pomyśle?

Też wydaje mi się, że to dobry pomysł. Trzeba Ci jeszcze tylko dobrych umiejętności handlowych, żeby wytargować jak najniższą cenę kupna, a najwyższą sprzedaży i powinno coś z tego być. No i oczywiście perfekcyjna znajomość rynku, aby mieć podstawę do obliczenia czy uda się coś zarobić po takim zabiegu :)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 11:50
nastor napisał
A co wy na to, żeby zamiast wynajmować mieszkanie, po prostu kupować jakieś w gorszym stanie, remontować i sprzedawać drożej? Był kiedyś taki brytyjski program o ludziach, którzy z tego żyli. Raz zysk był mniejszy, raz większy, ale generalnie wydało mi się to ciekawym zajęciem. Tym bardziej, że na budowlance się znam i wiele rzeczy mógłbym robić własnoręcznie. A żona ma dryg do urządzania wnętrz.
Co myślicie o takim pomyśle?


Pomysł dobry, trochę ryzykowny ale wieże że z odpowiednim biznes planem możesz być stratny do 10-20.000 ale nie już 200.000
Powodzenia
Cytuj
pomaranek

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 13:20
Jest to dobra opcja .Znam takiego jednego pana, który się tym zajmuje ( dalszy znajomy). Kupuje tanio stare domy na wsi. Potem sam je powoli remontuje. Potrafi tak remontować ten dom własnymi siłami przez prawie pół roku. Potem go sprzedaje. Z tego co wiem to wychodzi na tym dobrze.

Czy Waszym zdaniem warto jest kupić mieszkanie w Warszawie pod wynajem? Jeśli ma się jedynie fundusze jedynie na połowę wartości? Ewentuanlie dobrac kredyt na drugą połowę. Czy jednak uzbierać pieniądze do całości?
Cytuj
grzes33

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

10.4.2015 14:52
Na prawdę niezły pomysł :D gdybym tylko znal sie na remontach :) Jesli chodzi o kupno i wynajem mieszkań w Warszawie, to mysle, ze to sredni interes zważywszy na wysokie ceny kupna. Za wynajem placi sie takze duzo, ale powiedzmy 2 razy więcej niż mniejszym mieście np. Lublinie, kupno za to jest kilka razy droższe.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 13:40
Można się poznac:) A tak serio, to fachowcy zawsze beda miec rece pelne roboty, wystarczy odbry pomysł :D
Cytuj
ekunin

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 14:19
grzes33 napisał
Na prawdę niezły pomysł :D gdybym tylko znal sie na remontach :) Jesli chodzi o kupno i wynajem mieszkań w Warszawie, to mysle, ze to sredni interes zważywszy na wysokie ceny kupna. Za wynajem placi sie takze duzo, ale powiedzmy 2 razy więcej niż mniejszym mieście np. Lublinie, kupno za to jest kilka razy droższe.



Nie jest to prawdą ! Napisałbym wręcz,ze wynajmowanie mieszkań w Warszawie opłaca się o wiele bardziej. Jestem trochę w temacie ponieważ mój brat wynajmuje mieszkanie i obecnie płacą z dziewczyną prawie 2000 zł miesięcznie.
W Lublinie wynajmowali mieszkanie za 800 zł miesięcznie.

W Warszawie mieszkanie kupisz za 350 tys. Takie samo w Lublinie za 250 tys. Tak więc rachunek jest prosty .Warszawa bardziej się opłaca.
Cytuj
Gość

Niezarejestrowani

13.4.2015 17:33
700 zł za mieszkanie w Lublinie? Chyba nie... Ile metrów ono miało? Ile lat temu?
Cytuj
FinansologBadacz finansów

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 403 razy

Wyślij wiadomość

13.4.2015 17:42
Gość napisał
700 zł za mieszkanie w Lublinie? Chyba nie... Ile metrów ono miało? Ile lat temu?

Rzeszów jeszcze mniejszy, a byle jakie mieszkanie 30-40 metrów zaczyna się od 1200 ;)
Cytuj
Wypowiedzenie-OC.pl - skuteczne informacje odnośnie rezygnacji z ubezpieczenia OC
Antoni

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

14.4.2015 11:47
Wiadomo że większe miasta są droższe + stolica.
Mogą być takie różnice. W Łodzi mieszkania też są nieporównywalnie tańsze niż w Warszawie.
Cytuj
Odpowiedź