• Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
lat
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną ofertę!
Administratorem danych osobowych jest Comperia.pl S.A. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych.
0 osób przegląda ten temat1 osoba obserwuje ten temat

Małe kwoty, w co inwestować?

Odpowiedź
wróć do listy tematówSortowanie od najstarszej wypowiedzi
od najnowszej wypowiedzi
✓  od najstarszej wypowiedzi
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 9:56
W co najlepiej inwestować małe kwoty pieniędzy? Zawsze mam problem żeby odłożyć więcej bo zanim to zrobię wydaję to co mam zaoszczędzone, stąd moje pytanie?
Cytuj
Tomasz Paryz

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 10:05
Poduszkę finansową zawsze warto mieć. W oszczędzaniu większych pieniędzy pomoże Ci osobne konto (najlepiej oszczędnościowe), do którego nie będziesz miała zbyt łatwego dostępu, czyli na pewno bez karty płatniczej. Przelewasz nadwyżki właśnie tam.

Sprawdzonym sposobem jest również skarbonka w domu, której nie otworzysz bez zniszczenia.
Cytuj
remi

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

15.9.2014 14:37
Tomasz Paryz napisał
Poduszkę finansową zawsze warto mieć. W oszczędzaniu większych pieniędzy pomoże Ci osobne konto (najlepiej oszczędnościowe), do którego nie będziesz miała zbyt łatwego dostępu, czyli na pewno bez karty płatniczej. Przelewasz nadwyżki właśnie tam.

Sprawdzonym sposobem jest również skarbonka w domu, której nie otworzysz bez zniszczenia.
Z tą skarbonka w dzisiejszych czasach wcale nie jest zły pomysł, ale teraz produkują takie z których można pieniądze wyciągać.
Cytuj
kazik

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

16.9.2014 11:26
remi napisał
Tomasz Paryz napisał
Poduszkę finansową zawsze warto mieć. W oszczędzaniu większych pieniędzy pomoże Ci osobne konto (najlepiej oszczędnościowe), do którego nie będziesz miała zbyt łatwego dostępu, czyli na pewno bez karty płatniczej. Przelewasz nadwyżki właśnie tam.

Sprawdzonym sposobem jest również skarbonka w domu, której nie otworzysz bez zniszczenia.
Z tą skarbonka w dzisiejszych czasach wcale nie jest zły pomysł, ale teraz produkują takie z których można pieniądze wyciągać.
:D No panowie :) Kreatywność nie ma co. Ale tak sie nad tym zastanowić i popatrzeć na te marne oprocentowania to może faktycznie ładna skarbonka to dobra inwestycja, jest wartość dodana w postaci bibelotu na półce.
Cytuj
Ekspert Comperia.pl

Eksperci

Zobacz profil ekspertaObserwuj profil

Pomógł 71 razy

Wyślij wiadomość

17.9.2014 10:27
Skarbonki mają jedną podstawową wadę - pieniądze wrzucane do nich nie chcą procentować :) drobne kwoty można chociażby przelewać na konto oszczędnościowe, zawsze trochę te środki będą pracować na odsetki (chociaż dziś oprocentowanie jest marne, dochodzi do ledwie 3-4 proc.). Poza tym przynajmniej raz w miesiącu można z takiego konta oszczędnościowego wypłacać środki za darmo, a są i rachunki (np. w BGŻOptima), z których wszystkie przelewy są bezpłatne.
Cytuj
Marzena Kazbieruk
Ekspert Comperia.pl
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

30.9.2014 17:47
Marzena Kazbieruk napisał
Skarbonki mają jedną podstawową wadę - pieniądze wrzucane do nich nie chcą procentować :) drobne kwoty można chociażby przelewać na konto oszczędnościowe, zawsze trochę te środki będą pracować na odsetki (chociaż dziś oprocentowanie jest marne, dochodzi do ledwie 3-4 proc.). Poza tym przynajmniej raz w miesiącu można z takiego konta oszczędnościowego wypłacać środki za darmo, a są i rachunki (np. w BGŻOptima), z których wszystkie przelewy są bezpłatne.


Te odsetki to tak śmieszne kwoty, że czasami naprawdę nie wiem czy ładna skarbonka nie byłaby lepsza. Zawsze można mieć i to i to. Większe kwoty na konto a te małe zanim się uzbiera większa można wrzucać do skarbonki i już:)
Cytuj
karolsia

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

4.10.2014 10:21
ja ostatnio kupilam dziecku skarbonke i wrzucalismy tam wszystko..a potem sie okazalo ze nie da sie jej otworzyc tylko otwieraczem do puszek wiec dalej wrzucamy drobniaki, bedzie miał na prezent urodzinowy :P
Cytuj
Jessica

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2014 0:30
zależy jak male kwotyu,ale wg mnie na lokatę zawsze opłaca się pieniądze dać, zawsze lepiej niż by miały leżeć bezczynnie w domu albo co gorsza zostać wydane, wtedy nici z oszczędzania. Jak uzbierasz jakąś konkretną kwotę będziesz miec możliwość zainwestowania w coś, co da większy zysk.
Cytuj
studentka

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

28.10.2014 11:57
Jessica napisał
zależy jak male kwotyu,ale wg mnie na lokatę zawsze opłaca się pieniądze dać, zawsze lepiej niż by miały leżeć bezczynnie w domu albo co gorsza zostać wydane, wtedy nici z oszczędzania. Jak uzbierasz jakąś konkretną kwotę będziesz miec możliwość zainwestowania w coś, co da większy zysk.


Ja też wychodzę z takiego założenia, że lepiej odkładać choćby mało i żeby to na siebie zarabiało niż jak mają leżeć. ale niektórzy uważają, że nie ma co się męczyć żeby na przykład wkładać 2 tys na lokatę.
Cytuj
robert

Użytkownicy

Wyślij wiadomość

29.10.2014 9:55
Mając niewielkie kwoty, a chcąc je pomnażać można pożyczać jako pożyczki społecznościowe.
Pożyczyć można nawet 50 zł, sprawdzić czy się opłaci. Określamy okres na jaki pożyczamy. Jest to w miarę bezpieczne. Przejdziemy weryfikacje konta bankowego i możemy udzielić pożyczki.
Cytuj
Odpowiedź